• mustafa denizlinin içimizdeki irlandalılar lafını ithaf ettiği kişi. ayrıca koyu beşiktaşlı olmasına rağmen lucescunun tercümanlığını "şimdi ben sinirlenirim ona kafa mafa atarım" diye reddettiği söylenir. george best hayranı, celtic taraftarı futbolsever. galatasarayda futbol oynadığı yıllarda karşısındakilerin ayağını kırmasıyla ünlüydü. ayrıca ismi sürekli değişen bir rock grubu gitaristidir kendisi. değişik bir insandır.. bi de rusya ve balkanlar üstüne çalıştığı yazılıyor bir yerlerde.. akşam gazetesi için çalışıyor.. son zamanlarda kültür işlerine sardı.. yky de editörlük yapıyor.. yakında cinnet geçirmesi bekleniyor..
  • degisik bir adamdir. uzaktan gordugunuzde ilk hissettiginiz budur. yani, yakisikli bir adamdir aslinda, ama mesele o degil, baska birsey hissedersiniz.. degisik bir adam.. tam tanimlanamaz, gormek lazim.
    gozleri cakmak cakmak yanar her zaman. atesli anlatir her ne anlatiyorsa, bilirsiniz ki anlattigi seye o yurekten inanir. cogu insanin tepkisiz, siradan hayatlarinda arkalarina bakmadan kacacaklari bir tutkuyla konusur, hareketleri de oyledir. belki o yuzden tanimak pek kolay degildir onu. anlarini tanirsiniz sadece.
    siyah parlak gozlerinin icinde yanan bir isik vardir, asla sondugunu gormedim. uzgun oldugunu belki gordum ama umutsuz oldugunu gormedim, kizdigini gordum ama pes ettigini gormedim. onun icinde yanan bir ates var, onu da yakiyor belki. ama hissetmeden basmiyor o topraga, hissetmeden cekmiyor nefesini icine; ve nefesini geri verdiginde bile, icinden bir seyler katiyor sizin de havaniza.
    esmer, uzun boylu ve parlak siyah gozlu bir adam. kimse gibi giyinmez, ne giyerse yakistirir. bir kez gordugunuzde unutmazsiniz, yillar sonra bile, ali ece dendiginde hatirlarsiniz, oyle bir adam var. vardir oyle adamlar..
    ama belki henuz kesfedemediginiz, onun icinde yanan atesin ne kadar derinlerden geldigi. umursamaz gorunurken aslinda ne kadar dikkat ettigi, ne kadar deger verdigi. belki siz onu anlamadiniz, sorun degil, hersey anlasilamaz ki hayatta.
    bir gun, biliyorum, ona kitaplarini imzalatmak icin rusvet olarak pembe panter veya tosun pasa gecesi duzenlenecek. tabi ki tarafimdan..
  • ayın en güzel hali romanıyla dostu düşmanı şaşırtan, türkçe edebiyatın yeraltında derin yarıklar açan genç yazar... naifliğini ve cesaretini korursa daha çok işler açabilir başımıza... daha çok kere şaşırtabilir hepimizi...
  • değişimin iddialı adresi.
  • ben okul başlamadan 2 sene önce mezun olmuş.bir petitpain sırasında tanıdım efsanelik halini.dönem arkadaşları tarafından su dolu yalağa yatırıldığında tanıdım onu.psikedelik grupta müzik yaptığını duyunca, yazdığı kitabı raflarda görünce gurura yakın bir duygu geldi içime.sevindim.
  • bedelliden önce para vermemek niyetiyle askere gittiğini sanyorum kendisinin.
  • yaklaşık 15 16 senedir tanıdığım bir adam. aslen abimin arkadaşı olur. çok iyi basketbol oynardı eskiden. sonradan vazgeçti o sevdasından.
  • bir gözü melek bir gözü şeytan gibi bakan bir adammış kendisi, hayata şaşı bakan.
  • eğer bir gün susarsa çok üzüleceğim, konuştukça mutlu olan mutlu eden askerlik dostu.
  • kadıköy'ün yaşayan efsanesi. müzik, yazın, şiir ve daha birçok dalda kendine has üslubu ile çalışmalar yapan sevimli ve değişik bir insan. yugoslavya ve tito'ya bağlılığı görenleri şaşırtabilir.
hesabın var mı? giriş yap