• havanda su döven siyasal islamcı
  • hepsi aynı ağacın dalları.
  • kısa süre içerisinde sözlükte "buyrun ben ali babacan, sorularınızı bekliyorum" demesini beklediğim siyasi. en azından ergen irisi heyecanlı sözlükçüler, sorularını sorup yanıtlarını alır da hem biz hem onlar biraz olsun rahatlarız...*
  • şimdi ali babacan için "siyasal islamcı" diyenlere hemen "adamın tek bir söylemini göster" diyen tipler bir hayli fazla sözlükte. bu adam yıllarca liberal parti de siyaset yaptı zaten. akp kurucularından biri değildi vakti zamanında. şimdi yanında sadullah ergin diye biri yok mesela. bugün yaşadıklarımızda hiçbir sorumluluğu da yok. sütten çıkmış ak kaşık... evet...oylar babacan'a...

mesela bu adam iktidara geldi diyelim suç işleyen, rüşvet alan, yolsuzluk yapan akp lilere bir şey yapacak mı? liyakat olmadan torpille her köşe başına geçmiş kişilerin görevine son verecek mi? yıllarca tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap soracak mı? daha birçok soru var, sorulacak. çoğunun cevabı hayır... peki biz bu adama niye güvenelim? odtü yü yüksek bir ortalama ile bitirmesi, sakın tavırları oy vermemiz için yeterli mi? zamanında hiçbir hukuksuzluğu, yolsuzluğu görmedi mi, bilmiyor mu? neden sessiz kaldı. evet bizde istiyoruz birilerine inanmayı, güvenmeyi ama inanmamız, güvenmemize layık mı? şu an için rakiplerinden farklı biri ama geçmiş yol arkadaşlarının yüzde 95 bozuk kişiler. o yüzden çok çabalaması gerekiyor.
  • e birader çıkıp konuşsana şimdi. bundan daha uygun zaman mı var. muhalefetin kötü giden ekonomiye ve son günlerdeki döviz dalgalanmasına bu kadar sessiz kalmasına hayret ediyorum.

tam senin alanın ali babacan. çık ve bugün başımıza gelenleri bir bir anlat. hükümetin basiretsizliğini yüzüne vur.
  • "cik fikirlerini soyle. ne bekliyorsun" diye sorasim var kendisine.
  • nerdesin ekonomi batıyor.
  • eger bu memlekette bazilari ali babacan gibi adamlara bel bagliyorsa hedefleri sadece sermaye degisimidir. ulkenin gelecegi onlar icin ikinci plandadir. ilk once kendi paydaslari guclenecek, sonrasinda yine kendi paydaslari guclenecektir. turkiye cumhuriyetinin asil is gucunu olusturan, orta direk, koylu, isci kesimi sadece planlarinda figurandir.

emperyalizmin somurdugu devletlerdeki yabanci sermaye danismanlarindan sadece biridir.
  • bugun gelinen noktayi babacan'a baglayanlar var. alooo? adam 5 aydir degil 5 yildir gorev almiyor kusturmusler.

sadece o zamanin ak partisinde bulundu diye siyasal islamci bir etiket yapistiramazsiniz. ertugrul gunay gibi salt chp'li bile o kadroda idi.

ali babacan bu ulke icin birseyler yapma adina yola cikmis bir insan. kendisinin de dedigi gibi aylik 100 bin dolar maas ile dunyanin heryerinde ekonomik danismanlik yapabilecek biriyken tekrar siyasete aktif olarak giris yapti. net olarak soylemese de parti icinde yaptigi muhalefeti bir tik daha arttirabilmeyi denemeliydim diyerek vicdanina hesap veremedigi icin parti kurmustur. oy vermezseniz vermeyin ama bu adami suclayip vicdansiz muamelesi yapmayin. efendi, guleryuzlu, aydin, uzlasmaci, dunyayi ve ekonomiyi iyi bilen ve dunya capinda sozune guvenilen saygin bir insan...
hesabın var mı? giriş yap