şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çiftliğindeki bütün haywanlar normal dawrandığı halde neden fenomen olmuş ali baba'nın çiftliği, yıllardır çözemedim gitti. eşek "ai" der, köpek "hav hav" yapar, kedi "miyav"lar, bunun neresi enteresan kardeşim.

  ali baba, herhalde çok zengin bir adammış ve asırlarca yayınlanacak, beyinlere işlenecek bir reklam anlaşması yapmış.
 • ses çıkarma potansiyeli olan tüm çok hücreli canlıları barındıran çiftlik.
  nuhun gemisi 'nin tek rakibi.
 • evin babasının adının "ali" olduğu çok "genç kızlı" eve mahallenin delikanlılarının taktığı isim
 • dingonun ahırıyla yoğun temas halindedir, bu ikili arasında büyükbaş hayvan transferi pek yoğundur.
 • köpeğinden kedisine, ineğinden kurbağasına çeşit çeşit hayvanı ihtiva eden hayvanat bahçesi misali bir çiftliktir. ali baba zoolog mudur, biyolojik araştırmalar mı yapmaktadır, nasıl bir ortamdır çözemedim.
 • yaratıcı (!) bir isme sahip yerli erotik komedi. 1978 yapımı filmin yönetmenliğini sırrı gültekin yapmış. senaryosu ise nuri kırgeç'e ait. salih güney ve zerrin egeliler başrolde. kadroda neriman köksal, turgut özatay ve serpil örümcer de var.
 • zürafa bulunmayan çiftliktir.

  #5866813
 • içinde hiç bir hayvanın eksik olmadığı çiftlik.
  ali baba margareth weis ve tracy hickman la tanışıp tüm ejderha mızrağı dizisini bir solukta okumuştur. kendi çiftliğinde ejderha olmadığını görünce de, hemen bir ejderha bulup çiftliğe getirmek için adamlaını seferber etmiştir. yalnız bu ejderha denilen yaratık öyle kedi, köpek gibi kolay bulunamadığı için eli boş kalan ali baba , sıkıntadan kalp krizi geçirmiştir.
  ali baba'yı sevenler hadi iş başına bin yıllık ali babamız'ı üzüntüler içinde bırakmayalım. evinde ejderha besleyen akraba ya da komşumuzu ikna edip ejderhasını ali babanın çiftliğine göndermesini söyleyelim.
  bin yıllık ali babamız'ı üzüntüden kurtaralım. şarkının yeni versiyonuda çok güzel olacak düşünsenize.
  -ali babanın bir çiftliği var.
  -çiftliğinde ejderhaları var.
  -ağzından çıkan ateşleri varrr
  ya burası pek uymadı. aman uysa da, uymasa da çok umurumda değil zaten.ejderhanın nasıl bağırdığını bilmiyorum ki. bilen varsa söylesin düzeltirim.
  ha bu ara da ali baba harry potter serisini de hastayken okuyup içindeki bilumum hayvanları istiyorum diye tutturup ikinci kalp krizini geçirmiştir.
  aklınızda bulunsun istekleri arasında anka, manticor, kimera, griffon, sfenks, patlar uçlu keleker, kubuluk, hinzıpır, atadam, hipogrif öncelikli olanlarıymış.
  diğerlerini de bunları bulduktan sonra istiyormuş. kolay gelsin işimiz bayağı bir zorlaştı.
 • özellikle 2-3 yaş çocuklarının favori şarkısıdır. ilk öğrendikleri şarkılardan biri olmasından dolayı, sık sık ebeveynlerden söylemelerini isterler.

  2 yaşındaki minik kızını uyutmaya çalışan arkadaşım, bir yandan da kızının isteği üzerine bu şarkıyı söylüyor. sustuğu anda, çocuk huysuzlanmaya başlıyor, anne de napsın sırayla bütün hayvanları saymaya başladı. neden sonra sıra file geldi:

  - çiftliğinde filleri var .. (iş bu noktada heyecanla bekledim, acaba nasıl bir ses çıkaracak diye) .... fiiiil fiiiiil diye bağırır. çiftliğinde ali babanın..

  şimdi siz çok gülmezsiniz ama, o an ben çok güldüm yahu. bu da böyle bir anımdır.