• alçak sesli konuşan bir insan. her konuşmasında da bir ortak akıldan, istişareden ve çeşitli fikirlerden bahsediyor. gençlerle iletişimi en iyi siyasi. boş insanların boş laflarına cevap vermeye tenezzül etmemesi de gerçekten çok şık bir hareketti. kendisini ekşi sözlükte de görmek isteriz.
  • bu adam tam olarak ekşi sözlükteki muhalif gence kulak verecek adamdır. ayrıca aç adam paraya tamah eder, karaktersizlik yapar adam babadan zengin görmüş geçirmiş, ülkeyi düze çıkarma derdinde görünüyor, kendini değil.

yanına mansur yavaş ve muharrem inceyi de alıp biraz daha güçlü girerek artık umutsuz ve seçilecek kimse yok ki oy verelim diyen kitleyi de çıkarmalı.

ortak akıl diyor budur işte abi, seninle aynı fikirde olmayan ama işi bilen adamı karşına alıp dinlemek, uygulamaktır yönetmek, yok saymak, azarlamak değil.
  • tam bir özal, tam bir merkez sağ lideri profili. akp, mhp, chp, ip ve hdp'nin hepsinden azar azar oy alabileceğini düşünüyorum. her şey yolunda gider, kendini iyi anlatabilirse %20-30'lara kadar çıkabilecek potansiyelde biri bence. önce muhalefetin lideri olacaktır. sonra da pes etmezse eninde sonunda iktidara gelecektir.
  • vermem abi .

gericiye oy vermem. parlatılmış olsa da vermem. imaj yapmış olsa da vermem. eğitimli olsa da vermem. cahil olsa da vermem.

hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir.

bilimden başka yol göstericisi olana oy vermem.

bir kitap okuyup her şeyi çözdüğünü zannedenlere oy vermem.

uçan koyunlara, kanatlı atlara, ayın ikiye bölünebileceğine inananlara oy vermem.

vermem abi uğraşmayın boşuna.
  • muhalifim deyip ali babacana oy verecek olan birisi ömrünce hiç bugünkü iktidara muhalif olmamıştır (bkz: present perfect tense)

ali babacan'a oy verebilirim. ama şimdi değil. önce rüştünü ispat etsin. önce düzenin içinde bulunduğu partiden belirli bir oy oranı devşirsin. sonra derim ki bir karşılığı varmış.

kimseye oy vermiyorum gerçi ben. ama oy vermeye gidiyorum. hepsine basıyorum mührü. ileri demokrasi için ısrarla diyorum*olmalı içim rahat etmiyor hepsine bas bas enerji kaybı
  • şimdi birini düşünün sevgilisini aldatsın ama bunu yıllarca sevgilisinden saklasın. bu kişi yalancı mıdır, benim gözümde evet. ali babacan da yıllar önce 2009/2012 arası eski partisindeki ilk çıtırdamaları fark ettiğini söylüyorsa oturup bir düşünmek lazımdır. fark etmesine rağmen rahatsız olmamış (yoksa 10 sene insan nasıl dayanır, bakansın bir de). bunu bile bile samimiyetine nasıl inanalım söyleyin bir. ayrıca birçok kişi de söylemiş bütün pr çalışmaları tamamen chp’ye oy vermiş vatandaştan oy devşirmek üzerine kurulu. açın bakın 140journos videosuna. her taraftan atatürk portresi fışkırıyor. yetmemiş anıtkabir’e bile gitmiş. daha 1 yıl önce, hatta 10 ay önce akp mensubuydunuz siz, ne oldu da atatürk sevgisi üzerine video çekmeye karar verdiniz?

seçimlere kadar akp tabanından oy alacak en ufak bir hamlesi olmayacaktır.
  • siyasal islamcı da değildir yalaka da.

ne dini siyasete alet ettiğine dair tek bir kanıt vardır ne de yaranmak için bıyık bırakmışlığı.
  • neden parti kurup, böylesi bir düzende, böyle bir yola girdiğine anlam veremediğim siyasetçi.

öncelikle kendisinin maddi bir beklentisi yok. 3 kuşaktır ticaretle uğraşan bir aileden geldiğini söyledi ki zaten 40 sene önce ted'e gitmiş birinden bahsediyoruz. para yiyecek desem 18 sene yememiş şimdi mi yiyecek diye ikileme düşüyorum. ayrıca para yemek istese zaten istifa etmeden çok daha rahat yerdi. o yüzden bu çalma, çırpma işini direkt eliyorum.

oy potansiyeli dünya yıkılsa %10 gibi duruyor. bu oyla en fazla 2. turda kazanacak aday başkan yardımcılığı vadedilebilir kendisine ama erdoğan'a bugün sorsa bunu, hemen kabul eder zaten. yani başkan yardımcılığı için bu tantanaya girmesinin de anlamı yok.

dolayısıyla makam ve para arayışında olmadığına eminiz. bu arayışlarda olmadığı için akp'den ayrılmaya karar vermesi de gayet normal ama bunu aile şirketlerinin başına geçerek veya mehmet şimşek gibi uluslararası bir firmaya danışman olup doların 20 liraya yürüyüşünü bir plazanın 45. katından gayet keyfi yerinde izleyerek devam ettirebilirdi. çocuklarını londra'da okutur, alplere kayağa falan gidebilirdi. ama adam benimle eymir'de bisiklet sürmeyi tercih ediyor.

bir siyasetçinin gerçekten üzerinde sorumluluk hissedip, ülkenin yaşadığı çaresizliğe derman olmak amacıyla bu yola gireceğini düşünmek de ayrı bir saflık. hz. ömer değil ya bu adam bir nedeni, çıkarı olmalı sonuçta. sabahına voldenpark'ta ördek besleyip, akşamına norveç'e kuzey ışıklarını izlemeye gidebilecekken burada trollerden gece gündüz küfür yemenin, meydanlarda terörist hain ilan edilmenin, ailenin en küçük bireyine kadar gazetelerde meze edilmesinin ne manası var anlamadım.
  • 140journos adlı youtube kanalının yayınladığı videoyu izledim. mantıklı konuşmaları var, zamanla göreceğiz. insanların her zaman dediği ''o gitse kim gelecek'' cümlesinin altı dolmaya başladı sağ görüş için. ama yavaş ve imamoğlu varken ilk tercihim olamaz.
  • kusura bakmayın da imamoğlu, ali babacan'ın ancak getir götürünü yapar.gereksiz abarttık imamoğlu'nu kabul edelim.
hesabın var mı? giriş yap