şükela:  tümü | bugün
  • ramazan ayında canlı yayında tv başında binlerce kişi izlerken yapmaması gerekirdi diye düşünmekteyim. bizim toplumda bunlara dikkat etmek lazım.

edit : ramazanda yemek yediği için bir ton insanın dayak yediği , her sene benzer haberlerle karşılaştığımız bir toplumda yaşıyoruz. önce nerede yaşadığınızı bir düşünün . kitlelere hitap eden bir kişinin bir çok tv kanalında canlı yayınlanan konuşmasında bu tarz şeylere dikkat etmesi gerektiğini düşünmekteyim. o yüzden dini bilgilerinizi kendinize saklayın lütfen .

edit2 : yazılan entryleri , atılan mesajları şoke olarak okudum. özgürlükçü , laik, demokrat , ilerici geçinen bazı yazarlar hem entrylerde hem de özel mesajlar ile ağızlar dolusu küfür etmiş , aktroll olmakla, kul hakkı yemekle, gerici olmakla , fetöcü olmakla beni suçlamışlar. arkadaşlar ya ben kendimi ifade edemedim (ki sanmıyorum ) ya da siz okuduğunuz anlamayacak kadar gözü kör olmuşsunuz. kimseyi oruç tutmamakla yadırgayan , kimsenin dinine karışan , kimsenin allah ile arasına giren yok. kitlelere hitap eden birinin , bir ton tv kanalı canlı yayında konuşmasını yayınlarken , 25-30 milyonluk taraftarı olan bir klubün başkanlığına aday olmuşken ve bu başkanlığa da taraftarının desteği ile yürürken buna dikkat etmesi gerektiğini belirttim.

anlamayan ya da anlamak istemeyenler için tekrar belirteyim; bence ( bana göre , benim fikrime göre ) bu kadar kişi tvden canlı yayında izlerken buna dikkat etmesi gerekiyordu.
  • kesinlikle kınıyorum. konuşmacıları tehdit etmek, sesini kesmek gibi topluma örnek olacak eylemler yerine su içmesi büyük ayıp gerçekten.

edit: imla
  • kendisini ilgilendirir. farklı düşünceniz varsa açın kur-an okuyun.
  • kendi kararıdır, sonuçta bu ülke şeriat ile yönetilmiyor herkes özgürdür. hem belki sağlık problemi var nereden biliyorsunuz?

edit: zorunuza gitse de bu ülke şeriat ile yönetilmiyor, yönetilmeyecek lan arap seviciler. çok istiyorsunuz biliyoruz ama başını alırsınız.
  • rakı masasında fotoğraf çektirmek için rakılarını kaldıranlara kapak olması gereken harekettir.
  • bizim toplumda bunlara dikkat etmek lazımmış. bu toplumda böylesine doğal bir eylemi(susayınca su içmek) dert edecek zavallı tipler bolca olduğu için yarrak gibi bir ülke burası.
  • gelen mesajlar üzerine:
    -ali koç babamın oğlu veya tuttuğum takımın başkan adayı da değil, koyu beşiktaş’lıyım. -

çomaristan'da yaşadığımız için yapılmasaymış daha iyi olurmuş dediğim olay. başlığı açan arkadaşın da gerçekten art niyetli olduğunu düşünüyorum.

edit: '' çomaristan ne yaaa? '' diye hakaret içerikli mesaj atan arkadaşlara yardım etmek amaçlı olaraktan: (bkz: çomaristan)
  • bu başlığı açan gerçek bir gericidir.
  • (bkz: ne olursan ol yine gel)
    dininizi öğrenin, ondan sonra eleştirin. bu söz müslümanlığın en büyük insanlarından birinindir. oruç tutmanın amacı zaten yiyip içenin yanında aç kalabilmektir ki açlığı yokluğu anlayın.

olmamışsınız gençler, baştan bismillah diyip okuyun, öğrenin.

edit:
    tzantali adlı arkadaşımız düzeltti;
    ''ali koç oruçluydu fakat kongre konuşması heyecanıyla oruçlu olduğunu unuttu ve sehven içti. kazasını tutar. keffaret gerekmez. "diyorlar.
  • bu adamın okuttuğu öğrencileri,ekmek verdiği çalışanlarını düşündüğün zaman bayağı bir sevap point sahibi olduğu kesin.sen kendi derdine yan.