şükela:  tümü | bugün
  • birbirine karismis,dolanmis ve ayrilamaz hale gelmis masallardan birini nitelemeye aday sozcuk gruplarindandir.
  • pamuk prenses ve kırk haramilerden dolayı bo$alan!!!!(cuk oturttum bu kelimeyi) prenses in yerine geçen ali babamızın ormanda yedi cücelerle ya$adığı olaylardan, pek adam akıllı bi$eyler çıkmaz sanırım. yedi cücelerimizin pamuk prensese kırk haramilerin yaptıklarını duyduktan sonra ali babamızın peri$an hallerini dü$ünmek epey üzüntü veren bir durumdur. masalımızın sonunda tarlaba$ı gibi semt isimleri geçmeye ba$layabilir.
  • kucakci frodo ve oglanci gandalf'tan daha yaratici bir iliskileri olabilecegini zannetmiyorum. karakter sayisi artsa da sifatlar** degismiyor.
  • bu kadar yüksek iq'ya sahip bir adamın artık kendisini aşmasını beklediğim filmi...
    umarım gişe hasılatına takmaksızın on sene sonra da izlendiğinde keyif verecek bir film yapmıştır.
    umarım biz de artık bir blake edwards, bir woody allen (bu fazla iddialı oldu galiba) ayarında yönetmenimiz oldu diyebiliriz.
  • (bkz: #50990836)
  • dün akşamki galada filmi izlemiş birisi olarak şöyle özetleyebilirim:
    (bkz: bu sefer güldürmedi)

filmin kalitesine, kurgusuna çok laf edemeyeceğim ama bir kısmında neredeyse artık sıkıldığımı söyleyebilirim.
    yine de izleyin, çok emek var. belki siz beğenir, gülersiniz.
  • la olm boris: paylaş, paylaş, denyo olma! öyle hem senaryo hem bilmem ne hepsini sen yapma, bırak başkaları yapsın, sen de takım içinde yerini al vs.

olmuyor yavrum böyle. nitekim olmadı da.
  • yosi mizrahi'nin filmin en orijinal karakterini canlandırdığını düşündüğüm cmylmz filmi. daha fazla süre tanınmalıydı, hikâyede daha fazla anlatılmalıydı. karakterin bir benzerini ama daha zayıf olanını kibar feyzo'da izlediğimi anımsıyorum. kibar feyzo istanbul'a yeni gelmiştir. sokakta işemek isterken, "yuh! tuvalet dururken duvarına işenir mi? burası dağbaşı değil. medeniyet öğrenin biraz. yürüüüü" diyen jilet gibi giyinmiş bir tip vardır. bence yosi mizrahi o tipin hem karizmatik hem de komik halini harikulade bir karakter olarak canlandırmış.

film, bana kalırsa, bundan önceki cmylmz filmlerine göre zayıf ama reklam/tanıtım vs olaylarının filmi şişirdiğini düşünüyorum. yine de ucuz(beş kuruş etmez) komedi filmlerinin çekildiği, salonların bu filmlerce talan edildiği bir ortamda belli bir emeğin ürünüdür. ucuz değildir. saygı duyulasıdır.