şükela:  tümü | bugün
 • %49'u birleştirecek tek isim. muhafazakarından sekülerine hdp'lisinden mhp'lisine kimsenin karşı çıkmayacağı kişidir aynı zamanda. bu kadar homojen bir durumda hangi siyasi ismi kullanırsanız kullanın kimse beğenmeyecek. o yüzden bu aday iş dünyasından olmak zorunda. fransa'daki macron örneği bunun gereklilik olduğunun bir kanıtı gibi.

  şu an ki konjonktürde ekonomi kötü gittiği için ayıca tercih sebebi olacak. bunun dışında karizma desen var. liderlik vasfı da olduğuna inanıyorum. zaten yönetim becerileri ortada. ayrıca genç dinamik. daha önce hiçbir siyasi gruba kendini dahil etmemiş. herkesime aynı uzaklıkta. tamam daha çok seküler ve atatürkçü kesime yakın gibi gözükse de hiçbir muhafazakarın koç ve sabancıyı kötülediğine şahit olmadım.

  ha tabii ali koç'un bundan haberi yok ama gidip ikna etsek bu iş olur. fb'ye başkan olacağına gelsin ülkenin başına geçsin.
 • zaman zaman öfkesine teslim oluyor ama olsun milli bayramlarda verir bize coşkuyu. 23 nisan bayramlarında çocuklar gibi şen oluruz, 19 mayıs'ta stadlarda kuleler yaparız. 30 ağustos'ta zaferimizi kutlar. 29 ekim'de boğazı havai fişeklere boğarız. 10 kasım'da berabar çıkarız anıtkabire... diyanetten aldığımız bütçeyi eğitime verip yeni nesile bir umut ışığı yakarız. adaleti yeniden tesis eder önümüze bakarız.
  hem yakışıklı da...
 • gelişmiş ülkelerde sol dediğin köylüden, işçiden, emekçiden, fakirden oy alır. bizdeki kıyıdaki elitlerden oy alıyor. üstüne bizleri işçi karınca yapan düzenin tepesindeki adamdan ya da eski iktidar artıklarından medet umuyor. delirmemek elde mi
 • sebahattin onkibar tarafindan ortaya atilan iddia.
 • ayrıca halkın gözünde sosyal sorumlulukta en başarılı bulunan liderler tablosuna baktığımızda da ilk 3’te bir değişiklik olmadığını görüyoruz. güler sabancı yüzde 23,5’lik oyla ilk sırada yer alırken, onu yüzde 17,1’le dilek sabancı ve yüzde 14,8’le rahmi koç izliyor.

  alternatif olarak

  (bkz: güler sabancı'nın cumhurbaşkanı adayı olması)
 • bu başlığa sürekli yüklenilmeli..
  böyle bir beynin ne işi var fenerbahçe başkanlığında..
  ülkenin yükselişi bu adamda..
 • cem uzan'ın %7 aldığı bir
  ülkede %51'i zorlar, açık ve net. bence aday olmaz ama olsa ülkede yer yerinden oynar. makarnaya tamah eden kesim, geleceklerin farkına varırsa kendisine ciddi bir oy kayar. chp seçmeni hayat anlayışına istinaden kesin oy verir zaten. konu kürt seçmene kalır. onların da oyunu alacak bir senaryo hazırlanırsa neden olmasın?
 • cem uzan, ali koç'u donunda sallar dediğim önerme.
 • uzan'ların başına gelenlerden sonra ali koç'un asla niyetlenmeyeceği adaylıktır. 30 yıldır ülkeyi sarıp sarmalayan fetö'yü hallaç pamuğu gibi silkeleyenler, cem uzan'nın aldığı %7'den sonra ali koç'a bu fırsatı vermezler. kısa zamanda koç holding'e kayyum şoku gibi başlıkları buradan okuyabilirsiniz.

  herkes işinde gücünde. koç'lar bu milletin zeka seviyesini bildiğinden etliye sütlüye dokunmaz, zaten asgari ücretin az üstünde ücret alan binlerce çalışanı varken adam bu rüyayı neden sonlandırsın?
 • muhtemelen holding'in ülkeye son şakası olabilir. ama bu ülkede cem uzan ve cem boyner tecrübeleri var. çok da hevesleneceğini zannetmiyorum.

  cem boyner deyince error verdiniz değil mi gençler. araştırın bakalım.