şükela:  tümü | bugün
  • https://pbs.twimg.com/media/deyziwvx4aa4w2o.jpg

adam sandık güvenliğini organize ettiği kişilerle ve bizzat gerçekleştirdi. oy kabinlerinin arkasında bekleyenleri polislere temizletti. oy vermeyenler kulüpten aranınca divan kurulu başkanına şikayet edip, gelmeyenlerin aranmamasını sağladı.

oylara ve sandığa sahip çıktı. atı alanın üsküdar'ı geçmesine izin vermedi.

türk siyasi muhalefeti de sandığa böylesine sıkı sıkıya sahip çıkarsa, yıkılmayacak iktidar yoktur diye ders verdi.

ders alıp sandığa sahip çıkabilecekler mi göreceğiz.
  • olay sadece sandığa sahip çıkmakla alakalı değil. fererbahçe başkanını üyeler seçiyor. üyelerin %90’ı okumuş kültürlü insanlar olduğu için hür iradeleri ile oy verebiliyor.

siyaset için geçerli bir durum değil bu. eğer fenerbahçe başkanını üyelerin değil de taraftarı olan herkesin oyu belirlemiş olsaydı kitleler halinde çıkar oyları gelirdi. mesela başkanlığı isteyen kişi bir fabrikanın patronunu satın alır, fabrikanın patronu da işçilerini işten çıkarmakla tehdit ederek o kişiye oy vermelerini ve verdikleri oyu cep telefonu ile fotoğrafını çekerek kanıtlamasını isterdi.

ayrıca fenerbahçe divan kurulu üyeleri liyakatlı kişilerden oluştuğu için gördükleri usulsüzlüğe karşı çıkar. ama ysk içinde bunu yapacak liyakatlı eleman sayısı hakkında komik bir yüzde çıkar karşımıza.

ve en önemlisi; fenerbahçe başkanını üyeler değil taraftar seçseydi en çok allah diyen kazanırdı. ali koç iyi ama alnı secdeye değmiyor.
  • sandığa sadece parti başkanlarının sahip çıktığını sanan birileri hala var.

kardeş, bir milyon kişi lazım. bir milyon. o da en az. hatta 2 milyon olmalı ki, adliyeye çuval teslimi sırasında sabahtan beri yorulmuş olanlar artık dinlenmeye gidebilsin.

sabah 6 da uyanmış, en geç 7.00 da sandık başında olmuş, muhtemelen gece 24.00 a kadar da oralarda uğraşacabioecek en az bir milyon insan.

ve sen de seçim sonuçlarını evinde internetten, tv den takip eden biri isen bu konuda hiç ağlama lütfen.

ben orada olacağım, sabahtan ertesi sabaha kadar!
  • ali koç 24 haziran seçimleri için bir umuttur. aziz'in hegomonyasını yıktı adam.

bunu başka ve alakasız bir konuya çekerek gündem değiştirmeye çalışanlara aldanmayın. diktalar yıkılıyor.
  • (bkz: erdoğan'ın sandık kurulu hakimiyetini alın mesajı)

sonra vay ben bilmiydim, yoh ben önemsemiydim yok.
  • akp'den tüpraş ihalesini almış bir aile muhalefete ders verecekmiş. muhalefet, iktidar dahil herkes aynı cepte. ama anlamazlar. fosfor şart.
  • kadıköy eşrafıyla türkiye genelini bir tutan yazar beyanı