şükela:  tümü | bugün
  • kastamonu'nun küre ilçesindeki madende çıkan yangında ölen işçilerden sadece biri. sahipsiz ve feda edilmiş bir yurttaş!
    (bkz: işçi ölümleri)
    (bkz: 8 eylul 2004 kastamonu tunel faciasi)
  • müif'de din psikolojisi profesörü olan için söylüyorum, kendisini herkesin mutlaka tanıması lazım. sadece bir ilahiyat hocası değil, komple aydın. selametçi gelenekten gelmiyor, o yüzden bağnaz değil. sapına kadar demokrat. sapına kadar aydın namusu taşıyor. çok zeki, entelektüel, çok iyi bir gözlemci. siyasetçi olsaydım, hemen yanıma danışman olarak alırdım. hangi partiden olursam olayım, bunu yapardım. birikiminden mutlaka istifade etmek gerekiyor. sadece öğrencilerinin ve kitaplarını okuyanların yararlanması yetmez. birikiminden tüm ülke yararlanmalı.
  • marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi’nin yeni dekanıdır.

türkiye'nin en donanımlı ilahiyat fakültesinin başına geçmiş en genç isim olmuştur. muhtemelen görev süresince ilginç açılımlar göreceğiz.
  • boğaziçi köprüsünde cuma saatinden önce, cuma saatinde ve cuma saatinden sonra araç sayımı yaparak türkiye'de dindarlık ölçümü yaptığını ve türkiye'nin dindarlaşmadığını iddia eden profesör
  • bazı uygulamaları eleştirilir ve nitekim eleştiriliyor da, ancak bu adamın içindeki hizmet aşkının başka bir örneğini görmek pek mümkün değildir. az önce facebook üzerinden şöyle bir duyuru yapmış:

--- spoiler ---

degerli ogrencilerim,
    ders onayi icin danisman hocayi okulda bulamazsaniz dekan yardimcilari sekreterlerinden hocanin cep telefon numarasini alip arayabilirsiniz.

--- spoiler ---

kaytaran hocadan acı intikam...
  • kendisini istanbul aydın üniversitesi psikoloji bölümünün misafiri olarak geldiği "psikoloji-din-bilim" panelinde dinleme fırsatı buldum.
    din psikolojisi nedir? psikoloji lisans eğitimi almadan nasıl "din psikoloğu" olunur? ve "din psikoloğu" ne yapar? gibi soruları sorma fırsatı bulduğumuzu sanıyorduk biz. fakat yanılmışız.

sayın ali köse bey,
    öncelikle söylemem gerekiyor ki freud'u çok yanlış anlamışsınız. hatta çok çok yanlış anlamışsınız. eğer öğrencileriniz sizden ders alıyorsa onlar adına gerçekten üzüldüm. ikinci olarak; profesör olmanız hiçbir ortamda hiçbir şekilde bir hocaya "sen" diye hitap edebilme hakkı vermez size. ortam çok gergin olabilir ya da size saldırıldığını düşünmüş olabilirsiniz -ki soru saldırma değil anlama amacı taşıyordu.- her şeye rağmen üslubunuz bütün kredinizi aldı götürdü. üçüncü olarak uğur hocamıza karşı yaptığınız konuşmaya geleceğim. ali bey, bilimsel bir toplantıda size soru soran ve anlamaya çalışan bir hocaya cevap verdikten sonra "oldu mu? oldu mu?" diye bağırmak bana kalırsa çok büyük bir ayıptır.

not: bu entry istanbul aydın üniversitesi psikoloji öğrencisi tarafından yazılmıştır. sonra birilerine problem olmasın da.
  • o ses türkiye 3. sezonunda all night long söylemiş, pek tatlı görünen yarışmacı. hadise'nin takımına girmiş sanırım.

[http://www.youtube.com/watch?v=__p7d2f1eiu http://www.youtube.com/watch?v=__p7d2f1eiu]