şükela:  tümü | bugün
  • bir donem trt'de her sabah "acikogretim" ku$aginda "basic diline giri$", "bilgisayarin temelleri" gibi dersler veren ve "10 print" yazarken insanin icine huzur yayan sanirim $u an anadolu universitesi docentlerinden.. bu huzur print'ten sonra shift ile cift tirnak basarken ibm pc'in klikli klavyesinin cikardigi harika seslerden gelir..

basic dersleri artik outdated olmalarina ragmen hala trt4'de arada denk getirilebilir..

favori quote'u "a dolar"dir..
  • guinness rekorları ve guinness rekorlar kitabı fikirlerinin orjinal sahibidir.
    ingilizcede güneş denemediğinden guinness olarak çalınmıştır.
  • fenerbahçede oynayacak kapasitede bi topçu değildir kendisi. son samsunspor maçında oyunda kaldığı 60 dakika boyunca sol kanattan geliştirdiği tek bir atak bile yoktu ve golüde onun yüzünden yedi fener. lorantdan nefret etme sebeplerimden önde gelenidir bu şahıs. ali akdeniz, cem karaca, milan rapaic, hatta ve hatta abdullah ercan dururken oynatılmasının sebebini düşünemiyorum bi türlü.
    (bkz: siktir git lorant)
  • kendini atmasını beceremeyen şahsiyettir. ariften çok ders alması lazım
  • henuz ilkokul 4 ogrencisi oldugum zamanlarda bilgi i$lem binasinda, benden 15 ya$ buyuk bir kac ogrenci tarafindan "kalk oradan bakalim kucuk" nidalariyla kovulduktan sonra amstrad cpc464'lerden birini kapmi$ program yazma denemeleri yapiyordum.. butun karakter seti ekrana basan for next'li tek satirdan ibaret bi$ii yazmi$tim.. ali gune$ yanima gelip:

"ama 0'dan 32'ye kadar karakterler anlamsiz $eyler cikarir ekrana sen onu 32'den ba$lat" demi$ti.

ben de gururuma yediremeyip "hayir ben ba$ka bir $ey yapiyorum" demi$tim. "peki sen bilirsin" deyip gitmi$ti sonra hakkaten sacma karakterler cikmi$ nasil toparlayacagimi bilemedigimden makinayi resetlemek zorunda kalmi$tim.
  • ben küçüktüm, sabahın köründe kahvaltı eder iken aileyi zorla bu zat-ı muhteremin anlattığı basic dersine mahkum eder başka şey seyrettirmezdim, otuz yaşına geldim bu adam hala aynı şeyleri anlatıyor.
  • bayram namazi sonrası, cami onunde bayramlastigim, hadi alicim duzeltin artik su takimin durumunu diye de tembihledigim, kac senedir fenerbahcede olan bir olumlu hareketini hayrını gormedigim fenerli futbolcu.
  • yetenekleri sınırlı olsa da yıllardır fenerbahçe'ye gelen tüm teknik girektörlerin gözdesi olmuştur.yedek kalmayı hiç sorun yapmadı durmadan çalıştı ve bugün fatih akyel'i kesmiş durumda.

bir de fener forumlarında ali güneş ile ilgili bir efsane dönmektedir :

forumdan bir eleman suadiye'de bir berbere gider.o sırada içeride ali güneş de traş olmaktadır.çocuk ali'ye : "abi bayağı ufak tefekmişsin halbuki sahada daha büyük görünüyorsun" der. ali güneş'in cevabı kısa ve nettir : "formadandır"
  • bugünkü 29 şubat 2004 fenerbahçe galatasaray maçında oynamasını istediğim futbolcu. kendisi bu seneki performansıyla sık sık bize saç baş yolduran fatih akyel'i oldukça geride bırakmıştır. özellikle top rakibin ayağındayken yaptığı mis gibi sliding tackleları ile son maçlarda fenerbahçeye oldukça fayda sağlamıştır. hücuma yeterince destek sağlayamaması tek eksiği (fatih akyel de pek sağlayamaz gerçi).
  • eli yüzü düzgün adam ama o kadar işte.