şükela:  tümü | bugün
  • dinlediğin adamın müzik tarzına karşı abes bir hareket yapmış olmayı es geçersek; türkiye'de çok da bileni olmayan bir sanatçıyı dinleyen birini görünce mutlu olmaktan kaynaklanır. bazı yazarların ve müzisyenlerin bu özelliği vardır zaten. onu okuyorum, onu dinliyorum dediği an dostunuz olarak görmeye başlarsınız kişiyi. ruh birlikteliğidir bu zira.
  • 80'lerin sonunda doğup 90'larda çocuk olmuş kişi eylemidir elbette. zira annesiyle bir kez de olsa altın gününe gitmemiş çocuk göbek atmanın önemini bilemez ve ali farka toure dinleyen bir türdeşle karşılaştığında sevincini göbek atarak belli edemez. olmaz, olamaz.
  • her ali farka toure dinleyende görülebilecek eylem. ben gayet normal karşılıyorum. gerçi gidersem maliye bu hareketim sıkıntı yaratabilir. (bkz: #37020460)
  • ali farkanın büyüsüne kapılıp yana döne etrafındaki insanlara bu etkileyiciliği anlatmaya çalıştıktan sonra "nası sevmedin mınıskym" hüsranına karşı yılgınlığını aşmış insanlara ali farkayı anlatmaktan vazgeçmiş kendine ait zamanlarda dinlemeye başlamışken, bir akşam kalabalık bir arkadaş evinde gözüne kestirdiği kıza yaklaşmaya uğraşan benin kızın bahsettiği konunun ali farka olduğunu duymanın ardından verdiğim tepkidir.

tamım: her ali farka dinleyen bir değildir.

ayrıldık çok sürmedi.
  • yer bounda fara parçası ile birlikte tanıdığım ve çok da keyif aldığım insan. bence boza gibi ali farka sevmek. ya çok seversin ya hiç.