şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 19.12.2008 tarihli bakanlar kurulu kararı ile de çankırı valiliğine atanmış bu aralar çıkardığı içki içme yasağıyla kimmiş kimin nesiymiş diye araştırmama sebep olmuş vali. araştırdım sicil temiz, yapmış bi hata gençlik işte dikkat çekmeye çalışıyor.
 • akp hükümetinin alevi kökenli tek valisi.
 • ısparta valisi
 • eski giresun valisi. giresunlular azıcık olaylara geniş bakabilselerdi giresun milletvekili olarak şehre çok hizmetleri dokunabilirdi.
 • bundan böyle kırklareli valisi..
 • yaklaşan 2011 milletvekili genel seçimleri öncesi, milletvekili aday adayı olabilmek için kırklareli valiliği görevinden istifa etmiştir.
 • komik biri sanırım, şöyle demiş;

  yeni baydemir'ler türemesin

  chp milletvekili öner: eski bir vali olarak konuşuyorum. sorunu olan yerlerde il belediye meclisi başkanlarını seçerse polis, jandarma, eğitim hizmetleri onun direktifi altında yürütülürse 'yeni baydemir'ler türer. türkiye bu durumda bölünmez bütünlüğü nasıl sürdürülebilir?

  chp il genel meclisi üyeleri toplantısı, chp genel merkezi’nde başladı. chp yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı gökhan günaydın, burada yaptığı açılış konuşmasında, il özel idarelerinin türkiye’de hak ettikleri yeri alamadığını ifade ederek, bu toplantının chp’nin il genel meclislerine verdiği önemi gösterdiğini belirtti. parti genel merkezinde iki gün sürecek toplantının gündemine ilişkin bilgi veren günaydın, chp il genel meclisi üyeleri toplantısında, "il özel idareleri kanunu’nun değerlendirilmesi ve uygulamasında yaşanan sorunların görüşülmesi, tamamlanan bütçe döneminin değerlendirilmesi, büyükşehir belediye kanunu’nda yapılması planlanan değişikliklerin yerel yönetimlere olası etkileri ve bu çerçevede il genel meclislerinin çalışmalarının gözden geçirilmesi, il genel meclisleri ile parti genel merkez, il ve ilçe başkanlıklarının ilişkilerinin değerlendirilmesi ve planlanması, il genel meclisi üyelerinin özlük hakları/protokol sorunlarının görüşülmesi" konularının ele alınacağını ve "üstün başarı" elde etmek için 2014 yerel seçim hazırlıklarının da masaya yatırılacağını kaydetti.

  -isparta vekilinden "baydemir" çikişi-

  açılış konuşmacılarından chp isparta milletvekili ve eski vali ali haydar öner, il genel meclislerinin "joker kuruluşlar" olduğunu ifade ederek, sadece yasayla kendilerine verilen görevleri değil onun dışındaki görevlere de katkı sağlayan kuruluşlar olduğunu belirtti. çünkü bir yasa hükmüyle, genel bütçeyle yapılmasında güçlük çekilen konularda da il özel idarelerinin görev üstlenebildiklerini kaydeden öner, chp il genel meclisi üyelerine seslendi. öner, "sizler her biriniz kendi ilinizin sorunlarını yetkin bir şeklide takip ediyorsunuz. genel merkez de ‘three dimension’ ya da 3d denilen bir gözlemle bütün türkiye’yi birlikte değerlendiriyor. bir yerin sorunu bütün diğer yerde farklılaşabiliyor. türkiye cumhuriyeti devletinin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünü gözettiğimiz bir süreç yaşıyoruz. bir vali olarak şunu bilgilerinize ve takdirlerinize sunmak durumdayım; il genel meclisleri kendi başkanlarını kendilerini seçmeliler ama bu başkan diyarbakır’da ve ya sorunu olan yerlerde il genel meclisleri tarafından seçilirse polis, jandarma, eğitim hizmetleri onun direktifi altında yürütülürse ‘yeni baydemir’ler’ türerse türkiye cumhuriyetinin, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğü nasıl sürdürülebilir? bunu bir eleştiri olarak değil bir dikkate sunma olarak lütfen değerlendiriniz" dedi.

  http://www.radikal.com.tr/…16.12.2011&categoryid=78
 • hakkari ve şırnak'ın taşınması hakkında

  ”hükümetin bu yeni stratejisi, güvenlik açığının olduğunu gösteriyor... hükümet güvenlik açığına düşünce, gelişim temposu bahanesiyle il merkezlerini taşımaya karar vermiş. bu mantıkla giderlerse; hatay'ın merkezinin iskenderun'a kayması, tarsus'un , bandırma'nın il olması lazım. muğla'ya bakın... muğla'nın merkezden büyük ilçeleri var... bodrum, milas ya da marmaris olsun o zaman merkez... hatta tekirdağ'ın merkezi de çorlu'ya kaydırılsın... bu gerçekleri ortaya koyunca, hükümetin tezinin ne kadar çürük olduğu da anlaşılır." demiş kişi.
 • eşi saadet hocam üzerinden tanıdığım çok kıymetli eski vali, eski chp milletvekili. bugün aldığımız haberle kendisinin vefat ettiğini öğrenmiş olduk. mekanı cennet olsun.link
 • vefat ettiğini öğrendiğimiz, ısparta valiliği döneminden tanıdığım merhum vali, milletvekili. o dönem chp'ye milletvekili olarak geçiş yapma sinyallerini, süleyman demirel üniversitesi eski rektörü metin lütfü baydar ile (ki kendisi hala chp milletvekilliği görevini yürütmektedir) ortak bir çok alanda sık sık bir araya gelmesiyle vermişti.