• şu anda hakkında bişeyler yazmanın çok zor olduğu mabedimiz.yazanları tebrik ediyorum zaten ama çok zor be...elveda...
  • belki futbolla ilgili ustunde durulan bir suru sey anlasilamayabilir. yani benim de gereksiz buldugum, bu kadar onem verilmesini anlamlandiramadigim seyler vardir. bu sporu sevmeyenlerden biri bile sayilabilirim belki.
    ama benim icin kapanisi gercekten uzucu olan bir stadyumdur. eminim ilgisi olmayan bircok kisi icin de oyle.
    soylemek istedigim, bu stadyum sadece futbolla ilgili degildir. insan takimini maclara gitmeden de sevebilir, takimina her anlamda destek olabilir filan.
    ama sanirim orada yasananlar, birakin futbolla ilgisi olmayani, nefret edenler tarafindan bile fanatiklik, abartili sevincler veya zaman kaybi olarak nitelendirilemeyecek anlardir.

basitce dusundugumde bile, biliyorum ki orada insanlar anilar olusturmuslardir.
    elinden tutup goturen babani, arkadaslarini hatta sevgilini dusunmektir o maclari hatirlamak.

bir de futbolu sevdigini dusunuyorum da...
  • hiç gitmemiş bir galatasaray'lı olarak arkasından hayli üzüleceğim stadyumdur.
  • ne yazık ki sadece bir maç izleyebildiğim stadyumdur. gitmesek de kalmasak da o köy bizim köyümüzdür ya, öyle sevdim hep bizim cennetimizi diğerlerinin cehennemini. fiziki olarak orda bulunamasam da çok büyük anlar yaşatmıştır bana. veda gecesini ekran başında izlerken de duygulandım, gözlerim yaşardı. bu gece orda olanlar gerçekten çok şanslılar. diyecek çok fazla söz yok, çok özleyeceğiz. yıkımından önce gidip son bi kez göreceğim inşallah.
  • yüzlerce anı, tezahürat, gözyaşı, hüzün, o kadar karıştı ki her şey birbirine.. cümle kuramıyorum bile..

yıkmasınlar seni be.. yıkmasınlar.. kim şimdi carrefour'un önünde toplanıp maça girmeyi bekleyecek? kim mecidiyeköy'den her geçişinde kafasını iyice çevirip gülümseyerek bakacak sana?

seni yıkacak dozerin anasını sikeyim!
  • hatıralar yıkılmaz, bu cehennem son bulmaz, gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın ali sami yen.

(bkz: seni yıkacak dozerin)
  • en fazla sıradan bir halı saha kadar efsane olan vasat stadyum. harabeye dönen bu stadyumu mecidiyeköy'ün o güzelim manzarasından çıkartmak insanlığa verilmiş en büyük hediyelerden birisi olacaktır. ayrıca galatasaray'ın aldığı galibiyet sayısının 5 katı kadar fenerbahçe galibiyet almıştır bu stadda.
  • "çimlere uzandığınız oldu mu?
    yayılın çimlerin üzerine,
    acele edin!
    er veya geç
    çimenler yayılacak üzerinize..."

bitti.
  • hiç maç izlemedim burada... hatta galatasaray'ın hiçbir maçını herhangi bir statta izlemedim... anlayacağınız galatasaraylılığım tv'den maç izlemekle sınırlı... bir de bu takımı sevmekle...

her şeye rağmen burada gol atmak colin kazım'a kısmet olmamalıydı... o son golü ben atmalıydım ama colin'e nasip olmamalıydı...

beni, en azından çevreme sorduğunuzda "iyi galatasaraylıdır" derler... galatasaray'ı tv başında izlerken bile takımımın kazanması için elimden gelen mücadeleyi gösteririm... sahadaki futbolcular kadar yorulurum... ama ya kazım? peki ya kazım?
  • mabedimizdir...

bize yaşattığın tüm güzellikler için teşekkürler. bil ki benim için unutulduğun vakit, öldüğüm günden öncesi olmayacak. sen, türkiyede hiçbir stadın yaşayamayacağı mutlulukları yaşamış, efsane statsın. sen giggs'in, ferguson'un, maldini'nin, davids'in, del piero'nun, collina'nın cehennemi oldun.
    xamax'ı, real'i, manchester'ı, juventus'u, milan'ı, dünyayi devirdiğimiz ölümsüz mabedimiz olarak kalacaksın!
hesabın var mı? giriş yap