şükela:  tümü | bugün
  • 23 nisan 2015 tarihinde, taha akyol'un köşe yazısında mektubuna* yer verdiği hacettepeli profesör. kendisi mektubunda rektöre hitaben sert ithamlarda bulunmuştur. kişisel fikirlerine bakmaksızın bu cesaretini takdir ediyorum. başına bir şey gelip gelmeyeceğini görmek için bugünden itibaren kendisi hakkındaki haberleri takibe alıyorum.

bilgi amaçlı kısa özgeçmişini paylaşıyorum:

"ankara gazi lisesi’ni ve istanbul üniversitesi, cerrahpaşa tıp fakültesi’ni bitirdi. hacettepe üniversitesi tıp fakültesi göğüs hastalıkları ana bilim dalı’ndaki uzmanlık eğitimini 1989’da tamamladı. 1990 ve 1991 yıllarında isveç’te uppsala üniversitesi’nde allerji hastalıkları yandal uzmanlık eğitimi gördü. 1992’de doçent, 1999’da profesör oldu. astım ve erişkin allerji hastalıklarının ülkemizdeki dağılımı ile ağrı kesici ilaç allerjisi özel ilgi alanlarıdır."

hacettepe'nin sayfasındaki kişisel bilgileri
  • hocabey ’in bilimsel ekolündendir.

ve en önemlisi solcu tayfanın haklı haksız doğramacı eleştirilerinden uzak bir akademisyendir. zaten yazımın en başında bilimsel bakış açısında bir benzerlik tuttum.

benzetmem bilimsellik üzerinedir, anladınız değil mi?

hacettepe göğüs hastalıkları anabilim dalı’nın doktorları şurada:

http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/…m-dali_71.html

lütfi hocamız, lütfi çöplü’de bir başka dev hocamızdır ama ali fuat hocamızdan staj sınavlarında acayip bir tırsma ve stajyer korkaklığı vardı. (bkz: lütfi çöplü/@anoktale) işte biricik zarif güzel tomris erbaş - dalında herşeyi bilir sakın dersini kaçırmayın - hocamızın akademisyen, doktorluk, hasta yaklaşımı, eğitimcilik yaklaşımının erkeklerde iz düşümü olma özelliğini stajyerlere karşı sert bir hoca olarak birleştirme özelliği de vardı.

canı sağ olsun.

hassas bir beyefendi, centilmen bir adamdır ve sınavlarım, hasta sunumlarım hiç ondan olmadığı için bu söylentinin doğruluğunu kesinlikle test etmedim. sadece sözel bir söylenti ünü stajyerler arasında var ve boldu.

belki klasik stajyer doktor zırlaklalığıdır.

yani sadece öğrenciler arasında “ malign hocalar ” ekolünden olduğuna dair bir söylenti vardı, bunu yazdım sadece.

ayrıca bu gerçekse iyidir çünkü benim rahmetli babacığım da bu ekoldendi ama işte bu tarz hocalar muhteşemdir çünkü öğrenci tırsıp hocasının dersine köpek gibi çalışır üzerine hoca da gelip muhteşem bir ders anlatımı yapar ve üzerine derse giren tüm öğrencilerinin sorularını eksiksiz anlatılır.

olay bitti, ders muhteşem şekilde öğrencilerin zihnine, kortekslerine, hafızalarına işlendi ..

rahmetli babacığıma yıllar sonra teşekküre gelen “ hocam sağolun var olun. yıllar geçti ama bizim üniversite günlerinden bir tek sizin dersinizi anımsıyoruz. ” diyen nice öğrencisini anımsıyorum.

yani gerçek eğitimci akademisyenliği budur ve dilerim ali fuat hocam yaş sınırına kadar gider ve üzerine yoruldum diyerek pes etmeyip taşra üniversitelerinde yaş sınırı daha uzun olduğundan orada devam eder ve üstüne bir mesleki tecrübelerini paylaştığı

doktorluk anılarım ve akademisyenlik maceram ..”

diye bir kitap patlatırsa gerçekten muhteşem olur.

ben bu amaçla yazdım kendisinden mesleki anı kitabı yazması için ama hastalarımızın da işine yarasın entrym, yazım:

gözü kapalı gideceğiniz hacettepe hocaları grubuna bir çentik, derin bir çentik daha.. sizin veya ailenizden birinin, sevdiğinizin rahatsızlığının tıbbi bir tedavisi varsa ali fuat hocam muayene edip, tesbit eder ve uygun tedaviyi reçete eder.

bu konuda müsterih olun.

haberi olmadan yazdım, dilerim koca yüreğini üzmemişimdir ama örnek sosyal medyada hakkında bir dip not yazı olmalıydı.

ayrıca bir kişisel not kendisi the tall guy, james jim francis cameron, emekli tır şöförü ile beraber gerçek sevilen uzun adam’lardır ve ali fuat kalyoncu hocamız daha uzundur çünkü jim başımıza 3d’yi bela etmiştir..

saygılar, selamlar ali fuat hocam .