şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: sike cetesi)
 • basta ahmet cakar olmak uzere studyoda bulunanlarin kendisine saygida kusur etmedigi insan. baskani oldugu mahalli klube 5 milyon mark harcadigi hakkinda bogururken, sanki o 5 milyon marki legal yollardan kazanmiscasina konusan, "benim gunluk masrafim 10bin dolar ne diyonuz siz" tarzi aciklamalariyla "sen neymi$in be alico, yuru be sampiyon" dedirtmis adam.
 • arabesk,haksız olduğu halde son derece kendinden emin ve bir o kadar da tehdit eden havasıyla türkiye'nin neden bu halde olduğunu en güzel belli eden şahıslardan

  tv'de her gördüğümde aklıma ismet inönü'nün "bir memlekette namuslu insanlar namussuzlar kadar cesur olmadıkça meseleler çözülmez" sözünü hatırlatan ve acı acı gülmeme sebep olan kişi
 • ali atıf bir'le akrabalığı olup olmadığını merak ettiğim kişi.
 • ali fevzi bir, sen iki (bkz: serbest çağrışım)
 • türkiye’nin seçkin kesimlerinde oldukça tanınan bir isim olan ali fevzi bir, aynı zamanda ”aliço” takma ismiyle de tanınmaktadır. ayrıca tanınan mafya babalarından ömer lütfi topal‘ın eski iş ortağıdır.

  eski ortağı olan ömer lütfi topal’ın cinayetinden sonra çeşitli suçlamalar yüzünden 1998 yılının 28 temmuz gecesi özel ekipler tarafından gözaltına alınmıştır fakat sorgulamalardan sonra hakkında herhangi bir ceza kararı çıkmamıştır.

  ankara’da bulunan başbakanlık teftiş kurulu’nun yeni bir emriyle hakkında suç duyurusu dosyası açtırılan ali fevzi bir, bu suçlamaları kabul etmeyerek ısrarla ömer lütfi topal cinayetiyle ilgisi olmadığını söylemiştir. ünlü mafya bir, topal cinayetiyle ilgili tekrar gündeme gelen mahkemelerde özel harekat polislerinin gözetiminde tutuksuz yargılanılmasına karar verilmiştir.

  ”cürüm işlemek ve yasadışı örgüt oluşturmak” suçundan dolayı ”susurluk skandalı” olarak bilinen trafik kazasından sonra yapılan ve tam 14 mafya babasının yargılandığı özel mahkemelerce 4 yıl mahkum hayatı yaşaması için cezaevine gönderildi.

  tanınan isim ali fevzi bir, kararın çıkmasından hemen sonra yurtdışına kaçmayı düşünse de yurtdışına çıkma yasağı bu girişimine engel olmuştur. cezası bir müddet sonra onaylanan ünlü baron, istanbul’daki kartal cezaevi’nde cezasını doldurdu ve 2003 yılının yaz aylarında tahliye olmuştur.

  bir’in şu anda ne yaptığı tam olarak bilinmemektedir. medya’dan uzak bir hayat sürdürmektedir.