şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alex kadar başına taş düşsün. koskoca takımın derdi galatasaray ve alex oldu. bu takım aziz yıldırım'a rağmen başarılı oluyor ya insan hayret ediyor. hoş gerçi bu yılın şampiyonu şanlı galatasaray'ım* olacak lâkin insan yine de bizi takip eden takımın ezeli rakibi olmasını istiyor.
 • (bkz: babamı alex öldürdü) diye bir çıkış yapabilir. o kadar kafayı yedi herif.
 • biz niye ali koç'u istiyoruz diye uzun uzun anlatmaya gerek yok aslında. sadece şu konuşmaya bakın yeter.

  "galatasaray'ı 6-0 yendik tarihe geçtik"

  20 yıllık icraat anlatılırken basit bir lig maçının sonucu, yaptığı tesislerden veya elde ettiği başarılardan daha önde yer alıyor. sadece konuşmada değil zihinde de öyle.

  ıstersen 20-0 yen galatasaray'ı, sonuç?

  verip de tutmadığı sözleri yıllardır yazmaktan ben sıkıldım. koskoca fenerbahçe'nin en çok övündüğü konu kadıköy'de derbilerde yenilmiyoruz mu olacak?

  4 yıldır kazandığı tek bir kupa yok futbol takımının ama olsun derbi kaybetmiyoruz.

  taraftarıyla bütünleşmiş bir fenerbahçe istiyoruz, yarıştığı her kulvarda anlık başarılara değil sonuca odaklanmış fenerbahçe istiyoruz. düzgün yönetilen, ekonomik açıdan har vurup harman savurmaktan ziyade planlı hareket eden bir yönetim istiyoruz. canı sıkıldığında koca sezon tribün kapatan, ben ne dersem o olur diyen bir zihniyeti değil en büyük gücünü taraftarından aldığının farkında olan bir yönetim istiyoruz.

  ali koç işte bunları vadediyor. beylik laflara karnımız tok. fenerbahçe için canımdan geçerim vs kusura bakma da masal dinleyecek yaşı geçtik.

  farz edelim kongrede o oldu bu oldu başkan seçildin. salonlarda, statlarda bütün tribünler ali koç diye inlerken nasıl başkanlık yapacaksın?
 • saçmalamakta sınır tanımamak bu olsa gerek.
 • bir insan temsil ettiği camianın yüzde 80-90'ı tarafından istenmeyip hala o koltukta oturmaya devam ediyorsa kesinlikle art niyetlidir. başka şeyler yaptığına inanıyorum artık. ya para cukkalama, ya başka bir şey artık neyse ne bilmiyorum. ama çok sevdiği için değil. bir fenerli olarak aziz de aynı , chp'ye oy veren olarak kk de aynı gözümde.
 • seninleyiz aziz başgan !
 • ınce ince bir "yusuf yusuf" tınısı geldi.
 • iktidar aşığı bir adamın beyanatı. bu adamın derdi, fenerbahçe başkanlığından düşerse sıradan bir müteahhit olma korkusu. bu kadar gücü elinde tutarken o gücü kaybetmek kendisinde bir boşluk yaratacak. insanlara bu gücü kullanarak iş yaptıramayacak ve kendi işinde bu güçten dolayı yaptığı işler belkide alamayacak.

  bunun içindir ki aynı rte gibi gücünü kaybetmemek için elinden geleni yapıyor. derdi fenerbahçe falan değil tamamen şahsi. fenerbahçe aziz yıldırımdan önce 90 küsür senedir vardı, ondan sonra da yüzyıllarca olacak. ben gidersem fenerbahçe bölünür tam bir rte beyanatı.
 • ali koç'u kendin ve etrafındakiler gibi salak sandın herhalde? şeklinde karşılık verebileceğiniz sıçmık.