şükela:  tümü | bugün
 • yeni nesil gazeteci, yazar ve entelektüel. anne tarafı fransız, baba tarafı türk. iyi bir eğitime ve enerjiye sahip. devletçi görüşleriyle dikkat çekiyor. kendi ifadesiyle "atatürk yolunda devletinin ve türk ordusunun yanında" bir genç adam. klasik beyaz türklerden farklı olarak mevcut devlet yönetimini içselleştirmiş durumda. global meselelerde dünyanın yerleşik oligarşisine karşı gelişen milliyetçi tavrı paylaşıyor. chp'li bir aileden geliyor ancak ezbere muhaliflerden farklı bir bakış açısına sahip olduğu kesin. önümüzdeki dönemde adını daha sık duyabiliriz. şalom gazetesinde de yazmaya başladı.

  yakında alkolizm ile ilgili olarak yazdığı kitabı raflardaki yerini alacak.

  (bkz: eski bir alkoliğin günlüğü)

  https://twitter.com/alijeancorakci
 • billie jean'i çağrıştıran gazeteci yazar.
 • genellikle fransa siyaseti hakkında twitter'da tivitler atan ve her hafta internet gazetesi kozmpololitik'te türkiye, dış siyaset, şalom gazetesinde de ara ara fransa ile ilgili yazılar yazan atatürkçü, galatasaraylı çiçeği burnunda 1 senelik gazeteci ve aynı zamanda eski bir alkoliğin günlüğü kitabının yazarı. ileride farklı yerlerde de görebiliriz bu arkadaşı...

  (bkz: #66790373)
 • twitter'dan takip edebildiğim kadarıyla sürekli bir şeyler üretme peşinde. türkiye'nin kendisi gibi insanlara çokça ihtiyacı var.
  umarım kendisi buralara bakıp aynı zamanda yazıyordur da. çünkü ekşi'ye bir şeyler katabilecek insanlardan kendisi.
 • sadece şalom gazetesi'nde yazılar yazan yazar. genellikle fransa, ortadoğu hakkında yazar. eski bir alkoliğin günlüğü kitabının da yazarıdır. alkolizm üzerine çok güzel bir yarı biyografi ve sağlık alanında kitap yazmıştır. umarım devamını getirir. afrika'da gabon dahil görmediği yer yoktur. gazetecilik / yazarlık öncesinde turizm ve inşaat sektöründe çalışmış bu bilgili, kültürlü, entelektüel insan. fransızca'sı aileden gelir. istanbul'da beyoğlu / bomonti ve kurtuluş gibi eski semtlerde yaşamış.

  fransa'nın başkenti paris'te sorbonne'da okumuştur. sonra da yukarıda dediğim gibi turizm ve inşaat sektöründe başarılı şekilde çalışıp istanbul'dan ayrılıp 2016 nisan'dan beri de ailesiyle beraber fransa'ya tekrar döndüler, strasbourg'da yaşıyorlar sanırım, yani en son öyleydi. adam yerinde durmuyor özetle hehe. kedileri de çok sever, bijou'sunu geçen yıl kaybetti, lakin picsou'su var halen. aslan gibi de galataaraylıdır. futbolu'da sever. fransa, abd ve ortadoğu konusunda sağlam bilgilidir.

  atatürkçülüğü benimsemiş ve bu çizgiden asla sapmamıştır. tüm terör örgütleri (örnek ışid, pkk, dhkp-c ve el kaide (vb) karşıdır.) kendisinin deyimi ile akp neyse hdp'de odur. chp'ye yakındır zaten twitter adresinden yazdıklarıyla bunu okuyabilirsiniz.

  tüm yazılarına ulaşmak için buradan

  kitabını satın almak veyahutta paranız yoksa e-kitap olarak indirmek için de buradan. böyle de altın kalpli bir kardeşimizdir. *

  sen yaz arkadaş, aynen yazmaya devam et. takipteyiz ve selamlar. beni tanırsın, bodrum'dan club med'ten diyelim. *

  edit: eklemeyi unuttum, daha önce superhaber.tv, kamudanhaber, kozmopolitik ve hakikat-i tarih internet sitelerinde de yazarlık yapmış. yukarıdan gördüm ve google'dan tekrar kontrol ettim. bu bilgiler de dursun.

  bu da medium.com yazıları.