şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ali nesin)
 • ilk bakışta hacimli ve kıvırcık saçları ile dikkat çeken, izmir’de birçok opera, bale ve konseri başarıyla yöneten yetenekli koro ve orkestra şefi. yaşına rağmen hala çocukluğunu kaybetmemiş, her daim neşeli, etrafına pozitif elektrik veren, beraber çalışmanın gerçekten zevk verdiği insan, değerli hocamdır.*` :ilginç dimi`

  peki onu bu kadar değerli yapan –en azından mesleki açıdan- ne diye sorarsanız, işte özgeçmişi:

  1961 yılında doğan ali hoca, sekiz yaşından itibaren müzik eğitimine başladı. 1976 yılında ankara devlet konservatuvarı’na girdi ve metin yalçın ile trombon aykut bakır ile piyano, istemihan taviloğlu ile solfej çalıştı. 1979 yılında kompozisyon bölümüne geçerek nevit kodallı ile kompozisyon çalışmaya başladı. kamuran gündemir ile piyano rengim gökmen ile partitür okuma ve çalma derslerine devam etti. 1985 yılında trombon ve kompozisyon bölümlerinden mezun oldu.

  ankara gazi eğitim fakültesi'nde armoni ve kontrapuan dersleri verdi. trt ankara çocuk korosu ve gençlik korosu korrepetitörlüğü yaptı.

  1988yılında izmir devlet opera ve balesi orkestrası’nda trombon sanatçısı olarak göreve başladı. bir yıl sonra koro şef yardımcılığı ve korrepetitörlük görevlerine getirildi.

  2000 yılında almanya’ya gitti ve bir yıl bonn, dusseldorf ve duisburg operaları’nda çalıştı.

  izmir devlet opera ve balesi’nde çalışmaya başladığı yıldan itibaren trombon sanatçısı, korrepetitör, koro şef yardımcısı olarak çalışan ali hoca, orkestra ve koro şefi olarak görevine devam etmektedir.
 • 2015 yılından beri, kurucuları arasında bulunduğu kktc cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrasında şeflik görevini sürdürmektedir.