şükela:  tümü | bugün
2375 entry daha
 • herkesin bel bağladığı fakat azıcık kafası çalışanlar için malumun laciverdi olan kişi.

  ulan yazmayayım yazmayayım diyorum ama günümüzde bol bol oksijen yakan şu pembe götlü tatlısu solcusu beyinsiz kitle kadar ahmak bir güruh sanıyorum ki bir daha bu topraklara gelmeyecektir.

  yok adam çok efendiymiş, çok uzlaşmacı sakin bir yapısı varmış, yok adam ekonomide en başarılı kararlara imza atmışmış bak sen ibişime nasıl da inanıvermiş bu laciverde. bir tane ekonomik başarısını göster desen yok. bunun zamanında dolar 1,5 liradan 7 liralara çıktı desen hatırlamaz. zaten bizim millette sik kırığı kadar hafıza yok ki hatırlasın.

  odtü mühendisliği 4.0 ortalamayla bitirmişmiş. ba ba ba ba. oğlum hatırlayın erbakan da itü'yü 4.0 ortalamayla bitirmişti, inönü de fizik dehası bir profesördü, tansu çiller de ekonomi profesörüydü hiçbiri de bu millete kayda değer bir fayda sağlamadı. bu işler not ortalaması kasmakla olmuyor.

  açık konuşuyorum seçim olsun buna oy vereceğime şimdikine veririm daha iyi amk en azından taklit değil orijinal.

  bir de arka planda akil adam olarak insan gerçekten hayret ediyor paşa var ki tam curcuna.
 • (bkz: ıraka ilk bomba düştüğünde 8.5mia $ hesaba geçecek)

  türkiye tarihinin en unutamadığım açıklamalarından birine imza atmış kişidir.
 • yine gelip "kafayı çalışmayanlar bu adamı destekler" gibisinden küçümseyici, belki de çomar-chpli diyebileceğim entryler (burada) atılmış. sorarım size, kafa çalışmanın kriteri nedir ya? bir siz iyisiniz, bir siz biliyorsunuz, bir siz ülkeyi seviyorsunuz. sizden olmayan herkes ya çomar, ya gerici, ya yobaz vs vs. akp kadar ülkeye zararı bu kafadaki solcular verdi. bitin yeter ya.
 • badem biyigini kesmis, eskinin badem biyiklisi.
  bebecan, kim sana "badem biyiklarini kes, durumu caktirma" dediyse onun badem biyiklarini teker teker yolmak boynumun borcu olsun. yakisiyordu da lan.*
 • siyasi konularda ordinaryüs olan ekşici gelmiş ve asrın tespitini yapmış “aynısının lacivertli”.

  ülkenin sözde okumuş kesimi -ki ülkede bugün üniversite diploması olmayan nesil 1940-1970 nesli onun dışında doğan her çocuk neredeyse üniversite bitirdi- sözde aydın kesimi yıllardır “dürüstlük” “temiz adamlık” satan ama altında audi, üstünde bilmem ne marka gömlekle dolaşan bir sahtekara oy veriyor. benim gözümde bu sahtekar her gün hırsız dediği zattan daha hırsız.

  ülkenin diploma sahibi olmayan yaşlı kesiminin kime oy verdiği de malum.

  siyasette yaklaşık 20 yıldır aynı 3 şahıs var. sabah akşam televizyondan internete her yerde bu muhteşem 3’lü.

  bıkmadınız mı? sıkılmadınız mı?

  siyasi figürlerin değişim zamanı gelmedi mi?

  ali babacan
  ekrem imamoğlu

  bu isimler temsil ettikleri anlayış bakımından yeterli mi? asla.

  muhtemelen sonları bugünün figürlerinden farklı mı olacak? cevap zaman.

  ama artık yeter be kardeşim. şu muhteşem 3’lü artık gitmeli.

  yerine gelecekler de 10 senede gitmeli. sonra yeniler gelmeli, bu süreçler artık 20 yıllara çıkmamalı.
 • üstteki gerizekalıya ithafen yazıyorum. güya ali babacan zamanında dolar 1.5’dan 7 olmuş. bir de insanları aptallıkla suçluyor. kusura bakmayın ama ben dinozor sevmiyorum 20 yıldır aynı yüzleri görmekten bıktım. 70 yaşındaki insanların bu ülke hakkında karar almasından bıktım. anlamayıp sağa sola hakaret eden siz beyinsizler oldukça zaten hiçbir şey kazanamayacaksınız. bu adam benim babamın oğlu değil yarın seçim de yok, seçime kadar çizgisini bozarsa kendime uygun bulmazsam oy vermem zaten. chp’nin şu anki yönetimini beğenmiyorum, iyi partiyle fikir olarak ayrılıyorum. hdp desen zaten ayrı bir dünya, akp ve diğerlerine değinmiyorum bile. o zaman kime oy vereyim ben sayın siyaset uzmanı dostum söyle de ona oy vereyim.
 • https://www.youtube.com/watch?v=kkohntkb6ru

  fatih altayli sorulmasi gereken sorulari sormus, gecen hafta katildigi teke tek programinda. 2 saat neredeyse. alin cayinizi izleyin.
 • kimsenin size oy verin veya vermeyin diye akıl verdiği yok. kimilerinin üslubu ters olsa da, insanların genel olarak söylemeye çalıştığı, bugün gelinen noktada ali babacan'ın da bolca emeği bulunduğu. yeni bir umutmuş gibi kendisine sarılmanın bir anlamı olmadığı. muhalefet adına en büyük beklenti de akp'nin oylarını böleceği umudu.

  kendisinin siyasal islamcı olmadığını iddia edenleri de bir zahmet hatice babacan başlığına alalım.

  hakkında benim okuduğum en kısa ve öz yorumu, tanımı burada bir suser yapmıştı, ama bulamadım. hatırladığım kadarıyla, kendisine oy verecek muhalifin aklına şaşarım, oy verecek akp'linin aklını severim, gibi bir yorumdu.
 • chp içinde en ufak bir bölünme olsa, akp-ahaber, nagehan alçı, cübbeli, cnn, habertürk vs. chp'yi karıştıran kişiyi anında göklere çıkarıyor. adamlar %0... bilmem kaçlık dsp'yi bağladılar yerel seçimlerde, muhalefeti istanbul'da ne kadar bölersek o kadar kardır diyerek.

  bizim muhalif kesim ise akp'yi bölen isimleri gömmekle uğraşıyor. ya evladım, sana ne? bırak paramparça etsinler akp'yi, mhp'yi. sen gene git tkp'ye ver, chp'ye ver. niye zorlanıyorsun? aklına, iradene mi güvenmiyorsun? ölse de chp'ye oy vermeyecek, kararsız kalıp seçim günü gelince, sağda alternatif bulamadığı için akp'ye-mhp'ye basan devasa bir kitle var bu ülkede; babacan-davutoğlu parti kurunca mecbur oraya doğru yollanacaklar. ekonomi bok gibi, yerel seçimlerde istanbul-ankara alınmış, akp parçalanıyor, siz akp'den daha çok zorlanıyorsunuz. akp'yi bölen adamlara akp'den daha çok muhalefet yapıyorsunuz. bırakın bölsünler olm, bırakın parçalasınlar.
 • uluslararası ekonomi bilen, uzun vadeli plan yapabilen, dış politika bilen, eğitimli, kültürlü ve dil bilen bir adam. öte yandan söylemleri akp tabanına hitap etmiyor, kahvehanede "2023'te bor madeni çıkartıp uçuşa geçeceğiz" diyen en alt tabaka bu adama göre çok çok diplerde geziyor, hayal dünyasında yaşayan bu kitlenin gerçek bilgi ile ikna edilmesi zor, açlıkla ikna olurlar belki.

  karadenizli bir müteahhit'ten de kat ve kat fazla faydası olur bu ülkeye, hangi tabandan oy çalacağını seçimden sonra göreceğiz. kendilerine başarılar diler, yanlarına aldıkları insanları çok iyi seçmelerini dilerim.
22 entry daha