şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • kendisini burada gömen, siyasal islamcı vs gibi aslı astarı olmayan suçlamalarla itibarsızlaştırma yarışına giren trollerin geçmişte oy verdiği adayların bazıları :

- ekmeleddin ihsanoğlu
    - mustafa sarıgül
    - muharrem ince

sorsan şimdi bu kitle, 3 isimden de nefret ediyor. yarın bir gün imamoğlu ya da mansur yavaş başarısız olsa ya da seçim kaybetse emin olun bu ikisini de anında satarlar. ülkede kronik muhalif, uzlaşmaz ve saldırgan bir kitle var ve bunlar akp'nin en büyük dostları. çünkü karşı cenahı konsolide ediyorlar uzlaşmaz ve saldırgan tutumlarıyla. sözde atatürkçü geçiniyorlar ama atatürk'ün hiçbir ilkesiyle özünde alakaları yok.

netice olarak bu kitlenin babacan'a saldırması tabi ki onun değerini azaltmaz. geçmiş siyasi tercihleri ortada olan kişilerin zaten onu övmesi sakıncalı olurdu.
  • pr şirketi yetişmiş hemen. (bkz: oliver pazarlama ve reklamcılık)
    ama başarısız bir şirketmiş. siyasal islamcı olduğunu inkar etmeyen adamı siyasal islamcı değil diye pazarlayarak komik duruma düşüyor.
  • akparti içinde beğendiğim ender insanlardan birisiydi. taa bundan 10 15 sene önce bunu tv de görünce bu adamın konuşmaları çok hoşuma gider bu adam keşke akp nin başına geçse derdim.(o zamanlar aile yapısı vs gibi sebeplerle akp ye oy verirdim ki akp nin suanki haliyle bence alakası yoktu ve ekonomi iyi sayılırdı not: dolar 1.3 tü) son 10 yıldır akp ye oy vermiyorum. iyi parti chp arasında gidiyorum, ekmelleddinden beri muhalif adaylara oy basıyorum)

iki üstteki katilim bankasiyla alakali entry i okudum. siyasal islamlik birsey göremedim. faiz sistemini kendine uygun bulmadığı için parasını yastik altinda tutan bir sürü insan var tabiki katilim bankasi vs. acarak bu insanlari sistem icine cekmek gerek. sistem icindeki para= daha iyi bir ekonomi.

bu adama muhalif son 10 entry den 5 i siyasal islam diger 4 ude olumlu seyler yazanin pr olduğunu iddia eden entrylerden ibaret. milletin gözü dönmüş birbirini mallikla suçluyor. benim gözümde bu adam potansiyel en kalifiye muhalif adaydır. en azindan realist, populizm yapmayan bir siyasetçi. yandasindan muhalifine herkes populizm den besleniyor böylesi populizmden beslenmeyen birleştirici bir siyasetci olduğu için bile oy verilir bana göre.odtu den 4.0 la mezun olmuş falan. ki bilkent mezunu olarak kaliteli egitim görmüş birisi benim gözümdeki en değerli seylerden biridir. neyse diyeceğim yok su siyasal islam yok yazilan entryler pr vs. bos laflari bırakın artıkta ici dolu entryler yazin biraz
  • acaba kendisinin belli alkol oranına sahip içkilerde ötv'yi kaldırmak ile ilgili bir planı var mı? mesela %5 ve altı.
    bu bence güzel bir seçim vaadi.
  • ekşi sözlük'ün türkiye gündemini etkilediğini bilen bir insan.

şu an için kendisi sözlükte itibarını belirli bir düzeyde tutmakta, ulus devletin iş birliği yapmak üzere olduğu kişilere itibar suikastı gerçekleştirmektedir. trolleri kullanmakla bir yere ulaşabileceğini düşünmektedir.

yüzlerce değil, binlerce entry yazdırmak da işe yaramayacak. kimin neden ittifak içinde bulunduğu geri dönük -kimsenin beklemeyeceği zamanlarda yazılan- entryler ile açıklandığında buraya gömdüğünüz paralar hiç olacak. hiç şansınız yok.
  • havanda su döven siyasal islamcı
  • kısa süre içerisinde sözlükte "buyrun ben ali babacan, sorularınızı bekliyorum" demesini beklediğim siyasi. en azından ergen irisi heyecanlı sözlükçüler, sorularını sorup yanıtlarını alır da hem biz hem onlar biraz olsun rahatlarız...*
  • şimdi ali babacan için "siyasal islamcı" diyenlere hemen "adamın tek bir söylemini göster" diyen tipler bir hayli fazla sözlükte. bu adam yıllarca liberal parti de siyaset yaptı zaten. akp kurucularından biri değildi vakti zamanında. şimdi yanında sadullah ergin diye biri yok mesela. bugün yaşadıklarımızda hiçbir sorumluluğu da yok. sütten çıkmış ak kaşık... evet...oylar babacan'a...

mesela bu adam iktidara geldi diyelim suç işleyen, rüşvet alan, yolsuzluk yapan akp lilere bir şey yapacak mı? liyakat olmadan torpille her köşe başına geçmiş kişilerin görevine son verecek mi? yıllarca tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap soracak mı? daha birçok soru var, sorulacak. çoğunun cevabı hayır... peki biz bu adama niye güvenelim? odtü yü yüksek bir ortalama ile bitirmesi, sakın tavırları oy vermemiz için yeterli mi? zamanında hiçbir hukuksuzluğu, yolsuzluğu görmedi mi, bilmiyor mu? neden sessiz kaldı. evet bizde istiyoruz birilerine inanmayı, güvenmeyi ama inanmamız, güvenmemize layık mı? şu an için rakiplerinden farklı biri ama geçmiş yol arkadaşlarının yüzde 95 bozuk kişiler. o yüzden çok çabalaması gerekiyor.
  • (bkz: geliyor gelmekte olan)

tam onun ortamı oluşuyor şu an..