şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni nesil gazeteci, yazar ve entelektüel. anne tarafı fransız, baba tarafı türk. eski bir alkoliğin günlüğü kitabının yazarı. iyi bir eğitime ve enerjiye sahip. devletçi görüşleriyle dikkat çekiyor. kendi ifadesiyle "atatürk yolunda devletinin ve türk ordusunun yanında" bir genç adam. klasik beyaz türklerden farklı olarak mevcut devlet yönetimini içselleştirmiş durumda. global meselelerde dünyanın yerleşik oligarşisine karşı gelişen milliyetçi tavrı paylaşıyor. chp'li bir aileden geliyor ancak ezbere muhaliflerden farklı bir bakış açısına sahip olduğu kesin. önümüzdeki dönemde adını daha sık duyabiliriz. şalom gazetesinde de yazmaya başladı. diğer yazıları için buradan

  (bkz: eski bir alkoliğin günlüğü)

  https://twitter.com/alijeancorakci
 • billie jean'i çağrıştıran gazeteci yazar.
 • genellikle fransa siyaseti hakkında twitter'da tivitler atan ve her hafta internet gazetesi kozmpololitik'te türkiye, dış siyaset, şalom gazetesinde de ara ara fransa ile ilgili yazılar yazan atatürkçü, galatasaraylı çiçeği burnunda 1 senelik gazeteci ve aynı zamanda eski bir alkoliğin günlüğü kitabının yazarı. ileride farklı yerlerde de görebiliriz bu arkadaşı...

  (bkz: #66790373)
 • twitter'dan takip edebildiğim kadarıyla sürekli bir şeyler üretme peşinde. türkiye'nin kendisi gibi insanlara çokça ihtiyacı var.
  umarım kendisi buralara bakıp aynı zamanda yazıyordur da. çünkü ekşi'ye bir şeyler katabilecek insanlardan kendisi.
 • twitter'da yeni keşfettiğim arkadaşım olan gazeteci-yazar. vay be yıllar sonra twitter'da denk geldim baya da takipçisi var, fransa ve galatasaray sevgisini biliyordum da bu esad ve suriye sevgisi nereden çıktı yahu? eh gidip cihatçıları destekleyecek değil ya, haklı kendisi tabi. gerçi adam atatürkçü, büyük liderleri sever. marine le pen'i de baya benimsemiş. kitap yazmış bir de adı da eski bir alkoliğin günlüğü ve okudum harika buldum. umarım roman tadında paris ve strasbourg sokaklarını anlatan kitaplar da yazar da biz okuruz. bu bir fikir sadece tabi. alkol, alkolizmden kurtulup 'eski bir alkolik' olmak isteyenlere tavsiye ederim.

  bundan sonrası kendisi hakkında izlenimlerimi taşıyor, sevenleri okuyabilir... sevmeyenleri de var ise ki bu tatlı çocuğu kim sevmez ki? okusun kendisini biraz daha iyi tanısın. fırlamalığı hiç değişmemiş. internet sitesinden aldığım biyografiyi taşıyorum buraya izninizle;

  ne demiştik eski bir alkoliğin günlüğü kitabının da yazarı kendisi. alkolizm üzerine çok güzel bir yarı biyografi ve sağlık alanında kitap yazmıştır. umarım devamını getirir. afrika'da gabon dahil görmediği yer yoktur. gazetecilik / yazarlık öncesinde turizm ve inşaat sektöründe çalışmış bu bilgili, kültürlü, entelektüel insan. fransızcası aileden gelir. istanbul'da beyoğlu / bomonti ve kurtuluş gibi eski semtlerde yaşamış.

  fransa'nın başkenti paris'te sorbonne'da okumuştur. sonra da yukarıda dediğim gibi turizm ve inşaat sektöründe başarılı şekilde çalışıp istanbul'dan ayrılıp 2016 nisan'dan beri de ailesiyle beraber fransa'ya tekrar döndüler, strasbourg'da yaşıyorlar sanırım, yani en son öyleydi. adam yerinde durmuyor özetle. kedileri de çok sever, bijou'sunu geçen yıl kaybetti, lakin picsou'su var halen. aslan gibi de galatasaraylıdır. futbolu da sever. fransa, abd ve ortadoğu konusunda sağlam bilgilidir.

  atatürkçülüğü benimsemiş ve bu çizgiden asla sapmamıştır. tüm terör örgütlerine (ışid, pkk, dhkp-c ve el kaide vb) karşıdır... kendisinin deyimi ile akp neyse hdp de odur. chp'ye yakındır zaten twitter adresinden yazdıklarıyla bunu okuyabilirsiniz.

  twitter'dan takipteyiz ve selamlar.
 • kitabını (bkz: eski bir alkoliğin gunlugu) heyecanla beklediğim atatürkçü yazar...
 • aydınlık gazetesinde eski bir alkoliğin günlüğü kitabıyla ilgili röportaj gerçekleştirmiş yazar. ayrıca aldığım duyumlara göre paris'te rusların kanalında türkiye sorumlusu olarak çalışmaya başlamış.

  (bkz: eski bir alkoliğin günlüğü)
 • eski bir alkoliğin günlüğü kitabının yazarı, kalemi kuvvetli ve atatürkçü insan.
  hayata bakışı ve duruşuyla, her türlü sorunla mücadele edecek güce sahip olan varlığıyla, karanlıkta kalan pek cok insana ışık tutan ve ilham veren muhteşem insan.
  'hayvanlari sevmeyen insanlari da sevmez' der. ıcindeki hayvan sevgisiyle, yardimsever kişiliğiyle, zor zamanınızda tüm varligini hissettiren duruşuyla; gercek bir dost, gercek bir kardeştir kendisi. eger hayatinizda böyle biri varsa inanin her türlü sorunun üstesinden kahkaka atarak gelirsiniz.