şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'deki hukukun geldiği noktayı çok güzel özetleyen olaydır.

  "fetö'nün bir çok soruşturmasında ve davasında adı geçen istihbarat daire başkanlığı c şube eski müdürü ali fuat yılmazer'in kızları fatma saadet yılmazer ve rabia fitnat yıldırım "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandılar."

  http://www.hurriyet.com.tr/…tuklama-karari-40408744

  ama mesele bu değil. mesele tıpkı ergenekon-balyoz'daki gibi sahte deliler kullanılmasıdır.

  ergenekon balyoz zamanında şöyle bir haber vardı; "üst rütbeli emekli askerin evinde flash disk içinde dosyalar bulundu". ama bakıyorsun balyoz-ergenekon davası başlayalı aylar olmuş. o asker o flash diski imha etmemiş?!

  şimdi bu arkadaşlara da aynısını yaptılar:

  "yılmazer’in ev ve ofisinde yapılan aramalarda 1 adet kılıç marka ruhsatsız silah, 1 adet zigzaver marka ali fuat yılmazer adına kayıtlı ruhsatlı silah, 1 adet simit wesson marka ali fuat yılmazer adına kayıtlı toplu silah, 1 adet ruger marka ali fuat yılmazer adına kayıtlı ruhsatlı silah olmak üzere 4 adet silah, 1 adet g serisi 1 amerikan doları, 1 adet k serisi 1 amerikan doları, 1 adet fethullah gülen’e ait ‘bir kırık dilekçe’ isimli kitap, 1 adet fethullah gülen’e ait cd, 4 adet fetö/pdy terör örgütü yayın organlarına ait yasaklı kitap, 6 adet zaman gazetesi, fetö/pdy terör örgütünün kapatılan okullarından fatih koleji'ne ait makbuzlar, bank asya’ya ait hesap cüzdanları, banka kartı ve dekontlar ile 4 adet harici hard disk, 8 adet flash bellek, 1 adet hafıza kartı, 2 adet telefon, 2 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet tablet ve 1 adet kullanılmamış sim kart ele geçirildi."

  http://www.medyadetay.com/…ltina-alindi-h59308.html

  yani fetö olayı bu kadar patlamış, babası fetöden tutuklanmış ama bu kızlar evlerinde ve ofislerinde hala ve hala fetö ile ilgili onlarca materyal olacak?

  yapmayın yahu. yazık günahtır. insanların hayatlarıyla oynamak bu kadar kolay mı?

  sonra gene çıkıp kandırıldık mı diyeceksiniz?

  bunlar tarihe not olarak yazıyorum. masum insanların kul hakkına girenleri tarih yazsın diye...
 • genel kurmay başkanı terör örgütü üyeliği nedeniyle, suçsuz yere iki yıl iki ay hapis yatmışken, yüzlerce subay zindanlarda yıllarca çile çekmişken kimseye acıyacak değilim. onca fırıldak iş çevirirken, çoluğu çocuğu olduğunu unutmayacaktı. bir gün hesabının sorulacağını bilecekti.
 • fetö ile mücadele ederlerken onlardan öğrendikleri tüm numaraları kullandıklarının ıspatıdır.
 • su veren itfaiyenin hortumunu - hakikaten - sikeyim.

  öyle adama baba diyene de acımam.

  (bkz: keser döner sap döner)

  o keserin sapının gireceği daha çok yer var...

  inanmayan ittihatçıların başlarına gelenleri yada nasyonal sosyalizmin kompradorlarının sonlarını araştırsın...
 • bir gün gelecek ve ergenekon/balyoz davalarında kumpas yapanlar nasıl şimdi aynı sonu yaşıyorlarsa, bunlara kumpas yapanlar da aynı sonu yaşayacaklardır. etme bulma dünyası işte. ey itfaiyeciler, hortumunuza kurban olsunlar.
 • ne sözlükte, ne de medyada gündem olan hadise.

  yılmazer'in şebekesiyle beraber yaptıklarını unutmak mümkün değil. kişinin kendi işlediği suçların ceremesini kendisi dışında kişilerin çekmesine ne modern hukuk, ne de vicdan razı gelir.

  hukuk düzenini o kadar bozdular ki neyin doğru, neyin yanlış olduğunu söylemenin bir anlamı kalmıyor.

  ekleme: iş bu entry yılmazer ve onun soysuz şebekesine duyar kasmak için değil, şimdinin tetikçilerine ileride başlarına gelebilecekleri hatırlatmak amacıyla yazılmıştır. tetikçiler şunu bilmeli ki, kullanıp peçete gibi kenara atarlar, aileni de perişan ederler de kimse iplemez.
 • içimde zerre kadar acıma duygusu taşımadığım olaydır. hala düşündükçe kahrolduğum olay ise şudur

  gerçekten masum bir kız görmek ve duyar kasmak mı istiyorsunuz? birazcık geriye dönün ve cezaevinde balyozdan tutuklanan babası* ile top oynarken, babası gözlerinin önünde beyin kanaması geçirip hayatını kaybeden kız çocuğunu aklınıza getirin yeter.
 • ali fuat yılmazer gibi eski adıyla cemaat yeni adıyla fetö'nün önde gelen isimlerinden birinin kızları hiçbir şekilde işin içinde olmayacak? buna ben inanmam, inanan varsa da ya bilmiyordur ya tecahül-i arif eyliyordur.

  bu fetö'den içeri alınan adamlar, kadınlar, işsiz kalmış, ikili ve sosyal ilişkileri sıkıntıya girmiş onbinlerce insanın çok büyük bir çoğunluğu hala kendilerini mağdur görüp, firavunun zulmüne maruz kalmış, doğru yolda oldukları için kötüler tarafından cezalandırılmış insanlar olarak görüyorlar. maaile fetöcü olup aynı aileden 6 işsiz, 3 hapis vakası olan, hallerine üzüldüğümüz bir aile var. bir evlilik sebebi ile uzak akrabayız. bu aileden, eşi işsiz kalan ve eşi de kendi de hapse girip çıkan ve telefonunda bylock çıkması sebebi ile halen yargılanmakta olan hatun, kendisine üzülüp keşke bu işlere hiç bulaşmasaydınız diyen amcasına "hocamın yoluna başım feda" dedi.

  şunu anlamak gerek: sınavlar için soru çalmaktan, şantajla himmet toplamaya, tehditle gazete abonesi yapmaktan, adam kayırma ve harcamaya, hatta darbe girişimine kadar, her şeyi kendi kafalarına göre "hizmet" için yaptılar ve yarın aynı fırsat ellerine geçsin yine aynısını ve hatta bu öfkeyle mislini yaparlar. haliyle kendi hayal dünyalarında davaları için hapsedilmek onların için bir şeref(!). beyni yıkanmışlık böyle bir şey işte.
 • nedense bende hiçbir üzüntü kırıntısı oluşturmayan vakadır.

  emelim odur ki malum süreçte zerre kadar payı olan herkesin anasından emdiği süt burnundan gelsin. herkesin...