şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: alinazik)
 • ugur yucelin muhsin bey filminde canlandirdigi turkucu olma sevdasiyla urfadan kopup gelmis unutulmaz ki$ilik.
 • son aldığımız bir habere göre , güzel bir haziran akşamı sevenleri ile muhsin bey zirvesinde hasret giderecekmiş. o perdede, sevenleri sandalyelerde olacakmış. *
 • uğur yücel'in mükemmel bir oyunculukla hayat verdiği, muhsin bey'deki evlerinin önü boyalı direk yorumu her hatırlandığında öykü berk'i tatlı bir tebessümle izlememize sebep olan film karakteri.
 • dokuzuncu nesil yazar.
 • urfalı garson. sonradan türkücü ve arabeskçi. muhsin beyin (bkz: muhsin kanadıkırık) askerden onbaşısı bitli salman'ın yeğenidir. ilkokuldan sonra okumamıştır. yetimdir. türkücü olmak istediğini söyleyince babası ve ağbisinden dayak yemiştir. ondan kötü sesler şöhret olduğu halde o bulaşık yıkamıştır. günün birinde emmisi, ''madem sen tutturdun, o halde muhsin kanadıkırık'a gideceksin. bu dünyada kimseye güvenme, bir muhsin kanadıkırık'a güven'' diyerek onu ünlü organizatör muhsin beye yollamıştır..

  ali nazik pratik zekalı, uyanık bir urfalıdır. defalarca karşışına çıktığı muhsin beyden bir türlü yüz bulamayınca; fırtınalı bir gece, sağanak bir yağmur boşalmadan tam önce muhsin beyin penceresinin önünde bekler. oteli yok değildir, ama muhsin beyin onu bu halde görüp acıyarak eve alacağını kurmuştur. kurduğu bu plan işler de. yufka yürekli muhsin bey, evine aldığı bu delikanlıyı, o fırtınalı gecede bir de kendisini sırtlayıp madamın dişçisi kirkor atamyan'a taşıyınca sevmeye başlar. ne de olsa yıllar süren diş ıstırabından kurtulmuştur ali nazik'in sayesinde..

  muhsin bey, urfalının sesini beğenip onu piyasaya sunmaya hazırlanırken ali nazik, daha doğru dürüst türkücü bile olmadan arabeskçi olup paranın .mına koymayı, bir sürü kadını koynuna almayı, kebapçılar kapattırmayı hayal etmektedir. ona kaset çıkartmak uğruna hapise düşen muhsin beyin aşık olduğu sevda hanım'a da göz koyup onu bir nevi, af buyurulsun, kapatması yapmıştır..

  muhsin bey hapisteyken, ali nazik'in zayıf karakterinin tüm detayları bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmış, o, tam da istediği gibi ipek pembe göynekli, başından gül yaprakları serpilen, ama adı pavyonda en alta yazılan bir arabeskçiye dönüşmüştür. hapisten çıkan muhsin bey, sevgilisini onun elinden kurtarıp götürecek, ali nazik'e de hayatı boyu unutamayacağı bir ayar çekecektir..

  haydan gelen işte böyle huya gider sevgili sözlük yazarları ve okuyucuları..
 • bu akşam menüdeki yimektir.pek severim.
 • bu işi yapan bir restaurant ismi verinde gidip yiyelim .antepte imam çağdaş yapamamiş valla
 • az önce tanışma şerefine eriştiğim mükemmel lezzetli yemek. bu sıcak günde hafif olması ve lezzetiyle beni büyüledi. yoğurtla birlikte çok iyi gidiyor , şu yaşıma kadar yemediğim için utandım resmen
 • sırıtışıyla meşhur urfalı türkücü.