şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ali koç’un kendi cebinden fenerbahçe kulübüne bugünkü kurla 242,5 milyon tl vermesidir. fenerbahçe’yi batmaktan kurtaran olarak anılacaktır. kendi yapmadığı borcu, kendi harcamadığı parayı cebinden ödüyor, hakikaten inanılmaz.
 • ali koç için küçük fenerbahçe için büyük bir adımdır.adamın kıymetini bilin satılmış köpeklev.

  edit:gs.
 • ffp gereği başkanlar kendi cebinden nasıl para koyabiliyor. yasak değil mi?

  edit:derneğe aktarabiliyormuş arkadşalar yeter ciğerim soldu. transfer falan yapamıyor ama
 • dernekler bağış alabilmektedir. bu kapsamda yapılmıştır. para sermaye arttırımında kullanılacak, toplam gelir 353 milyon lira civarı olacak, bu para da muhtemelen derneğin aş'ye olan borcunun kapanması için kullanılacaktır.
 • kaynak nerede lan ?
 • doğruysa büyük adamlık. ünal aysal buraları okuttuğunu biliyorum, utan be utan...
 • 3,5b tl olan borç 3,2b tl'ye inecek. hadi iyisiniz fenerliler borçlar eridi.
 • komşusu açken kendisi tok gezen bizden değildir...ülkemde zengin mahalleler oluştu ve o zengin insanlar o pahalı arabalara binip bizim mahalleyi terk ettiler.böylelikle kimsenin komşusu ac değil.bu yüzden 50 milyonda bağışlar 200 milyonda bağışlar.
 • ali koç'un 100 milyon euro hibe edeceği sözünü verdiğini düşünürsek, 66,726 milyon dolar daha hibe etmesi daha gerektiğini düşündüren olay.

  tamam şimdi aramızda ''adam para vermiş işte daha ne istiyorsunuz'' diye sinirlenenler olacak ama hesap kitap ortada, rakamlar rakiş cınım.*

  ha asıl yapması gereken para hibe etmesinden ziyade kulübü iyi yönetmesi ama hem iyi yönetip hem de kulubün maddi çıkmazdan kurtulmasına yardımcı olmasına engel bir durum yok. bu millet cahil cüheladır ama yapılanı görür, hizmet edeni takdir etmesini de bilir.
 • bir tercihtir. elinde bir kaynak var ve bunu burada kullanmaya karar veriyorsun.

  ve yanlış bir tercihtir. fenerbahçe büyük kulüp, büyük camia. tüm üyelerinin bu tablo karşısında yaptıkları hatanın bedelini ödeyerek nerelerde yanlış yaptıklarını düşünmeleri lazım. fenerbahçe bu borçlar yüzünden varsın altyapısıyla maça çıksın, on sene şampiyon olamasın, beş sene alt lige düşsün, hiçbir şey kaybetmez. ama böyle kahramanca bir davranış tarihin doğal akışına engel olduğunda, gelişmenin de önünü kesmiş oluyor. ali koç fener'i bu düştüğü yerden kurtarır, ama fenerliler yaptıkları hatadan hiçbir şey öğrenememiş olur. ne tüzüklerini yeniler, ne de başkanlarından hesap sormaya başlarlar. yarın bir gün başka bir aziz yıldırım çıkar, o da istediği gibi at koşturur, hatta bakarsın beş sene sonra ali koç aziz yıldırım'a evrilir. böyle davranışlar kurum kültürünü yok eden, ortadan kaldıran davranışlardır.

  diğer yandan dünyanın içinde bulunduğu şartlarda, böyle bir kaynağın kendi gücüyle kendini onarma şansı olan bir futbol kulübüne ayrılması da ayrıca büyük bir israf. o parayla gerçekten fark yaratacak ne kadar anlamlı işler yapılabilir, yazık. fener'i ayağa kaldırmaya harcayacağınıza, size futbolu sevdiren o anadoludaki yalın ayak top peşinde koşan çocuklara harcasanız, bütün ülke fenerbahçe'yi bağrına basar, fenerbahçe tarihe geçer.