şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara devlet tiyatrosu sanatcisi. 1955 yılında ankara'da dünyaya geldi. 1975 yılında girdiği ankara devlet konservatuvarı tiyatro bölümünden 1978 yılında mezun oldu. aynı yıl devlet tiyatroları kadrosuna katıldı. 1981 yılında isviçre'ye gitti ve bir yıl tiyatro çalışmalarını orada sürdürdü. tekrar yurda dönen sanatçı devlet tiyatrolarında görev almaya devam etmektedir.
  görev aldığı oyunlar : soytarılar okulu, gözlerimi kaparım vazifemi yaparım, v. frank, arturo ui'nin önlenebilir tırmanışı, altın göl, tartuffe, üç kız kardeş, hırçın kız, mine, yunus diye göründüm, beyaz geceler, bir kadın bir erkek vardı. iyi, ne güzel bir gün, resimli osmanlı tarihi, ana, ateşle oynayan, tütüncü dükkanı
 • bir kuşluk vakti adlı oyunun yönetmenliğini yapmış tiyatrocu. zaman zaman çeşitli dizi ve reklamlarda boy gösterir.
 • çocuklar duymasının atvde yayınlandığı dönemlerde bıyıksız ve şu an dizideki* karizmasından en ufak iz barındırmayan, mevzubahis bölümde tamer karadağlı tarafından evcilleştirilmiş* psikopat, eli sopalı bir dayakçı babayı canlandırmış tiyatro oyuncusu..
 • (bkz: kirve)
 • bir dönem, kurtlar vadisi'nde kirve karakterini başarıyla canlandırmış kişi...
 • kuzey ruzgarı isimli dizide cahit hakman karakterini canlandıran tiyatro sanatcısı.
 • disiplinli ve eğlenceli hoca. disiplinli olup, aynı anda eğlenceli olabilmek çizgisini de öyle bir dengeliyor ki...
  lâfın kısası, bence mükemmel bir adam. keşke arkadaşım olsaydı...
 • yıllardır devlet tiyatrolarında özveriyle çalışan tiyatro üstadı. aynı zamanda başkent iletişim de oyunculuk derslerine girmektedir. kendisinin en nefret ettiği şey mesleğinin küçümsenmesidir. "amaan artist işte çıkıp oynuyorlar" diyenleri göt etmesini iyi bilir. cebeciden çıkmış her tiyatrocu gibi sesi gür, hitabı etkileyicidir. liseden sonra ingiltere' ye mimarlık okumaya gitmiş, fakat işler yolunda gitmeyince bir sene sonra türkiye ye dönmüş ve bir kaç arkadaşının "sende potansiyel var, konservatuarı denemelisin" tavsiyesi üzerine konservatuar sınavlarına girmiş, kazanmış ve böylelikle yıllar yıllar sürecek tiyatro macerasına başlamıştır. konservatuardan sonra bir kaç sene cenevre de tiyatrolarda görev almış, bu vesileyle fransızca da öğrenmiştir. şu sıralar istdt de görev almanın yanı sıra, bazı ingilizce tiyatro kaynaklarının da çevirilerini yapmaktadır. herşeyden öte, çok disiplinli ve iyi bir eğitmendir ve oturup saatlerce sohbet edilesi bir insandır.
 • başkent iletişim'deki öğencilerine kök söktüren aktördür. bu kök söktürme faaliyeti öğrencileri üzerinde aşırı ukala olduğu, insanları aşağılamayı sevdiği yönünde bir izlenim uyandırmaktadır.
 • istanbul devlet tiyatrosunun 2009 da lozan, bu sezon ise bayrak isimli oyunlarında izlediğim, türk tiyatrosunun yaşayan efsanelerinden birisi.