şükela:  tümü | bugün sorunsallar (8)
15528 entry daha
  • https://twitter.com/…ket/status/1217169220347273217

kendisine "obradovic'e yeni sözleşme" diye tezahürat yapan taraftara, ayağa kalkıp destek vermiştir.

o halde, obradovic'e yeni sözleşme yapalım. ayrıca dünya çapında sponsorlar bularak basketbol bütçesini tamamen kulüpten, kendisinin ve yöneticilerin sırtından almak en önemli icraat olacaktır. "fenerbahçe samsung", "fenerbahçe socar", "fenerbahçe gazprom", "fenerbahçe apple:)", "fenerbahçe ford" vb. gibi.
  • galatasarayli bir futbol sever olarak beni fazlasiyla hayalkirikligina ugratmis baskan. pr neden önemli insan daha iyi anliyor.

kulüp batakta ekonomik kücülme yapmiyor. cebinden cikanlarla günü kurtarmaya calisiyor.

comolli'yle büyük calisma yaptik dedi, aziz kadar olamadi. cocu'ya dayanamadi. transferler genelde cöp cikti.

ortami geriyor , fatih hocaninda bunlarda payi olsada, sen baskansin birak ersun hoca cevap versin. suan durdurulamaz bir öfke patlamis gibi gecen sezondan bu yana ortaligi karistiriyor. aziz bile bu kadar degildi.

devlet kulüplere ekonomik olarak bir yol aciyor, yok ben sampiyon olacam hemde yardimi alacam diye ortaligi karistiriyor. yapma kardesim transfer oynatsana altyapidan oyuncu!

hayata diger insanlara göre 10-0 önde baslayinca, buradada kendi kurallarina göre yapilandirma yapmak istiyor, avantaj saglamak istiyor.

----

galatasaray baskani geldi, ilk is oynayan orta sahayi satti, bir sol bek kiraladi.

2017-2018'de sampiyon oldu. golcüsünü satti, 2 tane oyuncu kiralayip, emre ile nagatomo'nun bonservisine para verdi, mugdat'i aldi. forvet transferi yapmadi! stoper almadi! neden? gitti altyapidan oyuncu oynatti. oradan kaynak yaratti. suan ekonomisi daha iyiyken biraz sacmaliyorlar ama totalde zarar etmeden halleiyorlar bu isi.

--

trabzon'da burak, kucka, onur hepsi bir anda gönderildi, genclere dönüldü. adamlar yardim almis ama karsiligindada parayi savurmamis. yusuf'u satiyorlar paranin hepsini harcamiyorlar. genc ucuz transferler yapiyorlar. ahmet baskanin tek falsosu ünal karaman oldu.

----

(bkz: adil gevrek), (bkz: mecnun odyakmaz), sevmesemde (bkz: hasan cavusoglu) hepsi iyi yönetiyor kulüpleri. malesef ali koc, bugun sampiyon olman sana kibir ve kuvvet katar, bunlardan sende oldukca fazla var zaten, sadece günü kurtarirsin.

---------------------------

not: bu arada ilk yildaki basarisizlik icin kesinlikle kendisini fazla suclamam, kötü kontratlar, kötü oyuncular, kötü kadro yapilanmasi bulmustu ali koc.
  • galatasaraylılar şu hayal kırıklıklarını alıp kendi takımlarıyla ilgilenseler daha iyi olur artık.
    ali koç ortalığı karıştırmıyor tersine dönen kepazelikleri açıklıyor. devlet yardımı fenerbahçe'ye değil galatasaray ve trabzonspor'a yapıyor.
    bankalar birliği anlaşmasına göre ilk 2 yıl ödeme yok, 3. yıl %5, 4.yıl %15, 5.yıl %85'ini ödemesi gerekiyor kulüpler borcun. eğer ödeyemezse devlet kulüplerin yönetimini devralma yetkisine sahip olacak.
    hangi kulüp 5.senede borcunun %85'ini ödeyebilir?
    ali koç diyor ki bu anlaşma uygulanabilir değil ve birkaç yıl içerisinde değiştirilmek zorunda kalacak. bu süreç 5 değil örneğin 10 yıl gibi bir süre olmalı.
    kısacası akp diyor ki siz ödeyemeyeceksiniz ben de kendi adamlarımı sizin kulüplere yönetici olarak atlayıp futbolu tamamen ele geçireceğim.
    şimdi burada yardım nerede?
    yardım görmek isteyenler galatasaray'ın emlak konut ile çevirdiği katakulliye bakabilir.
    ali koç diyor ki devlet kurumları trabzonspordan loca satın almış hem de fahiş fiyatlarla.
    gs stadının isim hakkını türk telekom'un alması gibi bir anlaşma olsa anlarım ancak atıyorum ptt, halkbank veya herhangi bir devlet kurumu neden trabzonspor'dan loca satın alır hem de fahiş fiyatlarla?
    amaç ne?
    bu akp'nin trabzonspor'u türk halkının vergileri ile dolaylı yollardan beslemesi değil mi?
    ahmet ağaoğlu geçen sezon ortasında açıklama yaptı kulübün durumyla ilgili. önceki yönetim uefa'ya 5 milyon avro açık vereceğini söylemiş ancak kulübün açığı 50 milyon avro imiş. kulüp iflasın eşiğine gelmiş, kurtarmaya çalışıyorlarmış vesair.
    sezon ortasından mayıs'a kadar o 45 milyon avro ekstra açık nasıl kapandı?
    ahmet ağaoğlu ve diğer trabzonsporlular bu konuda tayyip erdoğan'ın çok yardımcı olduğunu, onun sayesinde olduğunu ifade ettiler.
    ali koç başka bankalarla anlaşıp yapılandırmayı sağladı ancak tff ayak diretmeye çalışıyor.
    yapılandırma illa benim istediğim gibi olacak dayatması yapamazsın kulüplere. eğer ki kulüp borç yapılamdırmasını yapacak bir kuruluş bulamassa ve senin bankana gelirse "benim kurallarım bu" diyebilirsin.
    adam 1 saatlik basın toplantısında her şeyi tane tane anlattı.
    anladık okuduğunuzu anlamıyorsunuzda dinlediğinizi de mi anlamıyorsunuz artık?
  • sayın başkanım tane tane açıklama yapmış, hem nalına hem mıhına vurmuş, kimseden lafını sakınmayarak çok yürekli bir konuşma yapmıştır.

karşı taraftan gelen demeçler ise ''ama siz şike yaptınız'', ''2012 de şöyle böyle olmuştı'' vs vs.bu çark bu adamı ezemeyecek, ama olur da ezerse türk futbolu bir daha ayağa kalkamaz.
  • futbolla alakasi olmayan ve hic sevmeyen biri olarak; cevremde futbol hastasi olan birçok insanda buyuk hayal kirikligi yaratmis kisi.
  • kendinden sonra gelecek yönetime koca bir enkaz bırakacaktır. neden? çünkü şu an fenerbahçe yapılan tüm ffp anlaşmalırını bozmuş durumda. ali koç kulübün gelir gider dengesini kendi cebinden ve ikili ilişkileri ile idare eden biri. ama bunu kendisinden sonra gelecek hiçbir başkan yapamaz. ali koç bugün görevi bıraksa, onun kadar lobisi olmayan biri geleceği için fb büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalır.
  • adam, öyle bir geldi ki; bir takım şerefsiz kansızları öyle bir kudurttu ki, varlığı hala daha kudurtuyor ve kudurtacak da.

hala kendisinin arkasından ağlanıyor, hala arkasından embesil moron gibi 2 kelam edemiyorlar. bunlar sizin iyi günleriniz kansızlar! bu adam kestane gibi öyle bir yaracak ki sizi, öyle bir yaracak ki; mal gibi kalacaksınız.

yok artık öyle “konuşursam yer yerinden oynar” diye diye konuşmaktan çekinen, sus pus oturan ve fenerbahçe’nin haklarının gasp edilmesini 20 yıldır göz ardı eden başkanlar. yok öyle artık bu vakitten sonra kirli ittifaklarla pis oyunlarla kazanılan kirli başarılar sizlere!

bu adam feraset sahibi, bu adam yönetim aklına ve basiretine sahip, bu adam yürekten fenerbahçeli.. ve sizler gibi tasmalı itlerle de, sizin ağababalarınızın yıllardır şanlı fenerbahçe üzerinde kurduğu kumpaslarla, kirli pis ittifaklarla, leş kokmuş oyunlarla da bu feraseti ile savaşacak kadar da hem mangal gibi bir yüreğe, hem de fenerbahçelilik vasfına ve kültürüne sahip bir insan evladıdır.

biz fenerbahçeliler, bu adam gibi adamın arkasındayız. bir yığın şerefsiz topluluğuna boyun eğmedik, diz çöktürdük; bundan sonra da ali koç liderliğinde böyle olacak.
  • su mubarek carsamba gununde cenab-i hak'tan dilegimdir ki, en az 20 sene fenerbahce baskani olarak kalmasidir.

aziz yildirim'in eli yuzu duzgun ve ingilizce bilen update edilmis surumudur. insallah fenerbahce'nin basindan hic ayrilmaz da biz galatasaraylilari kudurtmaya devam eder.
  • kendisi saha dışındaki olgularla uğraşırken futbolu takip edebilecek iyi bir isimle futbol şubesini götürmekle yeni bir başlangıç daha yapabilir belki.. bir kısım taraftarda oluşmaya başlayan umutsuzluğun yerini umuda bırakacak hamle lazım. saha dışı kadar saha içine de odaklanırsa bunu kıracaktır. taraftar sahaya bakar ve sahadaki oyun bunun en büyük sebebi..
    bir türlü oynatılamayan iyi futbolun, oynatılmayan gençlerin, maalesef daha iyi seviyeye gelip piyasa yapabilecekken değerini gösteremeyen futbolcuların(vedat) kaybolma ihtimalinin, hala ısrar edilen bitik futbolcuların onbirde olduğu vs... bir ortamda umutlandıracak hamle saha içinden başlar.. herşeye rağmen hala geleceğe dair umudumuzu koruduğumuz başkan.
  • kendisi geldiğinden beri öyle bir kuduruyoruz ki galatasaraylılar olarak anlatamam. ilk senesinde 3 kupa takmıştık kendisine kudura kudura. euroleague finalisti takımı alıp 15. yaptığı için mi kuduralım, lig ikincisi takımı alıp küme düşmemeye oynattığına mı kuduralım bilemiyoruz. kafamız çok karışık ama kuduruyoruz genel olarak. *

adam açık açık yalan söylüyor. limit arttırım başvurusu yapmadık dedi, yaptığı ortaya çıktı. galatasaray 10 bin euro menajerlik parası ödedi dedi, yalan olduğu ortaya çıktı. kendi bankasından kredi alarak günü kurtarmaya çalışıyor. bunu da bankalar birliği ile görüşüyoruz diye savunuyor. fenerliler de hala yiyor bu muhabbetleri. açıkça itiraf ettiği hakem atamalarına karışmak için görüştük dediği zorlu olayını saymıyorum bile.

fenerli arkadaşlar aziz yıldırım’ı da böyle savunurdu. 2 yıldız ona takmıştık. ali koç’a o kadar takamayız muhtemelen. bu gidişle 4-5 sene içerisinde kulübü batırıp elini ayağını çekmiş olur bu işlerden çünkü. siz gerizekalılar bunu da böyle savunmaya devam edin.

10 yılda 2 kupa kazanmış bir kulüpten bir korkuyoruz, bir çekiniyoruz, bir kuduruyoruz ki sormayın.
342 entry daha