şükela:  tümü | bugün
  • program olayı doğaçlama geliştiyse büyük sermayenin şakası olmadığını öğrenmesi muhtemel sunucu. ancak zannımca farklı ihtimaller mevcut; bu noktada grubun medya yatırımı dikkat çekiyor. pazar günkü röportaj ise ince bir denge unsuru oluşturuyor.

kısaca bu işlerin spontan geliştiğine kim inanır diye bitirelim.
  • biat kültürü tarafından "yesinler senin muhalifliğini, sermaye şaka kaldırmaz" denilerek suçlanmış, (aklınca) dalga geçilmiş bi de..!

"ihalenize de kafam girsin, çıkar ilişkinize de, yalamalı basıncılık anlayışınıza da, biatınıza da" diyerek, en önemlisi kendisine ve mesleğine en uygun dille, ironi'nin dibine vurarak, orantısız zeka kullanarak hazırlayıp sunduğu program sayesinde insanların dikkatini olaylara çekmiş, hatta bunun da ötesine geçerek kendi görüşünü ve hatta taleplerini cesurca dile getirmiş adam..

--- spoiler ---

güç, tehlike ve zorbalığa karşı durabilecekken şekinme, sakınma ve ses çıkarmama hali.. (bkz: korkaklık)
    anaakım tarafından terkedilip sosyal medyaya mahkum edilen vatandaşın tutunduğu dal..
    (bkz: sanalalem)
    kendi isteği ile bir işten veya bir hizmetten ayrılma..
    (bkz: istifa etme)
    kişinin büyüklüğünü arttıran, yaptığı bir yanlıştan dolayı hatasını anlama eylemi..
    (bkz: özür dileme)

--- spoiler ---

bu da insanların dikkatini çekmiş, takdirini toplamış, (kendi yorumumdur) halk kahramanı haline gelmiş bu sayede..
    işsiz olup olmamaktan çok saygınlık kavramı iledir derdi..
  • @2' dir..
  • programının yayından kaldırıldığı söylentilerinin hakikat mı yoksa yeni bir sosyal medya yalanı mı olduğunu bilemediğim sunucudur. bilen yeşillendirirse ne iyi olur.
  • programı kaldırılır ve işine son verilirse, televizyonumda, her sabah açıp ekonomi haberlerini aldığım bloomberg ht'nin olduğu kanalı silerim. zaten bloomberg ht'yi ilk kez izleme sebebim de kendisiydi.
  • "kelime oyunu" adlı yarışmasındaki güzel soruları için açıp tekrar tekrar izliyorum. bugüne kadar sempati duymayan vardıysa bu adama artık o gönüllerinde sahibidir. taht kurmuştur. sen çok yaşa e'mi adam.
  • müthiş insan.
  • adamın dibi. türk televizyon tarihinin en baba kapağını yapmıştır. içeriden ince yakalamıştır.
  • o programı hazırladığında işinden kovulacağını düşünmüştür. ama yalanla örülmüş duvarları, zekasıyla paramparça etti. asli görevi habercilik bile değildi. ama boyun eğmek onurunu kıracaktı. yapması gerekeni yapıp doğruları savundu, onuruyla ayakta kaldı.
    işten kovulursa, ikinci bir cami duvarına işeme olayı yaşanır. haberturk grubu bunun bedelini boykotlarla çok ağır öder. medya patronları hala anlamamış olan biteni. işyerindeki muhasebecin değil o. öyle kovamazsın. o senin haber grubunun utancını tek başına temizledi. böyle zor zamanlar kahramanlar çıkarıyor. öte tarafta da para içinde yüzen padişahın şaklabanları var. ikisi arasında tabii ki fark olacak. halk bunlar içinde seçim yapmasını ve kahramanlarını korumasını bilecek.
  • sempatik mi buluyorum yoksa aşırı derecede irrite mi oluyorum bir türlü karar veremediğim adam idi. idi. artık eminim ki fazlasıyla sempatik buluyorum.