şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aksam gazetesinin yonetimi ile ciddi sorunlar yasayan adam.
  yazilarinin aksam gazetesinin internet sitesinde yayimlanmamasina ve engin ardic'in arkasina dusmesine sinirlenen ve bu nedenle engin ardic'la polemige giren yazar. engin ardic kendince üstü kapali bicimde elestirmistir.

  bknz: http://www.aksam.com.tr/…/yazarlar/yazarlar284.html

  akabinde tüm aksam gazetesi yazar kadrosuna konuyla ilgili bir mail/cevap atmistir fakat engin ardic'in kankasi serdar turgut yayimlatmamistir.

  bu yazar, ssk'lının, memurun, işçinin çok sevdiği ali tezel'den başkası değil... kızmış akşam'ın tepe yönetimine, hem de ne kızmak... işte o mektup:

  "başlıycam sosyal güvenliğinizden ha.
  şimdi yukarıda başlık da nereden çıktı sizin ağzınızdan bu tür laflar çıkmazdı diyebilirsiniz, hatta siz ki dakikada beş kişiye aynı anda cevap verip yine de yüzünde gülücükler açan kişiydiniz bile diyebilirsiniz.

  ancak son haftalarda bu gazetede yaşadıklarım beni bu hale getirdi. gecemi gündüzüme katıp, insanlara faydalı bilgiler aktarayım, yararlı olayım, bana verilmiş sayfadaki yeri boş şeylerle doldurmayayım diyorum. ben bunu dedikçe siz okurlarımdan gelen mektup, fakslar masamdan taşıyor, e-posta kutuma günde 300 kadar elektronik posta geliyor. bundan rahatsız olan zırtapozlar biz de mi ssk yazalım türünden şikayetlerini köşelerinden fışkırtıyorlar.

  gazetemin yönetimi de, eğer osuruktan nağmeler, tırışkadan cevaplar, yataktaki pozisyon çeşitleri ile zor pozisyonlarda nasıl kıvırtıp zevk nağmeleri attığınız yazan birisiyseniz en baş sayfada yeriniz hazır ediyor.

  son iki haftadır yazılarım internet sayfasına uyarım üzerine giriyor, sayfanın en üstünde olan köşem dibe atılıyor. soruyorum yönetim öyle istedi diyorlar, açıyorum yönetime evet biz söyledik yazılarınızda resim yok çok kötü duruyor bu nedenle köşenizi sayfanın altına aldık diyorlar.

  bu nedenle önümüzdeki haftadan itibaren köşeme resim alıcam, elinizde köşenin yeni formatına uygun resmi olan varsa bana göndersin. bundan böyle, sosyal güvenlik ve iş hukuku yazıları yerine osuruktan tayyare uçurucam, minare gölgesinden yazı çıkarıcam haberiniz olsun.."

  internet sitesine resim koydursa da artik www.aksam.com.tr'de yazilari yayimlanmamaktadir.
 • kanal turk 'te her cumartesi ali tezel'le calisma hayati adli programi yapmakta olan kisi.
  gercekten de dakikada 5 -10 kisiye cevap vermekte ve yuzunden guleryuz eksik olmamaktadir.
  devletin sosyal guvenlik kurumlarindan hicbirinden dogru durust bir bilgi alamadiginiz ,her gun degisen yonetmelikleri izleyemediginiz--ki bu yonetmelikler sizin icin hayati onem teskil eder-- zaman kendisine sorunuz.o biliyor .bildigini cok guzel biraz hizli ama sade sade anlatiyor.bilmedigini ogrenmeye calisiyor.bilgilendirmek icin ciddi caba harciyor.
  kendine ait sitesi incelenebilir.
  www.alitezel.com
 • haber türk ün dediğine göre kıyak emeklilik olayını ortaya çıkardığından dolayı görev yeri değiştirilmiş insan. kendisi de canlı yayına bağlanıp ben ortaya çıkardım eğer bu haksa herkes yararlansın değilse kimse yararlanmasın dedi. sanırım olay da kanunda olan boşluktan yararlanıp çalışır gösterilerek ikinci kez emekli olup fazladan maaş almaktı. ali tezelin dediğine göre on bin küsur kişi de yararlanmış bu işten kendisi bunu ortaya çıkarmdan önce.
 • ntv ye sorun programında sosyal güvenlik yasası ile ilgili soruları cevaplarken ağzımı bir karış açık bırakan bir gafa imza atmış kişi. programı sunan celal pir kimbilir o anda ne duruma düştü? yeni kanun türkiye'de bir yıldan az ikamet eden yabancıları kapsamı dışında bırakmış. ali tezel de iyi bir konuya parmak basmak burada bir haksızlık olduğunu belirtmek istiyordu. ama... bu yabancılardan " amiyane tabiri ile gavurlar" diye bahsetmeseydi...
 • yolda görürsem çok acilen diksiyon dersi almasını tavsiye edeceğim sosyal güvenlik uzmanı.
 • kariyerini, üniversite yerine kadın programlarında devam ettirmeyi seçmiş sosyal güvenlik uzmanı kişi.
 • türk televizyonlarına çıkmış insanlar arasından kendine bir süper kahraman seç deseler bu adamı seçerdim. zira adam da eşşek gibi hafıza öküz gibi hesaplama kabiliyeti var. sgk, ssk, bağkur, emekli sandığı, iş kur vs. ne kadar sosyal güvenlikle ilgili kurum varsa alayını yemiş yutmuş bu adam. üstüne iş kanununu a dan z ye fıkrası maddesi sektirmeden biliyor, sayıyor, söylüyor. oturup günlerce kitap/kanun karıştırıp öğrenemeyeceğin bir şeyi, devlet dairelerinde dilekçeydi, oydu buydu peşinden koşturacağın bir bilgiyi ortalama 4-5 sn'de hesaplayıp söylüyor adam. zaman zaman çok iyi programlanmış bir bot olduğundan bile şüpheleniyorum.
 • (bkz: hastasıyım)
 • istibal basamaklarını ışık hızıyla çıkan bi abimiz.
  saç baş dağınık, paspal bir görüntü verse de adam bu işten anlıyor. daha dün stv'nin kıytırık bi programındayklen, bugün türkiye'nin en saygın en büyük tvlerinde program yapıyor, iki üç gazetede birden yazısı çıkıyor. sosyal güvenlikle ilgili birkonu olduğunda süleyman demirel muamelesi görüyor.
  taklitleri bile çıktı adamın yahu...

  bu durum bize türkiye'de sosyal güvenlikle ilgili ne kadar bilgi eksikliği olduğunu dösteriyor. millet bilgiye aç...
  tabii gömlek değiştirir gibi sosyal güvenlik yasasi değiştiren hükümetlerin de katkisi oldu ali abimizin yükselişinde...
 • bes'in ne olduğundan bile habersiz insanların pek tabi cahilce savunduğu takıntılı amca. kaç yılında müfettişlik yaptığını merak ettim. ayrıca sgk ve bes ayrı şeyler iken, bes ülkeye geleli 5 sene olmuş ve bu da geçen sene hemen hemen tümden değişmiş iken fi tarihinde sgkda müfettişlik yapması şimdi gidip mühendislik yapmasından daha mantıklıdır.

  bir sisteme saçma sapan diyebilmek için önce onun ne olduğunu bilmeniz gerekir. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak mallık değildir de nedir?

  kendisine bes şirketleri tarafından topluca bir ayar verilmiş olup bunun üstüne kendisi sistemi bilmediğini kabul etmiştir. tabi sadece sözde. habertürk bes şirketlerinden yeterince reklam alamadığı için sanırım saldırılarına devam etmiştir.

  bes, para biriktirmeyi düşünenler için avantajlı bir sistemdir. merak eden açar okur. işine gelen girer işine gelmeyen girmez. kimsenin zorla sokulduğu da yok sisteme zaten.
  ancak medyada bunun gibi bazı yazar geçinen insanların bilmedikleri bir konu hakkında atıp tutmaları, sözlükte de onların cahil şakşakçıların olması akllıya ne kadar muhtaç olduğumuzun göstergesidir.

  ilgili konu hakkında bilgisi olmadan, yine bilgisi olmayan biri hakkında "ne güzel bilgilendiriyor işte" denmesi de bunun bonusu galiba.