şükela:  tümü | bugün
  • prof. dr. ali oto
    kardiyoloji

hacettepe üniversitesi tıp fakültesi’ni 1976’da bitirdi. hacettepe üniversitesi tıp fakültesi’nden iç hastalıkları uzmanlığını 1980’de, kardiyoloji uzmanlığını 1986’da aldı. 1984’te doçent, 1990’da profesör oldu. aynı üniversitede görevine devam etmektedir.

halen türk kardiyoloji derneği başkanı olarak görev yapmaktadır.
  • bu muhterem dokturumuzun kendine has bir 'stetoskopla kalp dinleme' yöntemi vardır. aletin ucunu hastanın göğsünün üzerine, kalp hizasında yerleştirdikten sonra (lütfen götünüzden anlamayınız), ellerini kaldırır, gözlerini kapatır, göz kapakları titrerken kendisi bir süreliğine öyle kalır. sonra da tabi ki doğrulur ve "hmm, sen bir gün daha yat" yıkıcı repliğini söyler. garip görünebilir ama öyle veya böyle, sonuçta çömez asistan dokturların duyamadıklarını duyar.
  • 15 yıldır deniz baykal'ı takip ediyormuş. (bir insan niye gazeteciler çıkmadan isim verir ki!) bir de cinnah caddesinde bir ofisi var. balkonunda sadece adının yazılı olduğu bir tabela asılı. her geçişimde bakardım bakardım bi anlam veremezdim. o yüzden aklımda hala onno usta görüntüsünde canlanıyor. hani derdi reklam yapmak değil de sadece tanıdıklarının onu bulmalarıysa pekala da bi nokta koyup basitçe "cinnah'taki noktalı daire" falan da diyebilirdi. gerçi allah için ismi yetiyor.*
  • öztekin oto adında kalp damar cerrahı abisi olan kardiyolog
  • dahiliye sınavında gelebilecek en malign hocalardandır. yazılı sınavdan a2 almış 2 kişiyi, sözlü sınavları da çok kötü geçmediği halde, bırakmıştır. sırf bu huyu yüzünden 4 sene sınav jürisine almamışlar hatta...
  • ulan bunca yıl sonra ali hocamın başlığına bir saygı entrysi yazıyorum ya kendimden utandım.

kısaca kardiyoloji’de bir numaradır.

sadece türkiye’nin en iyisi değil, dünya çapında bir isimdir.

az pil takmadın hocam. az pil takmadın ve sen şak tak yaptın bu işleri 10 sn’de çözdün ama bu düzeye gelebilmek için çektiklerin. emeklerin, gençliğini harcaman asla unutulmadı.

saygıyla biricik hocam, saygıyla..