1899 entry daha
  • (bkz: ıraka ilk bomba düştüğünde 8.5mia $ hesaba geçecek)

türkiye tarihinin en unutamadığım açıklamalarından birine imza atmış kişidir.
  • yine gelip "kafayı çalışmayanlar bu adamı destekler" gibisinden küçümseyici, belki de çomar-chpli diyebileceğim entryler (burada) atılmış. sorarım size, kafa çalışmanın kriteri nedir ya? bir siz iyisiniz, bir siz biliyorsunuz, bir siz ülkeyi seviyorsunuz. sizden olmayan herkes ya çomar, ya gerici, ya yobaz vs vs. akp kadar ülkeye zararı bu kafadaki solcular verdi. bitin yeter ya.
  • siyasi konularda ordinaryüs olan ekşici gelmiş ve asrın tespitini yapmış “aynısının lacivertli”.

ülkenin sözde okumuş kesimi -ki ülkede bugün üniversite diploması olmayan nesil 1940-1970 nesli onun dışında doğan her çocuk neredeyse üniversite bitirdi- sözde aydın kesimi yıllardır “dürüstlük” “temiz adamlık” satan ama altında audi, üstünde bilmem ne marka gömlekle dolaşan bir sahtekara oy veriyor. benim gözümde bu sahtekar her gün hırsız dediği zattan daha hırsız.

ülkenin diploma sahibi olmayan yaşlı kesiminin kime oy verdiği de malum.

siyasette yaklaşık 20 yıldır aynı 3 şahıs var. sabah akşam televizyondan internete her yerde bu muhteşem 3’lü.

bıkmadınız mı? sıkılmadınız mı?

siyasi figürlerin değişim zamanı gelmedi mi?

ali babacan
    ekrem imamoğlu

bu isimler temsil ettikleri anlayış bakımından yeterli mi? asla.

muhtemelen sonları bugünün figürlerinden farklı mı olacak? cevap zaman.

ama artık yeter be kardeşim. şu muhteşem 3’lü artık gitmeli.

yerine gelecekler de 10 senede gitmeli. sonra yeniler gelmeli, bu süreçler artık 20 yıllara çıkmamalı.
  • üstteki gerizekalıya ithafen yazıyorum. güya ali babacan zamanında dolar 1.5’dan 7 olmuş. bir de insanları aptallıkla suçluyor. kusura bakmayın ama ben dinozor sevmiyorum 20 yıldır aynı yüzleri görmekten bıktım. 70 yaşındaki insanların bu ülke hakkında karar almasından bıktım. anlamayıp sağa sola hakaret eden siz beyinsizler oldukça zaten hiçbir şey kazanamayacaksınız. bu adam benim babamın oğlu değil yarın seçim de yok, seçime kadar çizgisini bozarsa kendime uygun bulmazsam oy vermem zaten. chp’nin şu anki yönetimini beğenmiyorum, iyi partiyle fikir olarak ayrılıyorum. hdp desen zaten ayrı bir dünya, akp ve diğerlerine değinmiyorum bile. o zaman kime oy vereyim ben sayın siyaset uzmanı dostum söyle de ona oy vereyim.
  • kimsenin size oy verin veya vermeyin diye akıl verdiği yok. kimilerinin üslubu ters olsa da, insanların genel olarak söylemeye çalıştığı, bugün gelinen noktada ali babacan'ın da bolca emeği bulunduğu. yeni bir umutmuş gibi kendisine sarılmanın bir anlamı olmadığı. muhalefet adına en büyük beklenti de akp'nin oylarını böleceği umudu.

kendisinin siyasal islamcı olmadığını iddia edenleri de bir zahmet hatice babacan başlığına alalım.

hakkında benim okuduğum en kısa ve öz yorumu, tanımı burada bir suser yapmıştı, ama bulamadım. hatırladığım kadarıyla, kendisine oy verecek muhalifin aklına şaşarım, oy verecek akp'linin aklını severim, gibi bir yorumdu.
  • uluslararası ekonomi bilen, uzun vadeli plan yapabilen, dış politika bilen, eğitimli, kültürlü ve dil bilen bir adam. öte yandan söylemleri akp tabanına hitap etmiyor, kahvehanede "2023'te bor madeni çıkartıp uçuşa geçeceğiz" diyen en alt tabaka bu adama göre çok çok diplerde geziyor, hayal dünyasında yaşayan bu kitlenin gerçek bilgi ile ikna edilmesi zor, açlıkla ikna olurlar belki.

karadenizli bir müteahhit'ten de kat ve kat fazla faydası olur bu ülkeye, hangi tabandan oy çalacağını seçimden sonra göreceğiz. kendilerine başarılar diler, yanlarına aldıkları insanları çok iyi seçmelerini dilerim.
  • 1 usd 7 tl yi 2018 yılı ağustos ayında gördü. o tarihte de ali babacanın ak parti ile herhangi bir bağlantısı yoktu.
9863 entry daha
hesabın var mı? giriş yap