şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
7540 entry daha
  • olmuyor ve olmayacak olan.

erdoğan'ın "gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" açıklamasından sonra "müzik ruhun gıdası, ruhu hiç mi gıda istemez insanın?" şeklinde bir twiti var. yani bu mini çıkışlar o kadar cılız geliyor ki, ne kadar doğru noktaya parmak basarsa bassın geçmişi ayak bileğine bağlanmış bir teneke ordusu gibi. kendisinin cümlelerinden daha çok gürültü çıkarıyor.

sanki bu günlere bir saniyede gelmişiz gibi bir "ay ben bilmiyordum aslında, ben söyledim de beni dinlemediler de, aslında falandı ve filandı" gibi cümlelerle ancak amatör eğlendirir. bir damla siyasi analiz yapabilen hiç kimseyi ikna etmesi mümkün değil.
  • ''bir damla siyasi analiz yapabilen kimseyi ikna etmesi mümkün değilmiş''.. yahu bu muhalif tayfanın da bu kibri bir acayip. gören de sanacak ki akp seçmeninden farkları var. yahu siz yıllardır tıpış tıpış oy veren seçmenlersiniz. önünüze ekmeleddin de konsa, sarıgül de konsa, ince de konsa gidip chp'den başka partiye oy vermezsiniz. çıkıp hala ikna edilme imkanı yokmuş falan filan demeler o kadar gerçeklikten uzak ki. babacan ağzıyla kuş tutsa zaten size yaranamaz. çünkü sizin mahallenizden, cenahınızdan değil. sizin akp'lilerden bir farkınız var mı ki? akp'liler nasıl asla akp'ye oy vermekten vazgeçmiyorsa siz de chp'den asla vazgeçmeyeceksiniz.. ön yargı, etiketleme, nefret.. akp'lilerde nasıl varsa sizde de aynı şekilde var. yahu bir çok ilde, ilçede klasik akp'li bir tipi alıp chp adayı yapsan, yine seçilir. o derece. takım tutar gibi parti tutuyorsunuz çünkü.

babacan'ın geç istifa etmesi hata mı, kesinlikle hata. yanlışları yok mu, var. ama artıları eksilerinden çok daha fazla. nedir o artılar? aldığı görevleri (ekonomi bakanlığı, dışişleri bakanlığı, avrupa birliği bakanlığı) görevlerini son derece başarılı şekilde yapması, ülkenin ekonomide ve dış politikada en iyi dönemlerini yaşatması, akp içindeyken de yanlışa yanlış diyebilen insanlardan olması (akp'deyken de içinde bulunduğu partiyi eleştirdiği videoyu paylaşmaktan ben yoruldum artık), donanımlı ve tecrübeli olması, iyi eğitimli ve sakin olması, beyefendi olması.. türkiye'nin de ihtiyaç duyduğu profil budur. değerleri yarıştıran, dinin karşısına atatürk'ü koyan, toplumun sadece bir kesimine hitap eden, kutuplaşmanın bir tarafını temsil eden siyasi zihniyetler değil..
  • kendisi ile el sallaştık bugün, ben atm'ye para yatırıyordum. o da otobüsün içinde halkı selamlıyordu. "lan" dedim, "keşke o içimdeki siyaset ateşini söndürmeseydiniz." birkaç saniyeliğine gelecekten umutlandım. geçti sonra.