şükela:  tümü | bugün
 • bu ali cakir lar selçuk erdem in*karikatürlerindeki penguenler gibiler. aynısından o kadar çok var ki ali cakir denilerek kim kastediliyor bilemeyiz. ben şimdi ali cakir malatya da doktorluk yapıyor dersem de haklı olurum, çorum*da leblebicilik yapıyor dersem de. en iyisi ali cakir bir fenomendir diyeyim de kimse alınmasın.
 • fen bilimleri merkezi beşiktaş şubesinde fizik öğretmeni. bana fiziği sevdirmiş insan.
 • hülya avşar hakkında da dava açmıştır.
 • hülya avşar'a dava açtıktan sonra emekliliğini isteyen savcı.
 • şamil tayyar'a da dava üstüne dava açmış, veli küçük ajandasında kendine bir kaç kez yer bulmuş tek savcıdır.

  2015 aralık edit : ali çakır hakkında o günkü rüzgarla yukarıdaki entryi girmişim. kendisi doğal olarak rahatsız olmuş. ekşisözlük nickli hesap aracılığıyla, "veli küçük ajandasında yer bulmuş" ifadesiyle haksız bir ithama maruz bırakıldığını belirten bir açıklamada bulunmuş. ben kendi nam-ı hesabıma özür diliyorum. yukarıdaki entrymi de hem kendime, hem de günün rüzgarına kapılıp fikir serdeden herkese ibret olsun diye bırakmakta fayda görüyorum. hakkını helal etsin.
 • her daim sigara kokan süper fizik hocası.
 • ali çakır...vatansever emekli savcı.
 • adını bir yerde görünce bile burnuma kahveyle karışık sigara kokusunun gelmesine sebep olan, masa başında birlikte vatan kurtardığım efsane fizik öğretmeni. derin sohbetlerin adamı.

  (bkz: fen bilimleri dershanesi)
 • kendisi tarafından gönderilen cevap metni şöyledir;
  "yazılanlar tamamen belirli çevrelerin tanımadıkları insana karşı ön yargılarını yansıtıyor.örnek vermek gerekirse "veli küçük'ün ajandasında yer bulmuş ifadesi" tamamen iftiraya yönelik bir açıklamadır.bu kişiyle adliye'de ifade alma dışında hiç bir beraberliğim olmadığı gibi ajandasına girmeye ilişkin hiç bir anlamda yakınlığım olmamıştır.yine "hülya avşar ve bülent ersoy" haklarında soruşturma başlatma iddiası tamamen adli prosedür gereği yapılan işlemlerden ibaret olup,şahsımla ilgi ve alakası bulunmamaktadır.savcılık müessesesi bir bütün olup kişilerin isimleri ön planda değildir.yürütülen soruşturmaları "basın savcısı ali çakır " olarak değil,bakırköy c.başsavcılığı olarak açılan soruşturmalar gereği devraldım ve bahsedilen kişilere lehlerine "takipsizlik" kararı veren bizzat benim.buna rağmen suçlanmamı anlayamıyorum.şu an akp milletvekili olan şamil tayyar ve star yazarı ahmet kekeç ile alakalı açtığım davalar olmuştur.şahsıma hakaretlerinden ötürü bakırköy asliye hukuk mahkemesinde açtığım tazminat davasını geçen ay kazandım ve bu kişiler tazminat ödemeye mahkum edildiler.faşist karakter taşıyan bir insan gibi yaptığınız tanımları haksız buluyorum.evrensel insan haklarına saygı duyan'insanları din, dil ve ırk ayrımı gözeterek ayrıma tabi tutanlara karşı sürekli mücadele ettiğim için akp nin hışmına uğrayarak emekliliğimi istemek durumunda kaldım.oda tv yazarı olan kardeşim sait çakır yandaş medya kalemlerinde benim de adım verilerek hedef gösterilmek suretiyle, suçsuz ve günahsız olduğu halde,1 yılı aşkın bu davadan tutuklu bırakılmıştır.sizlerden ricam zalimlerin yanında değil,mazlumların yanında olmanızdır.sadece yandaş olmadığım,hakkı adaleti savunduğum için yandaşlar tarafından haksız uygulamalara maruz bırakıldım.atılan iftiralara cevap verme platformu olarak dürüstlüğünüze verdiğim değer nedeniyle kısaca duygularımı aktarmaya çalıştım."
 • einstein'dan sonraki en büyük fizikçi, ince'den sonraki de yaşayan en kral insandır