*

şükela:  tümü | bugün
  • tarihimizin mümtaz şahsiyeti üstad kadir mısıroğlu hocamıza yapılan saygı ziyareti.

geçmiş olsun hocam, allah sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin.

edit: keşke yunan galip gelseydi sözünü tıpkı "iki ayyaş" gibi çarpıtıyorlar. geçti o devirler artık tegmenberrendo var, konuşmanın tamamı aşağıda eklendi. üstadın demek istediği "cumhuriyet'in ilk yıllarında dine çok zorluklar çıkarıldı yunan kazansa bunları yapmazdı.". chp bile bu fikre kısmen katılıyor ki atatürk'ün getirdiği türkçe ezan yerine arapça ezanı savunuyor. bu ifade öfke dolu bir mübalağadır tıpkı çocuklar yaramazlık yapınca bazı annelerin "seni doğuracağıma taş doğursaydım." demesi gibi.

azgın azınlığın çarpık, yalan be iftira dolu fikirleri işte hep böyle tek tek çürüyor.

--- spoiler ---

"beni tefe koyarlar ama keşke yunan galip gelseydi. ne hilafet yıkılırdı. ne şeriat yıkılırdı. ne medreseler lağvedilirdi. ne hocalar asılırdı. hiç biri olmazdı" ifadelerini kullanıyor.
    --- spoiler ---
  • ümstaddir o, üstad olsa duramazdın.

diyanet işleri başkanının alanen provakasyonudur. atatürk düşmanı bu sozde üstadı ziyaret edecek başka zaman mı bulamamış.
  • tarihimizin mümtaz şahsiyetinin adını bile doğru bilmeyenlerin hakkında yorum yaptığı olay.

(bkz: #78880282)

(bkz: kadir mısırlıoğlu)
  • vatan haini mi arıyorsunuz, alın size vatan hainliği.
    bu ülkeye en büyük kötülüğü yapan bizzat diyanet işlerinin kendisidir.
    bu şeriatçılık özlemi de senin benim cebimden karşılanıyor.
    isyan etmeyip bu münafıkları kendi ülkenden atmıyor olman da, en başta senin suçundur kardeşim. ağlama.
  • oturduğu koltuğu korumak için ne yapacağını çok iyi bilen bir başkan.
  • mercedes sevgisi kadar değildir.
  • diyanet işleri başkanı ali erbaş fesli deliyi ziyaret etmiş.

bu fesli artık sıkmaya başladı. ama herifin zihniyeti iktidarda olunca böyle oluyor demek ki. yalayan yalayana vasıfsız şarlatanı. kaynak
  • insanı dinden soğutan cübbeli bir şarlatanın işi. bunlar bizim vergilerimizle normalde yanından bile geçemeyeceği 6000 cc mercedes’lere binip dindarlık taslıyorlar.
  • diyanet işleri başkanlığının özellikle 10 kasım günü "keşke yunan galip gelseydi" diyen birini ziyaret ederek vatanına ne kadar çok bağlı olduğunu göstermiştir.