şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
7250 entry daha
  • düşünülenin aksine türk siyasi hayatında uzun vadede giderek artacak şekilde çok önemli bir figür haline gelecektir.

tahminim odur ki sözlükteki ankaralı ağırlığı sebebiyle görece olarak kendisiyle aynı düzeyde günahkar olan öbür akplilere nazaran daha az antipati uyandırıyordur
  • ya ben bu muhalif çomar tayfayı gördükçe cidden tüm ümidimi kaybediyorum.

tüm anketler gösteriyor ki şimdiye kadar akp’ye oy verip şu an kafası karışık olan, kararsız çok büyük bir kitle var.

bu kitle kendilerine yeni bir parti arıyor.

tam da bunu gördükleri için davutoğlu ve babacan ikilisi iki ayrı parti kurmuş bu kitleye iki ayrı alternatif sunuyor.

adamlar “biz akp’den ayrıldık” diyor

bizim çomar muhalif tayfa: “hayır siz akp’lisiniz!”

lan adamlar ayrılmış işte kardeşim. ama erken ama geç ayrılmış ve bu kararsız kitleye alternatif olmuş.
    götüne mi batıyor?

bu iki parti senin oy verdiğin partilerin asla ulaşamayacağı kesimlerden oy alacak ,
    bu sebeple başta alpay olmak üzere tüm aktroller gece gündüz saldırı halinde adamlara
    ama yetmiyor bi de benim çomar muhalifim saldırıyor.

sanki gelecek seçimlerde imamoğlu veya mansur %20 fark atıp kazanacak rahatlığa bak!!

oğlum bi salın yav. evet adamlar siyasal islamcı, evet adamlar aynı bokun laciverdi
    rahatlayın artık bi salın da adamlar işlerini yapsın.

alsın işte %10-15 oy deva partisi ve babacan.
    bir tarafına mı batıyor?
  • onu bunu bilmem de tüm parti liderlerine göre en sempatik adam bu.
  • geçmişte yaptıklarından, verdiği kararlardan içlerinde hatalı olanlar olduğunu düşünse bile neden yüzleşmemesi, önüne bakması, kulak tıkaması gerektiğini aşağıdaki başlıkta davutoğlu'na yapılan yorumlardan net bir şekilde anlayabilir.

(bkz: 19 nisan 2021 ahmet davutoglu tweeti)

ulan 2 senedir adamların kafasına vuruyorsunuz "itiraf et, günah çıkar, hatalıydım de öyle gel konuşalım" diye. adam çıkmış baaam baam baam diye "evet hatalıydım, evet ders aldım" diye video yayınlamış. şimdi de bu 2 senedir geçmişinle yüzleş diye gezen tayfa "biliyorduk, haainnn, hesap vereceksin köpeeek, aldığın her nefes haram nasıl da itiraf ettin, seninkisi yanılgı değil ihanet, yiyecek ekmek bulamayacaksın, kan kusacaksın, toprak seni kabul etmeyecek " moduna geçti.

türkiye'de bugün erdem diye bir kavram yoktur. burası orta doğu. burada sağ sol fark etmez linç kültürü bakidir. kimsenin başkasının çıkaracağı günaha, yapacağı itirafa verdiği değer yok, tek önemli olan kendi mastürbasyonu. bunu bilerek hareket etmesinde yarar var.

not: ki bu davutoğlu 1 sene önce çıktı dedi ki "bize mehmet dişli'nin fetöcü olduğuna dair rapor geldi. ben, hakan fidan ile beraber görevden alınması yönünde hazırlığımızı yaptım, ama son dakika kabul edilmedi, sonra adam gitti darbe yaptı." ulan bir adam daha neyi itiraf edebilir, ne diyebilir? sırf sizin lincinize malzeme vermedi diye dönüp bakmadınız bile.
    kaynak:
    birgün
    bbc
    t24
  • (bkz: aynı siyasal islam'ın laciverti)

şuna en ufak bir sempati duyan destek veren "akp farklı yaa, demokratikleşme yaaaa" diye ülkenin içinden geçilmesine neden olup şimdi çoğunluğu yurt dışında yaşayan yetmez ama evet kitlesinin günümüz versiyonudur.
  • dün cok sakindi. hatta altaylı bile programı kapatirken buna degindi.

bur turgut özal mı doğuyor acaba sorularım havada kaldı. en azindan rahmetli kalem figuru, transformasyon vb birseyler cikartiyordu.

iyi niyetli elbette ama yetersiz.

biraz ses yukselsin, yumruk masaya vurulsun ama zerafetinde ucup gitmesin. kulak memesi misali.

yapabilir mi zor ama imkansiz degil.

tanım: bir siyasetci
  • eski akp'lilerin parlatilmasi akp'ye alternatif olusturmaz. aksine akp'nin imaj tazelemesine/kabuk degistirmesine sebep olacaktir.

birbirlerine gecmiste hakaret eden parti liderleri bir araya gelip ittifak yapabiliyorsa, birbirleri icin calisabiliyorlarsa...

politikacilar kendi bekalari icin her duyguyu istismar edebilirler. onca yildan sonra hala timsah gozyaslarina kanmak isteyenler buyursun. demek ki doymamislar.

dogal olarak babacan ve davutoglu gibi isimler akp'nin eski dostudur.

(bkz: eski dosttan düşman olmaz)
  • aynı kumaşın laciverti.
  • - hukukun üstünlüğü
    - yetkin ve şeffaf ekonomi yönetimi
    - hesap verilebilirlik
    - toplumsal refah

adam bu kalemler üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. bir yandan da yea siyasal islamcı yea diyenlere geçmişin hesabını tak tak veriyor.

ali babacan mükemmel birisi değildir, geçmişte yanlış çevrelerde bulunmuş olabilir, hatalar yapmış olabilir. bu durum, bu adamın mecliste olunca, ülkeye büyük katkı yapacağı gerçeğini değiştirmiyor.

siyasal islamcı kılıfına sokanlar için şahsımın örneğini vereyim, bir azılı ateist ve cehape zihniyetli (ki kınışları hala çok severim) olarak eşinin başı kapalı olan yüksek rütbeli bir eski akp kurmayına, çatır çatır oyumu vereceğim. açın dinleyin arkadaşlar, önyargılı olmayın!!! yediğimiz tüm goller önyargılarımız yüzünden oldu!!!
  • şartlar oluşursa hdp ile de is birliği yaparmış . bunu duyduktan sonra ne söylerse söylesin duymamazliktan geleceğim
53 entry daha