şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir usta’nın evladı olarak onu daha aktif rollerle tvlerde görmek isteriz. güldür güldür show adı altında yapılan komiklikler-şakalar ülke gündeminden bir nebze uzaklaştırırken birden aklıma ali sunal’ın aslında çalışmadan arada kaynadığı fikri geldi. bu şekilde para kazandığını fark ettim. acayip fark ederim(www.işkur.com).

  ekibi harıl harıl çalışıyor. her skeçte var. o sadece elinin altındaki otel lobisi ziline basıp arada değişik uyarılarla oyuna müdahil oluyor. soruyorum ali bey bu mu tiyatro? bu mu kemal sunal mirası?

  böyle yapa yapa köreldiğinin farkında değil. aslında yaptığı sinema filmi başarısızlığından bunu anlamalıydı.

  daha çok ortada ol. sen de oyna skeçlerde. niye bu masabaşı ısrarı?

  üstelik ‘aziz bey’ kisvesi adı altında buraların ağası benim havası vererek patronluk taslama rolü hiç yakışmamış-yakışmadı!

  amaç reyting ise aktif rol alarak daha da artı point sağlar showuna ve show’a.

  naçizane görüşlerimdir.

  edit;imla.
 • (bkz: sana ne)
 • çalışmadan para kazanmasından ziyade ete sütlüye dokunmayan skeçleri daha çok batmaktadır, babası rahmetli "zübük "gibi bir karaktere hayat vermiş; icinde bulunduğu toplumun -hayat pahalılığı, rüşvet , işsizlik - tüm dertlerini beyaz perdeye aktarmış büyük bir usta olmasına rağmen ali sunal sevimli ama korkak "sanatçı akrabası " olmaktan öteye gidememektedir.

  gerçek sanatçı ülke gündeminden uzaklaş(tır)ma gayreti güden değil tam tersi bulunduğu toplumun çarpıklıklarını yüzüne vuracak ve toplumu aydınlatacak cesareti olan; fark yaratandır.
 • adam o kadar güldürüyor bizi (!)
 • kendisi masa başı iş istemiş hep.

  şaka bir yana herkes bizim gibi beyaz yakalı olsun sürünsün mü istiyorsunuz? adam akıllı, babasından aldığı mirası ileriye götüremeyeceğine göre ne yapsaydı barış manço'nun oğlu gibi survivora mı katılsaydı?

  bence hiç yapılmamış bir şey yaptığı için ve büyük usta kemal sunal'ın adını kötü oyunculuk ile kirletmediği için teşekkür edilmeli.
 • adam o işin orkestra şefi... bıraktığı anda sistem çöker. seyirci üzerinde acun ılıcalı etkisi var bence kendilerinin.
 • nasıl para kazandığını bilmem ama ali sunal gibi anne/babası ile ayni meslekte olan kişiler özellikle tanınan, bilinen tipler için bana hep ebeveynleri sayesinde ekmek yiyormuş hissi veriyor.
  gerçi geneli de böyle.