şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 13 ekim 1956 istanbul doğumlu, hayatını tenise adamış mükemmel bir adam. 1992-2003 milli takımlar antrenör ve teknik direktörü. eski oyuncu, tenis antrenörü, yöneticisi, yazarı, akademi kurucusu, hocası, yöneticisi, sayısız yerli ve yabancı oyuncuyla turnuva ve kişisel bazda çalışmış değerli insan. özetle türkiye'de tenis konusunda yapılmış ne varsa bir şekilde içinde olmuş ve olan kişi. ayrıca kendisine ait ali göreç tenis akademisi mevcuttur. şu sıralar ntvspor'da tecrübesi ve karizmatik sesiyle tenis maçları yorumlamaktadır.

  http://www.aligorectenis.com/

  bir yıl önce verilmiş bir iticiadam uktesiydim; doldum.

  edit: öğrendim ki almanya'da kimya mühendisliği eğitimi de almış. öz geçmişinden bazı çılgın detaylar:
  münih teknik üniversitesi - devlet diplomalı tenis antrenörü
  alman tenis federasyonu - 3.kademe antrenör diploması (avrupa'da geçerli en yüksek kademe)
  türkiye tenis federasyonu - 3.kademe antrenör diploması (en yüksek kademeye sahip tek antrenör)
  proffessional tennis registry - profesyonel kademe (amerika'da geçerli en yüksek kademe)
  registro profesional de tenis – ispanya, koçluk kademesi (ispanya’da geçerli en yüksek kademe)

  detaylı öz geçmişi
 • 3 temmuz 2011 rafael nadal novak djokovic maçı'nda çok güzel yorumculuk yapmıştır, nadal'cılığını kulağımıza biraz fazla sokmuş olsa da. yorumcu dediğin benim bilmediğim, aklıma gelmeyen şeylerden bahsetmeli zaten.
 • 3 temmuz 2011 rafael nadal novak djokovic maçı'nda nasıl yorumculuk yapılır konusunda harika bir örnek sundu. hem tenisi iyi bilenler hem az bilenler aynı anda hitap edebilecek bir dil ve analiz kullanırken, televizyon tecrübesi azlığına rağmen bunu iyi aktarmayı da başardı.

  ülkemin tenisi emekleme seviyesinde belki ama yorumcuları john mcenroe ayarında
 • roland garros 2012'nin tamamında, ntvspor yayınlarında harika bilgiler vererek, harika yorumlarda bulunarak benim gibi birçok tenisseverin bilgisine bilgi, tecrübesine tecrübe katmıştır. daha önceden maçları ne kadar saçma metotlara dayanarak izlediğimi farkettim bu turnuva boyunca kattığı yorumlar sayesinde. sağolsun, varolsun.
 • kendisi "raket kasnağı" fetişistidir.
 • zevk meselesidir ancak kişisel görüşüm, tenis maçlarına yorumları ile güzellik katan ntvspor tenis yorumcusu. ayrıca pek çok filmdeki karaktere ses verecek bir ses tonu var. bilgisini ise zaten sorgulamaya gerek yok.
 • sesi tansu polatkan'ı andıran, "ivan lendl'ın burun delikleri genişlemiş, heyecanını saklayamıyor" gibi muhteşem yorumlarla tenis maçlarına zevk katan yorumcu. maçları işin ehli böyle birinin yorumlarıyla izlediğinizde tenis sporuyla ilgili bilginiz artıyor, anladıkça ne demek istediğini kavrayabiliyor, maçtaki hareketleri daha iyi değerlendirebiliyorsunuz.
 • kesinlikle tenisi öyle alalade seyredenleri bile güzel yorumlarıyla, verdiği bilgilerle ekranda tutmayı sağlıyor. roland garros olsun, wimbledon olsun tebrik ediyoruz kendisini. zaten tenis konusunda işinin fazlasıyla ehli bir insanmış, o konularda diyecek bi' şeyimiz yok elbette.
 • yorumlarıyla tenisi hiç bilmeyen, ömründe tenis maçı izlememiş birini ekrana kilitleyecek insan. seslendirme yapabilecek kadar güzel ses tonu bulunmaktadır. yalnızca tenise değil, atletizme, artistik buz patenine de sesiyle yorumlarıyla katkıda bulunmasını beklemekteyiz (bkz: kenan onuk).
 • roger federer'i roger federer'in kendisini sevdiğinden daha çok seven eski türkiye fed cup takım kaptanı.