• öncelikle bilmeyenler için: (bkz: ali tekintüre)

sevgili arkadaşlar,

hepimiz her ne kadar belgesel izleyip caz konserlerinden çıkmasak da biliyoruz ki kimimiz gizli gizli kimimiz çaça şahin arabalarda son ses arabesk müzik dinledik. dertlendik, içtik, ağladık. bunları yaparken de sürekli olarak şarkıları yorumlayan insanları övdük bazan da sövdük.

peki ya o şarkıların arkasındaki güzel abiler?

işte onlardan biri de değerli büyüğümüz, arabeskin harbici işçilerinden biri olan ali tekintüre.

bu güzel adam 1 aydan fazla süredir istanbul/maltepe gülsuyu onkoloji hastanesinde tedavi görüyor ve durumu pek iç açıcı değil. bugün bir arkadaşım kendisinin yeğeni ile görüşmüş telefonda ve kimse arayıp sormuyormuş. kimse ziyaretine gitmiyormuş. biz zaten güzel abilere böyle yapıyoruz bizi geç. ama o güzel şarkılara bu güzel abinin yaptığı o iç yakan şarkılara ayıp değil mi be?

ne bileyim organize olmanıza gerek yok. ama hastaneye bir uğrayıp selam verseniz, bir hatır sorsanız biraz kendini iyi hissetse bu güzel adam?

ali tekintüre'yi bilenler bilir zaten nasıl bir güzel işçi olduğunu.

hadi her şeyi geçtim. kimlik önemli değil. orada, bir müzik türünün mihenk taşlarından biri olan, hayatını bu işe adamış ve yüzlerce eser kazandırmış, şu anda da yalnız başına ziyaret edilmeyi bekleyen bir abi var.

gidin bir ziyaret edin be. moral olur.

ben bu sözlüğe inanıyorum bu konularda.

haluk levent'in ahpab'ı da bu konu ile ilgileniyor onlar da yalnız bırakmayacak.

ali abiye de allah'tan acil şifalar. umarım bir an önce iyileşir.
  • müslüm baba’nın ciğerdeşenlerine ruhunda ev sahipliği eden abimize olan vefa borcumuzdur. ben şahsen kayseri’de yaşıyorum. denk getirirsem bi haftasonu inşallah üstüme düşeni yapacağım.
  • müslüm gürses'i dinleyip rakıları devirirken "ah be baba, ne yaşadın da bu şarkıyı yazdın?" dediğimiz onlarca şarkının yazarıdır aslında ali tekintüre. sadece müslüm gürses'in şarkılarında değil, türkiye'de bir dönemi sallamış, hala daha milyonlarca insan tarafından dinlenen arabesk müziğin bir ton şarkısına yazdığı sözlerle arabeskin tam anlamıyla bel kemiğidir bu adam.

değeri öldükten sonra anlaşılacak insanlardan biri ali tekintüre. onu hayattayken onurlandırmak için belki de* son şans bu. ben istanbul'da yaşasam yarın hastanede kendisini ziyaret etmek isterdim. az rakı içilmedi onun şarkılarıyla, az kederlenmedik...
  • bilmeyenler için yüzlerce şarkısından bazılarını yazalım.
    allah şifa versin.

tanrım beni baştan yarat,
    kadehi şişeyi kırarım,
    aldanma çocuksu mahsun yüzüne,
    dilek taşı, sürünüyorum,
    baharı bekleyen kumrular gibi,
    senden vazgeçmem,
    acı gerçekler,
    canım dediklerim,
    benim için üzülme,
    hangimiz sevmedik...
  • tanrıdan şifa diliyorum kendisine..umarım bir an önce sağlığına kavuşur.
hesabın var mı? giriş yap