şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • neden parti kurup, böylesi bir düzende, böyle bir yola girdiğine anlam veremediğim siyasetçi.

  öncelikle kendisinin maddi bir beklentisi yok. 3 kuşaktır ticaretle uğraşan bir aileden geldiğini söyledi ki zaten 40 sene önce ted'e gitmiş birinden bahsediyoruz. para yiyecek desem 18 sene yememiş şimdi mi yiyecek diye ikileme düşüyorum. ayrıca para yemek istese zaten istifa etmeden çok daha rahat yerdi. o yüzden bu çalma, çırpma işini direkt eliyorum.

  oy potansiyeli dünya yıkılsa %10 gibi duruyor. bu oyla en fazla 2. turda kazanacak aday başkan yardımcılığı vadedilebilir kendisine ama erdoğan'a bugün sorsa bunu, hemen kabul eder zaten. yani başkan yardımcılığı için bu tantanaya girmesinin de anlamı yok.

  dolayısıyla makam ve para arayışında olmadığına eminiz. bu arayışlarda olmadığı için akp'den ayrılmaya karar vermesi de gayet normal ama bunu aile şirketlerinin başına geçerek veya mehmet şimşek gibi uluslararası bir firmaya danışman olup doların 20 liraya yürüyüşünü bir plazanın 45. katından gayet keyfi yerinde izleyerek devam ettirebilirdi. çocuklarını londra'da okutur, alplere kayağa falan gidebilirdi. ama adam benimle eymir'de bisiklet sürmeyi tercih ediyor.

  bir siyasetçinin gerçekten üzerinde sorumluluk hissedip, ülkenin yaşadığı çaresizliğe derman olmak amacıyla bu yola gireceğini düşünmek de ayrı bir saflık. hz. ömer değil ya bu adam bir nedeni, çıkarı olmalı sonuçta. sabahına voldenpark'ta ördek besleyip, akşamına norveç'e kuzey ışıklarını izlemeye gidebilecekken burada trollerden gece gündüz küfür yemenin, meydanlarda terörist hain ilan edilmenin, ailenin en küçük bireyine kadar gazetelerde meze edilmesinin ne manası var anlamadım.
 • 140journos adlı youtube kanalının yayınladığı videoyu izledim. mantıklı konuşmaları var, zamanla göreceğiz. insanların her zaman dediği ''o gitse kim gelecek'' cümlesinin altı dolmaya başladı sağ görüş için. ama yavaş ve imamoğlu varken ilk tercihim olamaz.
 • benim gözümde konuşarak anlaşılabilecek bir insandır.

  yobaz, bağnaz, cahil değildir. hangi görüşten olursa olsun desteklenmesi gerekir
 • iyi bir ekonomisttir.
  bizim millete yarar mı böylesi? "yeeookkk!".
  elinde kur-an görmedikleri için oy vermez bizim şakirtler.
 • kusura bakmayın da imamoğlu, ali babacan'ın ancak getir götürünü yapar.gereksiz abarttık imamoğlu'nu kabul edelim.
 • "daha iyi bir aday göster"

  iyi güzel de ali babacan'ın daha iyilik karinesi mi var? güzel eğitim almış iyi hoş ancak tahsilatı sana bana fayda sağlamış mı? elbet anlayışlı olabilir iyi bir dinleyici veya hoşgörülü biri olabilir ki aksinin varlığı "normal" halde garip karşılanırdı, yoksa benim beklentilerim mi çok yüksek? yüksek efendim! seçime neredeyse 3 yıl kaldığını düşünelim, elbet doğru bir aday ortaya çıkacaktır..ummaktan zarar gelmez. çıkmazsa düşünürüz.

  ayrıca bkz.

  #107363726
 • üzgünüm ama yazılanların çoğunun aksine, babacan'ı kötünün iyisi mantığıyla bir alternatif olarak görmek, en amiyane tabirle ahmaklıktır. liberalizm ve ılımlı islam asla bir çıkış yolu değildir.
 • yalnızca ak parti tabanından oy alacağını düşünenler sağlam yanılıyorlar. ak parti’nin azalan oyları uzaya gitmediğine göre alternatifsizlikten millet ittifakı partilerine oy veren bir kitle var, doğru hamleler yaparsa o kesim için de alternatif olacağını, iktidar ve muhalefette emanet bekleyen oyları toplayacağını düşünüyorum.
 • chpde yönetecek kadro yokmuş....
  kadroya gel.... balyoz vs gibi zırva davaların olduğu dönemde adalet bakanı olan sadullah ergin kadrosunda. sanırım kaldığı yerden devam edecek adalet bakanı olarak.
 • feto övücü mesajlarının olup olmadığını merak ettiğim siyasetçi.