• türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    ali tekin, adana
    ceyhan - 1965, mehmet, huri - ankara üniversitesi siyasal bilgiler
    fakültesi, pittsburgh üniversitesi doktora - ingilizce - uluslararası
    ilişkiler, uluslararası ekonomi politik dr., öğretim üyesi - bilkent
    üniversitesi öğretim üyesi - bekar. bağımsız milletvekili
  • bilkent uluslararasi iliskiler bolumu hocalarindan... (bkz: bilkent department of international relations)
    efendim kendisi yas kemale ermesine raamen hala bekardır.

a.t: kizim soole bakiim realist dusuncenin babalarini...
    kiz: ayy yaa bilemiceem simdi hocaaam...
    a.t: pekala arkadasiniz toparlayamadi peki soyle bakalim sen o cok konusan ne senin ismin... kelemvor sen soole
    kel: ohmm eee bimiyom
    a.t : dersi dinlesene azcik sizinle mi ugrascam ben... biz mulkiyede soole ustunduk boole ustunduk....
  • "metin ali feyyaz, yaz karakartalim yaz" sloganina ozne olmus efsane ucluden ali gultiken ile metin tekin'in yakinligi ilerletip evlenmesi sonucunda (bkz: en yakin arkadasla evlenmek) ali'nin nufus cuzdaninda yazacak olan isim.. suphesiz ki, nikah sahitleri feyyaz ucar olacaktir..
  • bilkent universitesi ve adanalilar hakkinda kotu yargilarin olusmasina sebep kisidir.
  • türk hava kuvvetlerinde, bir geçiş dönemi olan ve pek çok zorlukların yaşandığı 2. dünya savaşı yıllarında hava subayı olarak üstün yeteneği bilgi ve başarılarıyla efsaneleşmiştir. ali tekin 1921 yılında bursa'nın orhangazi ilçesinin sölöz köyü' nde doğmuştur. 1939 yılında, 2. dünya savaşı'nın başlaması nedeniyle işiklar askeri lisesi'ni 2 yılda tamamlamış kara harp okulu'nu bitirerek 30 ağustos 1943 tarihinde asteğmen rütbesiyle türk silahlı kuvvetleri'ne katılmıştır

piyade atış okulu mezuniyetinden sonra kendi isteği ile havacılığı seçerek teğmen rütbesinde 15 mart 1944-15 ocak 1946 tarihleri arasında abd'deki uçuş okulunda tekamül ve harbe hazırlık eğitimi görüp harp pilotu olarak türkiye'ye dönmüştür. 25 şubat 1946 tarihinden 6 mart 1948 tarihine kadar 4 ncü tayyare alayında, 18 ekim 1950 tarihine kadar da 9. üs'te görev yapmıştır. daha sonra abd'de jet öğretmen eğitimini tamamlayarak, 1951 yılından itibaren, türkiye'nin ilk jet uçağı olan t-33 uçaklarında türk pilotlarını bitmek, tükenmek bilmeyen enerjisiyle eğitmiştir.
    üstğ. ali tekin 1952-1954 yıllarında ilk akrotim teşkilatında görev almıştır. yzb. rütbesiyle akrotim timinde 1955 yılından 1957 yılına kadar türkiye'yi italya-napoli akrotim uçuşlarında başarı ile temsil etmiştir. 3151.35 saat uçuşu olan ali tekin j. magister, t-6, pt-13, master, hurricane, spitpire ix, vuktee, f-47, f-80, t-33, t-28, b-26, f-84, t-l 1, foker-s-14 uçakları ile uçmuştur.

rahatsızlığı nedeniyle hastanede bulunduğu 30.08.1957 tarihinde binbaşılığa terfi ettirilen ali tekin, 16 ekim 1957'de üremi nedeniyle meydana gelen kalp yetersizliği sonucu vefat etmiştir.
    nato devletlerinin en ünlü pilotlarına dahi "dünya bir daha böyle tayyareci göremez" dedirten bu kahraman pilotumuzun rahatsızlığının uçuştan meydana geldiği raporunun sağlık kurulunca tasdik edilmesinden sonra, havacılık adına şehit olduğu onaylanmıştır.
    üstün bilgi, tecrübe ve pilotaj yeteneği ile türkiye'deki tüm jet pilotlarının öğretmeni sayılan bnb. ali tekin, nato'da standardize pilotluğu da yapmıştır. hv. plt. bnb. ali tekin uçuşun aşk için yapıldığı sürece zirveye ulaşmanın mümkün olduğunu gösteren efsane bir pilottur.
  • eskişehir'de adını taşıyan bir ilköğretim okulu mevcuttur.
  • 28 eylül 2016 tarihinde yapılan olağanüstü genel kuruldan beri mersin idman yurdu spor kulübü başkanlık koltuğunda oturmakta olan , geçmişi ile ilgili internet ve medyada hiçbir bilgi bulunmayan mistik bir insan.
  • twitter'da yer alan bir hesap adı.

surekli nerde ucretsiz veya kolay bilgiye erisim var onu flood olarak paylasiyor
  • oradan buradan aşırdığı içerikleri flood yapıp kendini fenomenlere rt'leterek takipçi kasan twitter hesabı.
  • twitter’da gezerken günde iki kere görmekten sinir olduğum hesap. bir diğeri de öztürk efendi.
hesabın var mı? giriş yap