• babacım kafandaki ile bütün müsün yoksa o çıkıyor mu merak ediyorum çok. yeşillere beklerim
    şsadkaşld
  • özel hayatında bir problem yaşadığını düşündüğüm kişi. normalde çok pozitif ama lovren’e söverkenki vücut dili bir değişikti.
    üzerine gidilmemesi lazım sonuçta , ali ece yıllardır bildiğimiz ali ece.
  • bu ülkede "dolu" insanlar genelde çok sevilmezler. bunu çomar diye aşağılanan ortalama halktan daha çok, eğitimli kesim yapar. çünkü herkesin inanılmaz boş bir egosu var bu memlekette ve kendisine bir şekilde rakip gördüğü kişileri alaşağı etmesi lazım. "o da bir şey mi"ler, "şişirilmiş balon"lar hep bu düşüncenin tezahürüdür.

dolayısıyla; birazcık sivrilen, işini tutkuyla yapan ve yaptığı işlerle beğeni toplayan kimselerin hata yapmasını bekleyen bu kibir kumkumaları, böyle bir durumda mal bulmuş mağripli gibi lince girişirler. ekşi sözlükteki bu gibi linçlerin temel sebebi böyle kimselerin yazar çoğunluğunu oluşturmasıdır.

ali ece'nin verdiği tepki fazla olmasına rağmen, kendisiyle dilediği gibi konuşulamayacağını göstermiştir. en temizi twitter'dan etkileşime girmemek. sosyal medya çukurundaki domuzların tek derdi temiz kalanları da kirletmek.
  • lovren'in city maçındaki performansı sonrası herkes ondan yüksek doz bir tepki bekliyordu ama ali ece gibi romantik, hümanist bildiğimiz birinin çıkıp "ölmesin, sürünsün" demesi, üstüne başka konuda gelen bir eleştiriye aşırı tepki vermesinden, yaptığı saçmalığın farkına vardığını ama abarttım, yanlış konuştum diyememesi üzmüştür.
  • şöhret sarhoşluğuna kapıldığını düşünüyorum. ilk lovren videosunda, gözleri döndüğü, gizli çekim denilen video da gizli değildi. biliyor ve rol yapıyordu. değerli bir insan, son zamanlarda yanlışlar yaptı. lovren için, ilkokulda bir konuyla gündeme gelip durmadan onunla anılan biri gibi oldu, gerek yok bunlara, sen işine bak, çıkıp bir de özür dile her şey lehine dönsün yoksa düşüş devam edecek gibi. naçizane bir eleştiri sana kalmış her şey.
  • liverpool'da doğup büyümüş , yıllardır kop tribünü'nünde takılan bir taraftar bile lovren için "ölmesin,sürünsün istiyorum" gibi bir temennide bulunmaz. gerekirse yarım saat boyunca küfür eder , sinirden kendini siker ama yine de şu lafları etmez. sanmıyorum. böyle bu tarz abartılı tepkilerin bu coğrafyaya has olduğunu düşünüyorum.
  • kendisini savunanlarca "internet ergenlerinin" saldırısına uğradığı düşünülen yorumcu. kuvvetle muhtemel kendisi de benzer şeyleri düşünmekte. ama, bir de aması var.

çok şükür sosyal medya olsun, ekşi olsun bu gibi mecralarda kendisinin de, lovren'in de adının yeni yeni duyulduğu çağlara yetişmiş insanlar çoğunlukta. o yüzden kimse vay ergenler, vay anonim klavye delikanlıları diye bıdıbıdı yapmasın.

efendi adamdı, ne söylediğini bilir, derya deniz futbol bilgisi vardır, hasta beşiktaşlı da olsa objektif gözükeceğim diye saklamaya çalışmaz, mantıklıdır derdik zamanında kendisi için. görüyoruz ki ana akım olma sarmalına malesef ali ece de kendisini kaptırmış. benzetmek gibi olmasın ama, bu tip zamanında "marjinal" gözükmüş (bakın olmuş demiyorum) fakat sonraları ana akımın popülaritesini kazanınca abarttıkça abartan figürleri görünce aklıma rahmetli kemal sunal'ın koltuk belası filmi geliyor. sanırım, izleyenler ne demek istediğimi anlamıştır. işte bu son her bir şey yazana giderek düşen üslupla cevap yetiştirmeler falan hep bu durumun getirileri. kendisini zamanında severek takip eden çoğu kişi eminim şu an "yazık lan" diyerek izliyordur olanları.

ha, lovren'in de eski zamanlarını biliriz elhamdülillah. ta, dinamo'dan lyon'a ilk geldiği günlerden hem de. lyon da lyon hani. lisandro lopez'li, lloris'li, gomis'li, bastos'lu, pjanic'li kadrosuyla real madrid'i eleyip cl yarı finaline kadar akmışlardı. işte öyle bir takımda ilk kez parladı lovren. o günden bugüne de üstüne koya koya dünya kupası finali gördü.

düşünüyorum da, ali ece bugün lovren'i karşısında görse ne diyeceğini şaşırır, eli ayağı birbirine dolaşır "ehe, mehe take a photo pls" der de o fotoğrafı sosyal medyada "kulağını çektim" diye paylaşırdı. *
  • an itibariyle imaj düzeltme çalışmalarına başlamış yorumcu. twitterda kendisine yazan herkese paşam,kardeşim diye hitap edip sevgi pıtırcığı şeklinde cevaplar yazıyor.
  • lovren'in bir tarafına takmayacağı adam.

yılda bilmemkaç para* alan adam, türk televizyonunda kendisine yorum yapan adamı takar mı be kardeşim?
    çerez parasıyla döver.

ali ece çok kral adam olabilir, çok iyi bir insan, çok kaliteli bir spor yorumcusu olabilir. öyledir de. ona lafım yok. bana ne yani sonuçta. ama abicim bu lovren muhabbeti de baydı be. ne bu lovren, lovren, lovren... bööğkk yani. hadi abicim.
  • ahkam kesmek, yüksek perdeden konuşmak, tökezlediği anda karşısındakini linç etmek.

ne çok benzeşiyoruz. o halde sen de bizdensin!
hesabın var mı? giriş yap