şükela:  tümü | bugün
  • mukemmel bir seftir, cok iyi bir dosttur. her ne kadar ayrı gayrı kalsak da, devamli aklimizdadir. depeche mode ile pink floyd'a karsi farkli bir sevgisi vardir.

edit: swiss hotel executive sefi olmasinin yanisira kanimca turk mutfagini en iyi bilenlerdendir.

https://instagram.com/…le_share&igshid=bqk26g3gvtxu
  • the taste turkiye jurilerindendir.
  • tv de görülmüş/görülebilecek en değerli şeflerden birisidir.

bol bol eğitici,öğretici tabak yorumlarını heyecanla beklemekteyiz.
  • okuduğum 1 - 2 röportajıyla bana belki havalı gelmişti. hatta onu tanımayan aşçı adaylarına ondan alıntılar yapardım. ama bu tv programı işine bir bakayım dedim de, söndü havası. e ama orası televizyon işte, reyting filan.

bilirsiniz ya, gerçek hayatta tanıştığınız veya röportajını okuduğunuz bir başkasının, instagram paylaşımları da sizi sorgulatabilir ve 'bu muymuş' dersiniz.
  • aliye rona'dır o dediğiniz. ali ronay da neymiş.
  • küçükken olmak istediğim mesleklerden biri de aşçılıktı. yalnız çoğu olmak istediğim meslek gibi bu da sadece içimde kalan, gerçekleştiremeyeceğimi bildiğim bir meslekti. sadece isterdim işte. çünkü şartlar elverişli değildi. kimse bana bu kız aşçı olacak demezdi mesela. bu kız doktor olacak, avukat olacak, hiç olmadı en azından öğretmen olacak, ailesini kurtaracaktı. kimse bana sormadı ne olmak istediğimi, elime bir puan sıralaması verdiler, kafam da basıyordu, başladım yüksekten düşüğe doğru yazmaya, mühendis oldum. ha sevmiyor muyum mesleğimi, henüz yeni mezun oldum ama seviyorum. ne kadar kendim seçmesem de birçok kişinin aksine şanslıymışım ki en azından nefret etmiyorum ya da öyle bir şey.

her neyse, işte bu çocukluktan kalma aşçılık merakından dolayı halihazırda içinde bulunduğu the taste türkiye adlı programı mümkün olduğu kadar takip etmeye çalışıyorum ve kendisi hakkında pozitif pozitif düşünceler biriktiriyorum. eğer aşçılık okusaydım bu işi senden öğrenmek isterdim.