• ntv'de yayınlanan ekodiyalog programına ankara'dan katılan ve üç ekonomi üstadının akp'nin uygulayacağı ekonomi politikalarını sorduktan sonra aldıkları cevaplar karşısında kendisine hayranlık duyguklarını asaf savas akatın 'hoş oldum',ege cansen ise 'bir tuhaf oldum' diyerekten belirttikleri akp'nin ekonomi kurulu koordinatörü,söylediklerini program boyunca pek anlamasamda içimde bir güven uyandıran yeni ve genç politikacı.
 • okumus adamdir.. dedesinin adi da ali babacandir.. sahip olduklari tekstil sirketi ankara sitelerdedir.. amerikadan donuste aile sirketini basarili bir yonetimle baya iyi durumlara getirmistir.. gumus alyans takar.. is hayatinda da cok durust olarak bilinir.. fakat isyerindeki tum calisanlarina asgari ücret vermektedir..
 • 58. hukumetin ekonomi bakani.genc dervis.akp nin modern yuzlerinden biri.piyasalarin coskuyla karsiladigi yeni bakanimiz 1967 yılında ankara'da doğdu. 1985'te ted ankara koleji'ni birincilikle bitirdi. aynı başarıyı odtü endüstri mühendisliği bölümü'nde de gösterdi ve 1989 yılında odtü'den mezun olan 1700 öğrenci içerisinde 4.00 üzerinden 4.00 ortalama ile üniversite birincisi oldu.

  1990 yılında fulbright bursunu kazanarak amerika birleşik devletleri'ne gitti. 1990-92 yılları arasında abd northwestern üniversitesi kellogg school'da işletme dalında yüksek lisans (mba) yaptı. yüksek lisans çalışmalarında, pazarlama, organizasyon ve uluslararası iş idaresi dallarında uzmanlaştı.

  1992-1994 yılları arasında amerika'da finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan bir özel şirkette danışman olarak çalıştı.

  1994'den bu yana ankara'da ticaretle uğraşıyor. çok iyi derecede ingilizce biliyor.

  evli ve 1 çocuk babası.
 • "odtu'yu 4 ortalamayla bitiren adam gordum" e ornek gosterebilecegim 58inci hukumet in ekonomiden sorumlu devlet bakani*
 • "kırmızı koltuk"a katılıp, kendisi ve ekonomi ile ilgili en sansasyonel açıklamayı yapan, türkiye ekonomisinin emanet edildiği genç birey.

  "ben yemek konusunda maceraperestim..."
 • kendisine yazdigim e-postaya ayni gun icinde cevap vererek tebriklerimi kazanmis caliskan ve parlak insan. ne oldum delisi olmayan bir politikaci...
 • davos'ta az kaldi euro'ya geciyoruz, calismalara basladik benzeri bir aciklama yaparak muhtemelen turk iktisat tarihine gececek olan ekonomiden sorumlu devlet bakani. (bkz: gorelim mevlam neyler neylerse guzel eyler)
 • ekonomistler platformu'nun bir üyesi..
 • yanilmiyorsam bakan olduktan sora kilo almis ve tombullasmis bir surata sahip kendisi..
 • naksidir, bakandir.
  (bkz: naksibendilik)
hesabın var mı? giriş yap