• şu an genç bakış'ta söyledikleriyle hayranlığımı kazanmış sosyal güvenlik uzmanı. az önce kendisinden türkiye'de vergilerin yüzde doksanını çalışan kesimin, sadece yüzde onunu kaymak tabakanın verdiğini öğrendim. ayrıca şunları da söyledi:

"siz hiç şimdiye kadar beni seçerseniz gayri safi milli hasılanın yüzde şu kadarını çalışan kesime ayıracağım diyen bir parti gördünüz mü? biri beni seçersen laik olursun, biri beni seçersen dindar olursun, diğeri de beni seçersen milliyetçi olursun diyor."
  • ali tezel zamanında babamdan 250 lira almıştır danışmanlık için, açıklaması ile birlikte 15 bin tl'ye yakın ssk borcundan kurtarmıştır.

500 lira aldı diyen göt laleri bunun neresine şaşırıyor anlam veremiyorum açıkçası. işin özü adam işçinin, memurun, emeklinin yanında bu bile saygı duymak için yeterli.
  • "savaşları zenginler çıkarır, fakirler ölür. kapitalizmin askere ihtiyacı vardır ve açlar, işsizler, yoksullar da asker olarak kullanılır" diyen kişi.*
  • işsizlik oranlarıyla, anketlerde sorulan sorular yoluyla oynandığını söyleyen adam.

kısaca,

"-son 1 hafta içinde 1 saat çalıştınız mı?
    -son 6 ay içinde 1 saat çalıştınız mı?

oldu olacak,

-hayatınızın herhangi bir döneminde 1 saat boyunca çalıştınız mı?

olsun işsizlik sıfırlanır."

sorularla gerçek işsizlik oranının düşürüldüğünü öğrendik. sağolsun.

edit: atiptutankamon ilk soruyu düzeltti.
  • gerceklerin iki özelliği vardır;
    1- acıdır.
    2- acıtır.
    demiştir.
  • şöyle bir açıklama yaptı: "cuma günü trt1'den geldiler ve spiker gibi yorum yapmadan yeni anayasa paketi'ndeki "artık tüm isçiler birden cok sendikaya üye olabilecekler" dememi istediler. ben de bu değişikliğin, işçilerin aleyhine olacağını, kaos yaratacağını söyleyince, çekimden vazgeçip gittiler."

trt de bunun üzerine şu komik ötesi açıklamayı yaptı: "kendisine programın formatı anlatılmış ve bu programın kamu yayın ilkelerine göre yapıldığı, yoruma yer verilmediği belirtilmiştir. tarafsız yayın ilkesiyle hareket eden ve halkın güvenini her daim kazanmış trt, yayına çıkardığı hiçbir yorumcuya, ilkeleri dışında yayın yaptırmaz."

trt'ye nefretle güldüm. bir kere hakin guvenini kazanmis oldugu yalan, trt herkesce yandas medya olarak bilinir. programda yoruma yer vermemek ne demektir? iktidara hizmet eden spiker mi sandiniz siz adami? "al eline su laflari soyle, baska laf etme" diyince kamu ilkelerine uygun yayin mi oluyor? offff of of.
  • az önce biten genç bakis'ta yaklasık 7-8 kişiyi öyle bir göt etmiştir ki, hepsi eve ayakta gidecek bu gece. bi de bilgi deryası, insan harbi gipta ediyor yav. üslup, sakinlik, doğru ve rasyonel cümleler.. bu adamı hepimiz tanıyoruz fakat hicbirimiz tanımıyoruz amk.
  • "kapitalizme şunlar lazım; ölmeye hazır asker ve bedava çalışacak işçi" cümlesiyle, kaynak araştırması yaptığım esnada dikkatimi genç bakış'a vermeme sebep olmuş sosyal güvenlik uzmanı. *
  • yanlis hatirlamiyorsam enver aysever'le birlikte 2011 secimlerinde chp'den milletvekilligi aday listesine alinmayarak kusturulmustur. chp bu adam gibi gercek bir sosyal devlet savunucusu yerine birgul ayman guler gibi fasizan egilimlere sahip insanlari aday gostermeyi tercih etmistir. secimlerin ardindan da zaten kendisi milletvekilleri maaslarina yapilan zamla birlikte chp cizgisinde durmamasi gerektigini anlamis ve istifayi basmistir.

sozde sosyal demokrat cevrelerde en cok kiymeti bilinmesi gerekirken hak ettigi degeri goremeyen delikanli bir insandir.
  • cesaretini takdir ettigim, durdugu noktayi begendigim adamdir..

ne zaman izlesem, cikip; x kanun ya da x yönetmelikten dolayi vatandasin kazanci su, vatandasin kaybi su net bir sekilde izah eder. devletin amina koyim vatandasa bir sey olmasinci bir anlayisi oldugu izlenimi birakiyor bende. inceden bir anarsist tarafi da var. mecliste bu tip adamlarin sayisi üc haneli sayilara ulasinca memleket daha yasanir bir yer olacak kanisindayim.

ömrü uzun olsun.
hesabın var mı? giriş yap