şükela:  tümü | bugün
3534 entry daha
  • bir ölü yatıyor
    on dokuz yaşında bir delikanlı
    gündüzleri güneşte
    geceleri yıldızların altında
  • kim bilir yaşasaydı belki dönülmez bir cephe savunucusu olacaktı, belki devletin radikal gördüğü tüm eylem ve yayınlarına katılacak polisde bolca kaydı olacaktı, belki atatürkçü belki kürtçü, belki belki liberal olacaktı, belki okulunu bitirecek, belki işinde çok iyi olacak, belki bir kadını sevecek, belki kızı olacak, bir oğlu da, belki anasının göz yaşları hiç öyle akmayacak, belki bir düğünde zeybek olarak açılacak kolları, belki bu hayatı doya doya yaşayacak belki hayatı herşeyi kendine ve insanlara zorlaştıracak, belki zamanla öğrenecek, ya da unutacakti ama öyle acı öyle adice öyle kalleşçe ölmeyecekti.

herşey olabilirdi. ama öyle olmamalı, öyle ölmemeliydi.

not: anlamayan gerizekalılar için yazıyorum. cephe savunucusu demek dhkpc savaşçısı demek değil a. koydugumun kamili. o örneği vermemin nedeni tüm ihtimalleri anlamlı anlamsız tüm ihtimalleri saymak iyi veya kötü tüm herşey olabilirdi ama bu çocuğun yaşayacağı bir hayat vardı, bu çocuğu bu eyleme katılan çocukları en sevmeyen kişilere bile anlatmak için söyledik. ne kadar gerizekalısınız a. koyayim ya.
  • ey hdpliler! ali ismail korkmazı lanet siyasi ideolojinize meze yapmadan önce, o pis ağzınızı bir çalkayın. ali ismail korkmaz, türkiye'nin daha güzel bir ülke olması için mücadele verdi. sizin gibi intikam naralarıyla orman yakan terör örgütünün kuklalığını yapmadı. ali ismail korkmaz, anıtkabir önünde foto çektirip "atama bedenen ilk defa bu kadar yakınım. seviyorum" dedi. vatanseverdi bir türk genciydi. sizin gibi "mustafa kemal ve silah arkadaşlarının kanı helaldir. cumhuriyet rejimine cihat farzdır." diyen şeyh said gibileri anıp baş tacı yapmadı. sizle onun arasında dağlar kadar fark var. timsah gözyaşınızı gidin başka yerlerde akıtın.
  • eskişehirli biri olarak yazıyorum.

heyecan arayalım derken acımasızca dövülen ve sonrasında yaşamını yitiren 19 yaşında genç üniversite öğrencisidir.

sopayla kafasına vuran kişilerin içlerindeki kin:

bu öğrenciler eskişehirin ahlakını iyice bozdu, öğrenci evlerinin içerisinden kız erkek gecelere kadar duyulan kahkaha sesleri yetti artık, biz esnaf olarak kızlarla takılamıyoruz, bu gençler beraber geziyor, yiyip, içip, sikişiyorlar; bir de sokağa çıkmış eylem yapıyorlar kinidir.

olaylar esnasında üniversite öğrencisi olan ben, sokağa çıkmadım, polisle karşı karşıya gelmedim, hiç bir eyleme katılmadım. sınavlarıma odaklandım, yaz okulunda derslerimi nasıl geçerim çabası içerisinde oldum.

sonuç: okulumu bitirdim, işe girdim, evlendim, yurtdışına yerleştim, 5 ay sonra kızım olacak.

keşke o eylemlere katılmayıp senin de böyle bir geleceğin olsaydı genç kardeşim...

ali ismail için yukarıda yaşasaydı cephe savaşcısı olurdu felan yazılmış. tuhaf.
2 entry daha