şükela:  tümü | bugün
 • bilindiği üzere ali babacan'ın ve ahmet davutoğlu'nun parti kurmaları muhalefet partileri açısından olumlu olarak karşılanmaktadır. bunun nedeni bu partiler %2-3 de oy alsalar bunun akp' nin oylarından eksileceğinin düşünülmesidir.
  ancak son zamanlarda özellikle muhalif kesimin takip ettiği sosyal mecralarda yoğun babacan güzellemeleri yapılarak, muhalif seçmenden de babacan'ın partisine oy kaydırılmasına çalışılmaktadır. bunu gerçekten babacan'ı destekleyenlerden ziyade aktrollerin yaptığını düşünüyorum ve hatta görüyorum.
  muhalif seçmenin %2-3 oy oranını geçemeyecek partilere oy vermesi sadece akp'ye yarar. önümüzdeki seçimlerde %0.1 bile çok önemli olabilir. oyuna gelmeyin!

  ek: "peki neden davutoğlu'nun partisi parlatılmaya çalışılmıyor?" diye sorarsanız "davutoğlu'nun geçmişteki bariz başarısızlıklarından ve hatalarından ötürü parlatılabilecek bir yanı olmamasından dolayı" diye cevap verebilirim.
 • bu konuda telaşa mahal yok. seçime yakın zamanda chp, deva partisi’ne grup kurması için milletvekili verirse bu ittifak kuracakları anlamına gelir.

  yani deva’ya verilen oy boşa gitmez. mecliste söz hakkı olur.

  ancak mecliste grup kurmadan seçime girerse deva partisi, minimum %10 oy alması gerekir. bu da çok zor. o yüzden muhalif kitleye deva’ya oy vermemesi için çağrı yapılır. bunun örgütlenmesi parti teşkilatları tarafından yapılır.

  kimse merak etmesin. deva’ya oy vermek muhaliflerin işine gelebilir de gelmeyebilir de. bunu seçime yakın zamanda anlarız. artık seçim barajı ilginç bir hal aldı. seçim sistemi değişti. yeni sistemle eski sistem karıştırılıyor hala.
 • "gelecek ve deva partileri ana akım siyasete girdikçe, çok büyük alan kaplamadıkları ortaya çıkıyor. iktidar blokunun içerisinde önemli miktarda mevcut durumdan memnuniyetsiz ve seçenek aradığını söyleyen kitle var ama bu çıkan iki yeni partide (gelecek ve deva partilerinde) değiller." bkz
 • aktroller neden babacan'ı parlatmak istesin anlayamadığım olay.

  reisin oyları bölünsün diye 2 ayrı parti kuran eski fetöcülerin ekmeğine aktroller yağ mı sürüyor yani?

  (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)