• beşiktaş'ta oynadığı dönemde; yediği kokoreçlerden zehirlenerek birkaç kez takımdan uzak kalmış eski futbolcu.

bir yersin zehirlenirsin, iki yersin zehirlenirsin; hiç mi akıllanmazsın arkadaş?!
  • bir fenerbahçe-beşiktaş maçında serhat akın'a hiçbir şey yapmadan serhat'ın artisliği sonucu kırmızı kart görmüş eski beşiktaşlı milli futbolcu. o maçtan 3 ay sonra gene bir fenerbahçe maçı vardı. maçtan önce röpörtajda serhat'a dokunmadım kendini parçaladı, acı çekiyormuş triplerine girdi, yarın ki maçta bu sefer canını hakkatten yakacam. geçen sefer haksız kırmızı gördüm bu sefer kırmızının hakkını vericem diyerek ne kadar tatlı, sempatik, karizmatik ve yakışıklı olduğunu sergilemiş kişidir.
  • zamanında maç sonunda muhabirlere maç içinde tartıştığı bir rakip oyuncu için "dışarda karşıma çıkmasın vallaaa" diyen barış elçisi
  • beşiktaş'ta oynarken, dönemin ortaköy kabadayılarından ve beşiktaş tribün liderlerinden marlo lakaplı erdal kara ile önce arkadaş sonra da bacanak olan oyuncu.
  • agresif ve azimli, ilk hamlelerde oldukça başarılı, adam adama markajın kitabını yazmış, sevdiğimiz bir futbolcuydu.
  • ali eren: 'futbolcu - manken ili$kileri abartıldığı kadar yaygın değil.'

(bkz: yaran zaytung haberleri)
  • ergenekon iddianamesinde yer alan telefon konuşmalarında adı geçen binlerce kişiden biri de kendisidir. bir bu eksikti hakikaten.
    442. klasörden sedat peker ile mecnun odyakmaz'ın basına yansıyan telefon konuşmasından;

sedat peker: ne haber, ne yapıyorsun?

mecnun odyakmaz: sağol reis; siz de iyisiniz..

sedat peker: ne yaptın ali eren’le?

mecnun odyakmaz: şimdi rizespor tarafını hallettim, daha sonra ali eren’le konuştuğumda baktım üzgün. şey yapıyor baktım, gönüllü gibi değil. dedim, kardeşim sen bizim için önemlisin... sen rahat değilsen, zorlama kendini. ailem falan filan dedi, dedim sen bize ölene kadar lazımsın kardeşim. gönlün yoksa gelme dedim. öyle kapattık. yani olmadı işimiz.

sedat peker: tamam rize’de mi kaldı o şimdi?

mecnun odyakmaz: kağıdı rize’de ama oynama şansı yok anladığım kadarıyla. yılmaz’la konuştum, affettirmeye çalışıyoruz dedi.

sedat peker: hangi hoca?

mecnun odyakmaz: yılmaz vural...

sedat peker: neyi affettirmeye çalışıyorlar?

mecnun odyakmaz: yılmaz diyor ki, ben istedim ali eren’in oynamasını ama 6 maç ceza aldı yok, adama kafa atıyor, taraftar da fazla sevmiyor, dedi.

sedat peker: ben yılmaz vural’la görüşürüm gerekirse.

mecnun odyakmaz: .... futbolcu cezalı mı olur reis? herşeye rağmen bir de indirim yaptırılarak yani sporculuk ahlakına uygun değil yani iyi bir çocuk da kendinden geçiyor demek ki sahada.

sedat peker: e ben ona demiştim o tiplen senden futbolcu olmaz diye. kalorifer k..lı yarın işin var mı?

mecnun odyakmaz: yarın sivasspor’la istanbulspor’un maçı var karşıda işte saat bir buçukta.

sedat peker: tamam oradan çıkınca yetişirsin veli paşa’ya. bir emanet yollayacaktım da bu vakıf işi için veli paşa’yı arayayım. bir de paşa bir konferansa katılacak. veli paşa’yla görüş kalabalık bir grup yaparsın dinlemeye giderken. böyle öğrenci gençler de olursa da olur. git veli paşa’yla da şey yaparsın şimdi ben söyleyeyim ona.
  • türk spor gazeteciliğinin en efsane karelerinden biri olan ali eren'in dürümlü fotosu google görsellerde mevcut değil. lütfen bu adamın o pozuna sahip olanlar , insaniyet namına bana ulaşsınlar.

(bkz: ali eren dürümle beraber capsli)
  • bu efsane görseli bulmamda yardımcı olan frosties ve stephen dedalus isimli suserlera en derin saygılarımı sunarım. işte dürümcü ali eren:

http://i36.tinypic.com/27y1q0w.jpg
  • bir ara iki karpuzu koltuk altlarına yerleştirip, basına poz vermişti. gazetedeki fotoğrafın altında da "bu sene kaleyi gole kapatırım" yazıyordu.

ertesi gün beşiktaş forumlarında "ali eren mi yakışıklı, karpuz mu?" diye bir başlık açılmış, karpuzun daha yakışıklı olduğuna kanaat getirilmişti.

bu arada "bu sene kaleyi gole kapatırım" iddiası karpuzların gölgesinde kalmış olsa da, o sene beşiktaş cidden az gol yemişti.
hesabın var mı? giriş yap