• kesinlikle kınıyorum. konuşmacıları tehdit etmek, sesini kesmek gibi topluma örnek olacak eylemler yerine su içmesi büyük ayıp gerçekten.

edit: imla
  • kendisini ilgilendirir. farklı düşünceniz varsa açın kur-an okuyun.
  • bizim toplumda bunlara dikkat etmek lazımmış. bu toplumda böylesine doğal bir eylemi(susayınca su içmek) dert edecek zavallı tipler bolca olduğu için yarrak gibi bir ülke burası.
  • gelen mesajlar üzerine:
    -ali koç babamın oğlu veya tuttuğum takımın başkan adayı da değil, koyu beşiktaş’lıyım. -

çomaristan'da yaşadığımız için yapılmasaymış daha iyi olurmuş dediğim olay. başlığı açan arkadaşın da gerçekten art niyetli olduğunu düşünüyorum.

edit: '' çomaristan ne yaaa? '' diye hakaret içerikli mesaj atan arkadaşlara yardım etmek amaçlı olaraktan: (bkz: çomaristan)
  • bu başlığı açan gerçek bir gericidir.
  • (bkz: ne olursan ol yine gel)
    dininizi öğrenin, ondan sonra eleştirin. bu söz müslümanlığın en büyük insanlarından birinindir. oruç tutmanın amacı zaten yiyip içenin yanında aç kalabilmektir ki açlığı yokluğu anlayın.

olmamışsınız gençler, baştan bismillah diyip okuyun, öğrenin.

edit:
    tzantali adlı arkadaşımız düzeltti;
    ''ali koç oruçluydu fakat kongre konuşması heyecanıyla oruçlu olduğunu unuttu ve sehven içti. kazasını tutar. keffaret gerekmez. "diyorlar.
  • esenler otogarından suyumu yudumlayarak eşlik ediyorum.
    kendisinin ne içtiği kendisini ilgilendiriyor sayın ahlak bekçisi.
  • olmaması gereken bir eylem değildir. kişinin kendisiyle ilgili bir durumu sadece kendisini ilgilendirir. oruç tutan insan, su içen birisini görünce kötü etkileniyorsa, tepki gösteriyorsa, sinirleniyorsa maksadını aşıyordur.

böyle "dikkat etmesi gerekir, yapmasa iyi olurdu" diye diye bazı işler olmaması gereken noktalara geliyor.
  • kimseye bir zararı olmayan kimseyi de ilgilendirmeyen eylemdir. bizim toplumda bunlara önem verilmesi bizim toplumumuzun niteliği ile ilgilidir. inanç ve doğurduğu eylemleri kişi ve inandığı arasındadır. adam hayatının en önemli gününde dili damağı kurumasın diye oruç tutmamış olabilir, hiç tutmuyor da olabilir bu da hiçbir müslümanın üstüne düşüneceği bir olay değildir.
hesabın var mı? giriş yap