• (bkz: ali hakan)
  • 1971 yılında istanbul'da doğdu. samsun anadolu lisesi'nin ardından liseyi kadıköy anadolu'da bitirdi. yükseköğrenimini marmara üniversitesi işletme bölümü'nde tamamladı. 6 yıla yakın cafinet, nisvan ve roxy'de çalıştıktan sonra reklam sektöründe metin yazarlığına başladı. son 6 senedir de bu işi yapmakta. ilk şiiri 1989 yılında milliyet sanat dergisinde yayınlandı. daha sonra da varlık, düşler, gösteri, şiir atı, gezgin gibi dergilerde şiirleri yayınlanmaya devam etti. 1996'da anadolu sanat yayıncılık ilk kitabı olan küf'ü bastı. şeytan uçurtması, ali hikmet'in ikinci şiir kitabı.
  • şeytan uçurtması adlı şiir kitabıyla bu yılki behçet necatigil şiir ödülü'nü almaya hak kazanmıştır.
  • kendine has bir dünyası olan, dünyaya şair gözleriyle bakan ve bizim göremediğimiz bir takım pıtırcıklar görebilen bir adamdır bu... dj'lerin en şairi, şairlerin en dj olanıdır bi de.
  • içinde yanlızlığı taşıyabilen yegane insanlardandır. nefis bir ses tonuna sahiptir. yayınlamadığı şiirleri yayınladıklarından daha güzeldir.
  • amirlerin en güzeli, direktörlerin en kreatifi. huysuz bir pamuk şeker. yürüyen pratik zeka, “kompile san’atçı” kişilik. yazıyor, çiziyor, hurdalar toplayıp güzellikler yaratabiliyor. (moderatör olmamasına rağmen çaylaklardan yazarlar da yaratabiliyor.) kızdırıyor, güldürüyor, öğretiyor, çaktırmadan koruyup kolluyor (sinsi biraz) (ben de nankörüm) öyle de şahane bir kişilik. buzdağı gibi insan, göründüğünden daha büyük, daha derin. kendisine buradan bir şarkı hediye etmek istiyorum;
    “ööööretmeniiiim, canım benim, canım benim...”
  • hilmi yavuz'un oğludur. babası kendisi hakkında:"söyledikçe tükenmeyen şiirler yazıyor." der.
  • yüzümde gördüğüm o eksiklik
    boynu bükük bir sevdadır...

demiş şair.
hesabın var mı? giriş yap