şükela:  tümü | bugün
  • uğur dersanesi kadıköy şubesinin kendini politikacı cart curt sanan müdürüdür bu. öle kasıntı havalara girip öğrencilerin gözünü korkutmayı pek sever. ne o lüleciğim kazanamazsın bu gidişle demiştin ama tek istediğim yere cotank diye elimi kolumu sallayarak girdim.kompleksleri olabilir bu adamın, sakının.
  • ak parti kongrelerinde boy gösteren doğa koleji ceo'su. gün de 9 ders olayını getirdi. bu ne demek, en az günde 5 farklı ders demek. kolejden uzak bildiğin merdiven altı dershane yaptı kurumu yaveri salih akbay ile. atandığından bu yana okul öğrenci ve öğretmen sayısı bakımından kan kaybediyor ama dışarıya büyüyoruz imajı verip durur. biz geldiğimizde doğa'nın fen lisesi var mıydı? 1 senede kaç kampüs açtık? branş bazında tübitak başvuru sayısı kaçtı? bu sene kaç? bi yerden tanıdık geliyor di mi bu taktik.
    bir eğitim kurumun öğrenci sayısını ve kalitesini anlamak için matematik öğretmeni sayısına bakarsın. bu sayı ne kadar çoksa öğrencilere dokunuş da o kadar sağlıklı olur, başarı gelir. istanbul içinde kaç tane kampüsünde bu sayı 2 ve 3. hatta 1 tane matematik öğretmeni olan şubesi bile var. düşünün o öğretmen (9-10-11-12)bütün öğrencilere nasıl dokunsun, nasıl performans göstersin. ha 5-6 tane matematik öğretmeni olduğu şubesi yok mu var. bir elin parmağını geçmez. fen ve sosyal bilimler branşlarını tahmin edebilirsiniz(1). bu neden böyle; çünkü eskisi gibi öğrenci gelmiyor. geçmiş yıllarda 4 tane 5 tane 12.sınıf mezun verirken alttan da bi o kadar 9.sınıf gelmeli ki öğretmen kadrosu korunsun. gelmediği için 1 öğretmen duruma göre 2 öğretmen norm fazlası olur ve bye bye. son 1-2 senede mezun olan öğrenciler gitsin bakalım okullarına kaç tane derslerine giren öğretmen kalmış görürler. bunu engelleyecek olan kişidir aslında ama görmemezlilikten geliyor. normal aslında sahadan uzak olan biri sonuçta.