• samsun'ludur. 12 eylül mahkemelerince tutuklu bulunduğu mamak cezaevi'ndeki ölüm hücresinden sabaha karşı alınarak ankara merkez kapalı cezaevinin infaz bahçesinde idam edilmiştir. son durağı ankara karşıyaka mezarlığı’ndaki ihtilal mezarlığı olmuştur. sağ görüşlüdür...
  • (bkz: 12 eylul sonrası uygulanan idamlar)
    danışma meclisi döneminde idam edilmiştir..
  • devlet eli ile katledilmiş bir insandır.
  • ankara mamak cezaevi'nde erdal eren ile birlikte tecrit koğuşunu paylaşan ülkücü mahkum.
  • piyangotepe'deki bir kahvehaneye girerek 7 kişiyi otomatik silahlarla öldürmek ve kaçtıkları taksi şoförüne de tecavüz etmekten ötürü idam cezasına çarptırılan ülkücü mahkum, badem gözlü.
  • idama mahkum edilmiş ali bület orkanin cezasi bir hafta ertelenince muhsin başkana bir pusula gönderir, derki;"başkanim cezam bir hafta ertelendi.çok sevinçliyim.lakin sevincin cezamin bir hafta ertelenip,
    ömrümün bir hafta uzamiş olmasindan değil.kur'ani kerimi hatim ediyordum.
    bir cüzüm eksik kalmişti.rabbime şükürler olsun ki hatimim eksik kalmayacak, onu tamamlayacagim. sevincim bundan"diye yazar.

ruhu şâd, mekânı cennet olsun..
  • ülkücü şehit.

"düşümde depreşti hasret yarası,
    gelip de yanına göresim geldi.
    seni gözyaşlarımla yuyasım geldi.
    beni bıraktığın gece,
    ardından yollara düşesim geldi.
    hani sarmıştın kolun boynuma,
    ebedi öylece kalasım geldi.
    sana uzanan kara elleri,
    taa... kökünden kırasım geldi.
    sinsi sinsi gülen yüzlere
    "son gülen iyi güler" diyesim geldi.
    alıp kara topraktan bedenini,
    gönlüme mezar yapasım geldi..."

bu şiir resimde ali bülent orkan'ın sağ omzunda duran almıla fatma baltacı tarafından yazılmıştır.
  • ruhu şad olsun.

kendisinin bir dönem aynı koğuşu paylaştığı erdal eren için 18 sayfa entry girilmişken kendisi için 1 sayfa bile dolmaması türk milliyetçilerinin öz vatanında yalnızlığının ve garibanlığının bir özeti olsa gerek...
  • bugün şehadetinin 34. yılıdır. rahmetle anıyoruz.
    (bkz: unutmak ihanettir)
hesabın var mı? giriş yap