şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
10317 entry daha
  • yine göz göre göre pespaye bir yalana başvurmuş kifayetsiz muhteris. ''erdoğan paradan 6 sıfır atıldığını gazetelerden öğrendi'' demiş. hadi lan oradan! arşiv denen bir şey var, milleti yanında taşıdığın ibişler gibi sersem mi sandın? liradan 6 sıfır atılması olayı tamamen dönemin mb başkanı serdengeçti'nin önerisiyle ve başbakan'ın siyasi iradesiyle gerçekleşti. kanuni düzenleme/değişiklik gerektiren bir adımı sen bakan halinle kendi başına nasıl geçirebilirsin? ki serdengeçti'yi de hiç sevmezsin (o da seni sevmez) kendi adamlarını getirmeye denedin beceremedin, kankan erdem başçı için bile kaç sene bekledin...
    üstelik varank bakanım hatırlattı sağ olsun. 1 ocak 2005'teki atm'den ytl çekme olayına turist olarak katılmış babacan. hani başbakan gazeteden öğrendi diyor ya, 25 ekim 2004'teki lansman toplantısı da yine başbakan katılımıyla yapılmış. bakıyorum daha erken tarihli olarak eylül 2003'te maliye bakanı rahmetli unakıtan ytl uygulamasıyla ilgili müjdeyi vermiş. babacan'ın tl'nin sıfır atılmasıyla ilgili duyurusu ise 31 ekim 2003 tarihli.
    yani hem teknik hem hukuki düzenleme için uzun süre gerektiren, akşamdan sabaha olmayacak bir iş var ortada; başbakan'ın bilgisi ve onayı dışında, tamamen kendi inisiyatifiyle liradan sıfır atılmış gibi anlatıyor. böyle de leş bir yalanı hiç yüzü kızarmadan söyleyebiliyor işte.
    asıl ilginç kısmı babacan'ın, erdoğan'ın keşke bana söyleseydin diye sitem ettiğini aktarması. ahahahaa! oğlum öyle bir şey yaşanabilir miydi sence? sen travmatik anılarını yeniden mi kurgulayıp hatırlıyorsun acaba? erdoğan seninle rica tonuyla mı konuşuyordu hiç? kaç defa basına da yansıdı. azarlar, kalaylar... senin hükmün ne ki? l*vent g*ltekin yazdı nasıl süklüm püklüm bakanlık yaptığını. sen değil başbakan'dan, ahmet necdet sezer'den bile azar yiyen adamsın ne bu ego hayırdır?
    cenab-ı allah'tan niyaz ediyorum inşallah seçimde büyük bir hezimet yaşarsın hayatımızdan silinirsin. sana acayip kinlendim cep krueger'ı. zenginsin zaten yürü git kendi lüks hayatını yaşa böyle kirli siyaset yapıp bizim asabımızı bozma.
  • "başbakan paradan 6 sıfır atılmasını gazetelerden öğrendi" gibi talihsiz bir yalan atmıştır.

daha 2 gün önce ortağı ahmet davutoğlu "ben fetullah gülen'e hocaefendi demedim" demişti ve görüntüsü şak diye önüne serildi de rezil oldu.

ali babacan da rezil etti kendisini.

insanların bu kadar rahat yalan söylemesi dehşet verici.

bir de kafasından diyalog uydurmuş;
    "recep tayyip erdoğan keşke benim de haberim olsaydı" demiş.

ya kendi kafasında bir dünya yaratıp orada yaşıyor ve kafasına göre şizofren gibi o dünyada diyaloglar kuruyor ya da çok usta bir yalancı.
  • hakkında bilip bilmeden atıp tutulan deva partisi genel başkanı.

bakın neler demiş arkadaş; #143287885

"bu ülkeyi kılıçdaroğlu yönetirse, senden bin kat daha batıcı, liberal adam bulur maliye bakanlığı için ve getirir de. acemoğlu'nu, hatta derviş'i bile. sen kimsin ki onların yanında?"

bulsun? bulsun çıkarsın tanıtsın kamuoyuna? güven tazelesin, oylarını arttırsın? tutan mı var? buyursun?

verdiği iki değerli isim de; acemoğlu düzenli deva partisini ziyaret eden bir isim. buyurun buradan bakın

derviş'in ali babacan ile ilgili görüşlerini de bir zahmet bakıp bulun. bakın bakalım neler demiş...

nefretiniz objektif olmanızı engelliyor. objektif olamadığınız gibi de komikleşiyorsunuz. imza: bir dost

bu altı sıfır atılması muhabbeti de pek rahatsız etmiş anlaşılan arkadaşları. hepsi dönemin kabinesinde olduğu için (?) hemen yekten yapıştırmışlar yalancı damgasını...

dönemin bakanlar kurulunu bugünün bakanlar kurulu ile karıştırmayın arkadaşlar. şimdi icazet almadan basına demeç bile verilemiyor (bkz: sen ne söyledin)

o dönemde ise bu çalışma başbakana sunulana kadar icazet alınmadan bakanlık inisiyatifi ile yapılmış.

bakanların inisiyatif ile bazı işler yapabilmesi. partizan arkadaşlara çok garip gelecek belki ama aslında normal bir şey gibi *
hesabın var mı? giriş yap