şükela:  tümü | bugün
 • yaprak dökümü'ndeki ali rıza beyin dizi uyarlamasında sahip olduğu isim-soyad.

  yamulmuyorsam romanın aslında böyle bir soyad geçmemektedir. romanın yazarı olmakla karakterlerin babası sayılan reşat nuri güntekin'in soyadından esinlendiklerini düşünüyorum*.
 • yaprak dokumu dizisinden takip ettigimiz halil ergunun muhte$em oyunculugu ile hayat bulmu$ kallavi konu$malari ,duru$u ,baki$i ,oturu$u , kalki$iyla cok takdir ettigimiz bir kahramandir. neredeyse bir super kahramana donu$mek uzeredir, buna yurek mi dayanir be karde$im, yediniz bitirdiniz adami.
 • sanki anasına küfür etseler, ''çok rica ediyorum demeyin böyle, teessüf ederim size!'' diyecek gibi, öle de babacan bir karakter işte..
 • bir baba ve esi bu kadar mi aglak olur , kapidan iceri girip dovesim geldi
 • bir adet humanoid.
  sadece dizinin ba$ladigi andan, yani hayatinin son iki bucuk senesini özetleyecek olursak:

  bu arada bir not, humanoidimiz kati kuralci ve muhafazakar bir babadir.

  -1.sezon-
  kizi leyla oguz denen musibetle evlilik di$i ili$kiye girip hamile kaldi, cocugunu dü$ürdü ve sonunda bu adam ile evlendi, oglu $evket evli bir kadin olan ferhunde ile a$k ya$amaya ba$layip sonunda onunla evlendi ve bütün aile ile ayni evde oturmaya ba$ladilar. bu arada diger bir kizi necla, leyla´nin kocasi ile kacti, leyla psikolojik bir bunalima girdi ve toparlanmasi epey bir zaman aldi.
  -1. sezon-

  -2. sezon-
  gazetede necla´nin kaldigi otelde fuhu$ yapildigi bir haber cikti (neclanin kocaman resmiyle.) $evket´i bizzat kendisi kumar oynarken yakaladi. en büyük kizi fikret tanimadigi bir adam ile evlenip evden ayrildi. bunlarin üstüne tuz biber olarak $evket´in cali$tigi bankayi dolandirdigi ortaya cikti,
  -2. sezon-

  -3. sezon-
  necla gaz zehirlenmesinden ölümden döndü, leyla kisa bir süreligine tekrar psikolojik bunalima girdi. bonus olarak borc batagina iyice battilar ($evketin banka vukuati nedeniyle), ali riza "humanoid" tekin bey gül gibi i$inden ayrilip ate$e körükle gitti. $evket cezasini cekip hapisten ciktigi gibi ferhunde´den bo$anir, bir süre sonra polis tarafindan göz altina alir ferhundeye taciz ve darp iddiasi ile.
  -3. sezon-

  kendileri 2-3 kere de (tam hatirlamiyorum) kalp krizi gecirdi bu olaylar yüzünden, $u an dimdik ayakta, sedirli oda dururken, kaloriferi ve sobasi olmayan buz gibi bir odada yatmaya inat etti son bir kac bölüm, neyse ki bu inadindan vazgecti.

  last bot not least, yaprak dökümü´nün ölümsüz karakteridir kendisi, her türlü psikolojik ve manevi $oka kar$i dayanabilir güce sahip, kurtlar vadisi serisinin ömer babasiyla süper bir ikili olu$tururlar kanimca.
 • yaprak dökümündeki cenabet karakterin adıdır. kanımca bütün felaketlerin sebebidir.
 • birazcık gerçek hayatta yaşadığını düşünsek ali rıza insanının çekip silahı herkese kurşun yağdırıp sonrada kendini vurması gerekir. nasıl bir sabırdır ki en fazla "yazıklar olsun" der. çok tatlı, çok iyi bir insandır. yazıklar olsun bu dünyaya böyle güzel insanı ağlattığı için. yazıklar olsun.
 • kahır proof bu adam. yılda bi iki kez aile saadeti moduna girdiğim zamanlar ev halkı bu diziyi seyrederken maruz kalıyorum.
  son bıraktığımda kahroluyodu, şu an yine kahroluyor, mütemadiyen kahroluyor.
  adama kahır işlemiyor, ölmüyor, ölmüyor...