şükela:  tümü | bugün
 • bir fenerbahçe-beşiktaş maçında serhat akın'a hiçbir şey yapmadan serhat'ın artisliği sonucu kırmızı kart görmüş eski beşiktaşlı milli futbolcu. o maçtan 3 ay sonra gene bir fenerbahçe maçı vardı. maçtan önce röpörtajda serhat'a dokunmadım kendini parçaladı, acı çekiyormuş triplerine girdi, yarın ki maçta bu sefer canını hakkatten yakacam. geçen sefer haksız kırmızı gördüm bu sefer kırmızının hakkını vericem diyerek ne kadar tatlı, sempatik, karizmatik ve yakışıklı olduğunu sergilemiş kişidir.
 • kendisinden bir anektod:

  muhabir : evet, ali eren iyi bir mac cıkardın. beşiktaş taraftarı hakkında ne düşünüyorsun?
  ali eren: valla beşiktaş taraftarı iyi,ateşli; ama cok ana bacı yapıyor. *
 • beşiktaşta oynadığı yıllarda her maçta ortalama 2 kere topu şeref tribününe gönderen takoz sağ bek oyuncusu. yakışıklılık itibariyle de david beckham bir ali eren ikidir. vakti zamanında (ali eren milli takımda oynarken) gerçekleşen bir türkiye-irlanda maçında vukuu bulan bir sahne yıllardır zihnimde tazeliğini korumaktadır:

  top auta doğru ilerlemektedir. ali eren rakip forvetin önüne kendini siper edip topa dokunmasını önlemeye çalışmakta, topun tehlike yaratmadan sıhhatli bir şekilde auta çıkmasını sağlamak için çabalamaktadır. fakat arkasındaki oyuncu dev gibi bir irlandalı forvettir. (niall queen olabilir) ali eren insan üstü bir çabayla topu auta çıkartmaya çalışırken arkasından irlandalının omuzla dokunması yetmiş, ali eren alabora olmuştur. akabinde cüssesine güvenen ve ali eren'i önden görme deneyimini yaşamamış olan queen verilen faul kararına karşı çıkarken ali eren yerden hızla kalkmış, dönmüş ve ağzından bir takım katı ve sıvı partiküller saçarak qeen'e tam olarak "ğöğğğrraaa!! höberle zörrrüük köğğğrrzz!" şeklinde haykırmıştır. queen'in suratının aldığı korku dolu hal o gün bu gündür aklımda.
 • istanbulspor'la oynanan bir kupa maçı sırasında sakatlanarak oyundan çıkan kaptan tayfur'dan kaptanlık bandını almış, takması için 3. kaptan fevzi'ye götürmüştü ve fevzi'nin "sen tak!" demesi üzerine kaptanlık bandını koluna takmıştı.

  fakat koluna bandı taktıktan 10 dakika sonra kulübeden uyarı gelmiş, kolundaki bandı çıkararak fevzi'ye iade etmek zorunda kalmıştı.

  maçtan sonra sadece 30 dakika bandın kolunda kalmasına izin verilmemesine anlam veremediğini belirtmiş, incindiğini ve kırıldığını, kendisini değersiz hissettiğini ifade etmişti.

  biz de o gün öğrenmiştik ki; ali eren oldukça agresifti, belki de biraz kompleksliydi ama perdelerini kaldırdığında hakikaten kedi gibi bir insandı.
 • ali eren'in sorunu hiç "genç ali eren" olmamasıydı. nasıl becermişse becermiş, futbol hayatına direk "tecrübeli futbolcu ali eren" olarak başlamıştı.

  beşiktaş'a transfer olduğunda daha 22'sindeydi. beşiktaş'tan yollandığında da sadece 28 yaşındaydı ama ali eren ortak görüşe göre yaşlıydı, yollanması gerekiyordu. futbolu bıraktığında ise daha 31 bile olmamıştı. gene de erkenden futbolu bıraktığı falan söylenmedi.

  ali eren'in sorunu daha ilkokuldayken sakal traşı olmasıydı. "hızlı yaşadı, genç öldü" şeklinde bir futbol kariyerinin olması da, daha ilkokul sıralarındayken belliydi.
 • "yakisikli deil ama sempatik" turunden bir fitbolcuydu. babamin beni kirmayip, benimle birlikte idman sonrasini bekleyerek, yasin sülün ile ali eren abimizden imza almisligimiz vardir.

  guzel zemanlardi. babam yasiyordu, bjk sampiyon oluyordu, kakaolu dondurmayi severek yiyor, cuma cikislari istiklal marsini okumak icin sabirsizlaniyorduk. sigara icenlere "ne kafasiz adamlar" diye baktigim yillardi. ahmet dursun fotograflari biriktirip, cografya kitaplarinin arasina koyuyordum. besiktas'in ilk 11'ini tahmin etme yetenegim bile vardi. nerelere goturdun beni ali eren?! :(
 • kendisinden bir başka anektod daha aktaralım:

  +ali eren: recep abi en kazması sendin.

  -recep çetin: sen gölgene bile tekme atıyordun.
 • bir televizyon programında takımdaki her futbolcu hakkında bilgiler veren beşiktaş menajeri sinan engin'in sıra ali eren'e geldiğinde ciddiyetini bozmadan "ali dış görünüşünden çok iç görünüşüyle sevgimizi kazanmış bir futbolcumuzdur." yorumunu yapması bir günlük gülme ihtiyacımı karşılamaya yetmiştir.
 • beşiktaş antrenmanı izliyoruz. tribünden iki eleman:
  -abi sahada üç zenci var. biri pascal. bi şorumnu*. üçüncü kim lan?
  - ali eren lan o!
 • beşiktaş antrenmanı izliyoruz. tribünden bi eleman ayhan' a :

  "hadi lan pamuk prenses. saydim tam 19 şut attın 1 tanesi kaleyi bulmadi be !"
  daum : "ja ja ayhan untervegs ain pozitsiyon alles jetz keine"
  murat kuş : "ayhancigim yavas vursan da olur yeter ki kaleyi bulsun".
  ali eren tribüne : "ya beyler gözünüzü seveyim. adam kaleyi bulsun da eve gidicez daha..."